Vítkovice
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VIT (5:3)

Do branky Orlů se tentokrát postavil Michael Panec, na druhé straně zaujal místo mezi třemi tyčemi Stanislav Taťák. První třetina souboje nenabídla příliš vzrušení, oba celky jednou skórovaly z hodně neobvyklých situací. Nejprve Znojmo při své přesilovce doslova dotlačilo za brankovou čáru puk i s brankářem poté, co Taťák neudržel střelu od modré. Poslední gólový dotek byl připsán Františku Nahodilovi. V 16. minutě přišlo vyrovnání, když v přečíslení hostů znojemský kapitán Pláněk sice zachytil přihrávku před branku, od jeho hokejky se ale puk odrazil k volnému Adamu Řehákovi, a ten se zblízka nemýlil.

Mnohem zajímavější dění přinesla druhá část, v bleskovém sledu během pěti minut totiž přišly čtyři góly. Vše předznamenala nevyužitá šance vítkovického Maliníka, který z druhé vlny nepřekonal Pance, a pak mohl jen sledovat jak z téměř stejné situace na druhé straně skóruje střelou pod horní tyčku Matěj Síkela. Na konci 26. minuty to už ale bylo 2:2, pohotový Adam Řehák se zjevil neatakován na správném místě a tečoval nahození od modré čáry přesně mezi betony brankáře. Jenže z podobné pozice za dvacet vteřin Vítkovičtí inkasovali, David Bartoš před gólmanem lehce nadzvedl nahození Pláňka a poslal Orly znovu do vedení. Ve 29. minutě pak Petr Süsser zužitkoval další přihrávku Pláňka, samostatný únik zakončil gólovou střelou mezi betony a vyhnal Taťáka z brány.

Střelecky aktivnější Vítkovice najednou měly před sebou těžký úkol v podobě dohánění dvougólového manka. Do přestávky už se jim prosadit nepodařilo, přestože měly k dispozici dvě přesilové hry, ale Vrána, Řehák i Walker ztroskotali na výborně chytajícím Pancovi. Posila ze znojemského A-mužstva mařila vítkovické šance až do 49. minuty, kdy puk ve skvěle sehraném přečíslení putoval na jeden dotek po trase Walker – Slovák a do prázdné brány zakončující Tomáš Pavelka. Jakékoliv naděje na zvrat v zápase ale o pouhou půlminutu později utnul druhým gólem v zápase po úniku a objetí brankáře Kubáně David Bartoš. Vítkovičtí hráči si ještě dokázali vypracovat několik možností, stejně jako mnohokrát předtím ale ztroskotali na Michaelu Pancovi.

Znojmo tak může mrzet jen nervózní závěr střetnutí, kdy se do sebe po závěrečné siréně pustili Martin Pláněk a Lukáš Prokop. Kapitán Orlů sice svého soka po několika vteřinách složil k ledu, rozhodčí však jeho počínání ocenil trestem ve hře, což znamená automaticky stop pro další utkání, jenž Znojmo sehraje už v pondělí na ledě Třince.