Český Telecom Extraliga - út 20. 11. 2001
Č. Budějovice

Trenérovi k narozeninám

Osmačtyřicáté narozeniny trenéra Pazourka se určitě vydařily. Po dobrém výkonu Orli zvítězili nad Budějovicemi 4:0 a posunuli se v tabulce již na šestou příčku, když na pátou Slavii ztrácejí pouhý jeden bod. Zdá se tedy, že nepovedený začátek sezóny je zapomenut a se znojemským týmem je opět nutno počítat na pozice, zajišťující boje v play off.
V utkání rozhodlo 150 vteřin na rozhraní první a druhé třetiny. V té první otevřel skóre čtyři vteřiny před koncem v přesilovce Karel Plášek, který prudkou střelou využil Havířovy nahrávky, dvanáct vteřin po rozehrání. Ve druhé části skóroval po přihrávce Soudka Pucher. Výborným výkonem se prezentoval brankář Svoboda, zatímco jeho protějšek Mařík se mohl stydět zejména po střele Vorla v oslabení, která znamenala vedení domácích 3:0. Po obnoveném zranění Folty musel sice Haman naskakovat ve dvou útocích, ale svou roli zvládl bezvadně a Znojmo nepovolilo Budějovicím ani jednou skórovat. Konečnou podobu výsledku dal v dvaapadesáté minutě Heš, když zblízka nehlídán překonal Maříka.

Ohlasy trenérů

Pavel Pazourek (Znojmo): "Podali jsme velmi dobrý výkon, oproti minulému zápasu jsme hráli hlavně pozorně v obraně. Střelecky se dařilo zejména první útočné řadě, vytvořili jsme si dost šancí, které jsme proměnili. Zápas nedohrál Folta, který se zranil znovu na noze. Přesto jsme dohráli na čtyři pětky a Haman se střídal ve dvou útocích."

Jaroslav Jágr (Budějovice): "Utkání jsme nezačali špatně, udrželi jsme bezbrankový stav až do závěru první třetiny. Zlomový okamžik zápasu přišel s první obdrženou brankou po dost problematickém vyloučení. Po nekoncentrovanosti našich hráčů jsme obdrželi další dva góly. Těžko se výsledek láme proti takovému soupeři, jakým je Znojmo."