Chimik
1/3
2/3

Utkání s Chimikem ve velmi přátelském duchu

Z n o j m o - Druhé přátelské utkání, tentokrát sehrané v komorní atmosféře, Orli opět prohráli. Utekl jim začátek zápasu, kdy se soupeř dostal do tříbrankového vedení. Znojmo v průběhu hry snížilo na rozdíl jedné branky, ale v závěru inkasovali po individuálním průniku. V brance dostal opět příležitost Harstad-Evjen, ze hráčů v poli chyběl jen Bičánek. Oba týmy přistoupily k zápasu jako k přípravě před vrcholnou částí svých soutěží.
Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří již v jedenácté minutě vedli tříbrankovým rozdílem. Předváděli svižnou kombinační hru a Orli se jen těžce rozjížděli. První zásah do černého se povedl až v patnácté minutě Eratovi, který využil rozehrávku Jareše a Dopity.

V druhém dějství oba týmy předváděly vlažnou hru a jediným vzrušením bylo šest vyloučení, z toho čtyři na straně Chimiku. Orli ale nabídnutými šancemi ke korigování výsledku pohrdli, tak se skóre neměnilo.

Do poslední třetiny nastoupili Orli s větší chutí, rychleji bruslili a dokázali se dostávat i do šancí. Důraz před brankou zužitkoval opět Erat, který doklepl za dobře chytajícího Korjakina střelu obránce od modré. Znojmo ještě vystupňovalo tlak, ale zkušený soupeř si bez problémů vedení uhlídal. Konečnou podobu skóre zápasu dal deset minut před koncem po sólovém průniku Sevastjanov.

Miloslav Hořava (Znojmo): Do zápasu jsme vstoupili špatně, brzo jsme prohrávali 0:3. Pak už to byl dobrý zápas, vyrovnaný. Hráli jsme celkem slušně, ale v tom začátku jsme tam nechali samotný hráče, a to soupeře nabudilo. Oba mančafty jsou v tréninku, takže zápas pro oba dva týmy splnil očekávání. Halvor oproti zápasu s Pardubicemi předvedl lepší výkon.

Miloš Říha (Chimik): Jako příprava to bylo dobrý. Měli jsme excelentní začátek, chlapi do toho nastoupili dobře. Zahráli jsme tam perfektní hokejové akce. Pak jsme trochu opadli, Znojmo nás přitlačilo a udělali jsme zbytečné fauly. Závěr už jsme si pohlídali. Je jedno, jakým výsledkem to skončilo, jsme spokojeni s přípravou, kterou jsme tady měli a po těžkém týdnu je to už druhé utkání, kdy jsme se přesvědčili, že je možné hrát s každým. A když budou hráči disciplinovaní, můžeme i vyhrát. V Liberci se nehrálo tak takticky, víc se bruslilo, šlo se z útoku do útoku a mančafty na sebe tak nečekaly tak jako dnes. Nehrála se tak důsledná obrana, spíš se útočilo.