O<sub>2</sub> Extraliga - čt 21. 2. 2008
Třinec

Unavené Znojmo nedokázalo vzdorovat

<em>Třinec</em> - Naděje, že Orli začnou předkolo play off z výhodnější pozice a tudíž doma, padla v podstatě již po první třetině zápasu v Třinci. Ke konci druhé části, po pěti inkasovaných brankách, přenechal Kameš místo v brance Jiřímu Müllerovi, který již gól nepustil. Čestný zásah Znojma si připsal v úvodu poslední třetiny <b>Marek Chvátal</b>, který ač čistokrevný obránce, musel díky marodce nastoupit v útoku. Oceláři tak budou soupeři Orlů i v předkole, navíc zahájí v neděli sérii na tři vítězná utkání na svém ledě.

Do zápasu vstoupilo Znojmo zostra, když již v úvodu zápasu měl na hokejce gól Plášek. Byl ale při střele zablokován. V zápětí se prezentoval jedovatou třelou Bičánek a vypadalo to, že by Orli mohli navázat na předchozí zápasy, ve kterých vydřeli vítězství. Postupně ale jejich aktivita opadala a otěže utkání převzali domácí. Od poloviny třetiny zvyšovali tlak, který vyústil nejdříve ve stoprocentní gólovou šanci, kterou Moravec ještě nedal, vzápětí se ale už Oceláři radovali. V patnácté minutě využil ideální Kundrátkovu přihrávku Skořepa. Štěstí se od znojemských hráčů odvrátilo o necelé čtyři minuty později, když se nepochopitelný odraz Polanského nahození odrazil do opuštěné branky.

Průběh druhé části hry zprvu nenaznačoval, že by utkání spělo k debaklu. Orli se nájezdům Třince dokázali bránit až do poloviny zápasu. Pak ale inkasovali třikrát za sebou, vždy v rozpětí přibližně čtyř minut. Branky Ocelářů vstřelili Korhoň, Moravec a Barinka a o vítězi tohoto důležitého souboje bylo definitivně rozhodnuto. Tři a čtvrt minuty před druhou sirénou vystřídal v brance Kameše Müller, a ten již nedovolil rozjetým domácím hráčům skóre zvýšit.

Vzhledem k vývoji zápasu a únavě Orlů se dohrávalo již jen z povinnosti. Zraněními a nemocemi zdecimovaní Orli již toho měli dost, a tak všechnu svou snahu zaměřili na důslednou obranu svého pásma a pomáhali svému mladému brankáři udržet čisté konto. Třinečtí hráči měli několik slibných příležitostí, největší při více než minutové dvojnásobné přesilovce, ale i jim zvlhnul prach a otupila se střelecká muška. Světlou chvilkou na straně Znojma byla využitá přesilovka přesnou tečí Chvátala, kterou ale jen opticky trochu upravil pohled na skóre. Poslední zápas základní části tak rozhodl o tom, že Orli začnou vyřazovací boje na ledě soupeře, kterým budou právě třinečtí Oceláři. První dvojutkání sehrají v neděli a pondělí, v Hostan aréně uvidíme boje předkola play off ve středu, případně ve čtvrtek. Pokud by vývoj série dospěl až k rozhodujícímu pátému zápasu, pak by se odehrál opět ve Werk aréně.

Ohlasy trenérů

Jiří Juřík (Třinec): Znojmo ukazovalo v čem je nebezpečné a na co si máme dávat pozor. Pomohl nám hned první gól, hra se po něm zklidnila. Za poslední vítězství jsme rádi, teď se ale musíme soustředit na neděli.

Pavel Hynek (Znojmo): Gratuluji domácím k vítězství, Třinec vyhrál zaslouženě, dnes nám ze všeho nejvíc chyběly síly, my jsme přijeli v hodně kombinované sestavě. Po třetí brance jsme odpadli a utkání se jen dohrávalo. Já věřím, že do nedělního zápasu se dáme zdravotně dohromady a že budeme schopni poskládat lepší sestavu.