0:1, 1:1, 1:2
1/3
2/3

Trenčín i podruhé poražen

T r e n č í n - I odvetný zápas proti Dukle Trenčín dotáhli Znojemští orli do vítězného konce. Po domácí výhře 5:2 zvítězili na ledě tradičního rivala v přípravě 4:2. O konečném výsledku se znovu rozhodovalo až v závěrečných momentech, kdy <b>Erat</b> jistil výsledek ranou do prázdné branky při soupeřově power-play.
Vyrovnaná první třetina přinesla živý útočný hokej se střídáním akcí na obou stranách. Oba brankáři měli dost práce, ale ujala se až Kudělkova "jedovatá" střela 29 vteřin před první sirénou.

Gól do šatny byl pro Duklu velmi nepříjemný a projevilo se to hned při nástupu do druhé třetiny, kdy už ve 28. vteřině našel Uram volný prostor mezi brankářem a tyčkou a z úhlu do šibenice zvýšil na 0:2. Už za chvilku však kuriózně, s přispěním zadáků Znojma, vstřelil kontaktní gól Václav Král a tento stav vydržel až do poloviny poslední třetiny, i když měli Orli na konci druhé třetiny výhodu dvojnásobné přesilovky. Ale domácí trojice v čele s Přikrylem v brance statečne odolala.

V závěrečné třetině Dukla vrhla všechny síly do útoku ve snaze vyrovnat. Nájezdy Fabuše a Krále, ale i další šance však úspěch nepřinesly, a tak Znojmo trestalo: v 50. min Křetínský exportní dělovkou do šibenice od modré čáry nedal Přikrylovi šanci a zvýšil náskok Orlů. Za tři minuty ujel v oslabení Fabuš a ukázkově vymetl pavučinku v Slávikově brance. V samém závěru, kdy Trenčín hrál power-play, trefil Erat prázdnou bránu a stanovil tak konečný výsledek.