4:3
1/3
2/3

Report ze zápasu KLA vs. ZNO (4:3)

Znojmo, už s uzdraveným Pláškem vedle dvojice Uram - Pucher a na křídle druhé řady s Milanem Mikulíkem z brněnské Komety, přijelo na led nevyzpytatelného Kladna. Domácí Vagnerplast totiž v posledních dvou zápasech dokázal prohrát doma 1:8 s Havířovem, aby vzápětí překvapil výhrou na Spartě. V domácí brance se neobjevila letní posila Zdeněk Orct, který má problémy se stehenním přitahovačem, nahradil jej mladý Horčička.

Byl to právě první znojemský útok, který zvedal prapor Orlí ofenzívy. Hlavně v přesilových hrách si "Pucherovci" vytvářeli tlak, který plně zaměstnával domácí obranu. První branka však padla při rovném zastoupení týmů na hrací ploše, Pucher přihrál do volného prostoru Jakešovi a ten si domácího brankáře vychutnal lahůdkovým blafákem alá Ota Janecký.

Vyrovnání se kladenští diváci dočkali v třiadvacáté minutě. Brankář Svoboda neudžel střelu Skuhrovce a ten toto zaváhání potrestal svou první letošní brankou. Při přesilovce v polovině zápasu však dostal Uram Znojmo opět do vedení a zdálo se, že Orli budou odcházet podruhé do kabin za pro ně příznivějšího stavu. Leč nestalo se tak, sedm sekund před sirénou tečoval Křížovu ránu Skuhravý a první nepovedená orlí koncovka byla na světě.

Orli se však nepoložili a Milan Procházka dokázal po Pazourkově přihrávce opět získat pro Znojmo vedení. Pouhých jedenáct vteřin dělilo Orly od letošního prvního vítězství na ledě soupeře, ovšem nebylou jim souzeno vyhrát. Při hře bez brankáře dokázali sehrát domácí před Svobodou dokonalou kombinaci, na jejímž konci byl obránce Kříž a střelou do poloodkryté branky poslal oba týmy do prodloužení.

V nastaveném čase se na Orlech projevila psychická deka, která na ně spadla po dvou nepovedených závěrech třetin. To však ještě nevěděli, že smůla se bude opakovat i do třetice. Neznamenala již sice ztrátu jednoho vybojovaného bodu, ale domácím udělala branka Tomáše Kaberleho, který se trefil tři sekundy před koncem prodloužení po přihrávce svého jmenovce Plekance, určitě velkou radost.

Zdeněk Vojta (Kladno): Bylo to vyrovnané utkání. Uhráli jsme dva body díky vynikajícímu výkonu v závěru jednotlivých třetin a zejména v prodloužení. Za bojovnost zaslouží hráči pochvalu a myslím, že jsme si polepšili i psychicky. Milan Kastner (Znojmo): Přistoupili jsme k utkání zodpovědně a měli v některých fázích více ze hry, nezvládli jsme však závěr druhé a třetí třetiny. Branky do šatny, které jsme inkasovali, mužstvu psychicky rozhodně nepomohly. Neunesli jsme ani tlak, který domácí vyvinuli v samotném závěru utkání.