Přípravné zápasy - út 14. 2. 2006
přát.

V Hlinsku bez většiny opor podlehli Orli pardubickému Moelleru

H l i n s k o - V olympijské přestávce vracelo Znojmo Pardubicím zápas z přípravy na letošní sezónu. Orli v létě jednoznačně přehráli úřadující mistry 5:0, když premiérově nastoupil v brance Harstad-Evjen. Tentokrát byla situace opačná a za jeho zády skončilo pět gólů. Znojemský tým ale nastoupil bez čtyř klíčových hráčů a šanci dostali hráči ze znojemské juniorky až po prvoligové hokejisty, kteří důvěru oplatili dvěma góly v podání <b>Říhy</b> a <b>Tatarčíka</b>.

Ohlasy trenérů

Miloslav Hořava (Znojmo): Utkání nemělo tempo extraligového zápasu, ale splnilo svůj účel přípravy. Pardubice nastoupily, kromě Lašáka a Čalouna, v plné sestavě. V našem týmu chyběli Trvaj, Pucher, Dopita, Haman. Chtěli jsme si vyzkoušet jiné hráče. Nastoupili Říha a Polák z Jihlavy, Jaskula, který hraje za Velkou Bíteš a dva hráči ze znojemské juniorky Hadrava a Koktan. Říhův první gól byl parádní, když využil přesnou Bičánkovu přihrávku na modrou a s jistotou trefil pardubickou bránu. Pro hráče z juniorky to byl velký skok, ale poprali se s tím se ctí. Hráli jsme v Hlinsku a přišla slušná návštěva, určitě tam bylo kolem tisíce diváků.