V infarktovém utkání Znojmo porazilo úřadující mistry

7.10.2005 | JaŠ, DaW

Z n o j m o - Domácí tým si v úvodu utkání zajistil dvoubrankový náskok po trefách Heše a Ondřeje, Pardubice se po zbytek utkání snažily otočit zápas ve svůj prospěch a gólem Rolínka ve vlastním oslabení v závěru utkání i snížily. Orli své tři body s jistotou uhájili, hlavně díky opoře v bráně, Jiřímu Trvajovi. Drží tak šňůru sedmi zápasů bez prohry a setrvávají na třetí příčce v tabulce.

11.kolo, pátek 7. 10. 2005, 17:30, Zimní stadion Znojmo
Pardubice
Branky a nahrávky: 4. Heš (Pucher, Ondřej), 5. Ondřej (Dopita) - 52. Rolínek (Novotný). Rozhodčí: Rejthar - Český, Kostka . Vyloučení: 6:9, navíc Koukal (PCE) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 33:28. Vývoj skóre: 2:0, 2:1. Diváci: 3163.
ORLI ZNOJMO: Trvaj - Mojžíš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš - Mikulík, Pucher, Uram - Ondřej, Dopita, Ludvík - Plášek, Haman, Erat - Beroun, Tatarčík, Kraus
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Lašák - Linhart, Mudroch, Havíř, Vágner, Snopek, Čáslava, Kántor, Novotný - Lubina, Tvrdík, Kolář - Klouda, Cetkovský, Koukal - Mrázek, Hlinka, Korhoň - Mikeska, Čaloun, Rolínek

Divácky atraktivní utkání okořenili už z počátku utkání Znojemští orli dvěma rychlými brankami. Ve čtvrté minutě nejdříve po kombinaci Ondřeje a Puchera vypálil tvrdě od modré Heš a puk prosvištěl kolem Lašáka do sítě. O 45 vteřin později rozvlnil síťku Ondřej, který si tak připisuje dva kanadské body za gól a asistenci. Při následné přesilovce hostí byl Trvaj v permanenci, střela následovala střelu, ale pozorný brankář domácích puk za svá záda nepustil. Orli pozorně bránili, ale dokázali i okupovat obranné pásmo hostí. K zakončení se však Znojmo dostávalo sporadicky. V závěru třetiny se hosté museli bránit ve čtyřech po Kolářově vražení na hrazení, jenže přesilovka Znojma netrvala dlouho, na trestnou lavici usedl Bičánek.

Druhá třetina nabídla skvělý hokej na obou stranách. Domácí si zahráli 37 vteřin trvající přesilovku 5 na 3, ale nepodařilo se jim založit kombinaci a usadit se v útočném pásmu, Pardubice všechny střely pokryly. Další dvě přesilovky, tentokrát na straně hostí, také nebyly využity, i když měl Trvaj dost práce a zázračně v leže pochytal dvě střely a dvě dorážky Pardubických. Hra dostala šťávu po střídajících se šancích na obou stranách, Trvaj zastavil Čalounův pokus na brankové čáře, dvakrát za sebou zahrozili Pucher s Uramem, Kolář osamocený před Trvajem také neměl šanci. Prostřední část tak skončila nerozhodně 0:0.

V obdobném duchu jako druhá dvacetiminutovka se nesla i závěrečná část utkání. Nejdříve si oba týmy zahrály 4 na 4, kdy si Dopita vzal puk za vlastní brankou, proháčkoval se celým kluzištěm až před Lašáka, ale puk mu při pokusu o blafák sklouznul z hokejky. Hned na to vylučuje sudí Rejthar Jareše za nedovolené bránění. Pardubice se usídlily v útočném pásmu, ale obrana domácích jim změnu skóre nedovolila. Naopak měli Orli šanci zvýšit Hamanem, který vyhodil kotouč, sám si jej dojel, ale byl sražen bekem hostí.

Sotva začali domácí hrát v plném počtu, píšťalka rozhodčího opět posílá Znojemské do oslabení. Před Trvaje se dostal Kántor s Korhoňem, ale ten si prostor před brankou ohlídal a puk vyrazil. Jakmile byli Orli v plném počtu, zmáčkli Pardubice u branky a dělali si doslova co chtěli. S tlakem soupeře se těžko vyrovnával Mikeska a krosčekem sundal Urama, za což si odpykával dvouminutový trest. Znojmo se usadilo v útočném pásmu, ostřelovalo Lašáka, ale nemělo štěstí v zakončení.

Šest vteřin před koncem trestu Mikesky nevyvezli Orli puk z třetiny, dostal se k němu Rolínek a snížil stav utkání na 2:1. V závěru třetiny se Pardubice nechaly třikrát vyloučit a Znojmu pomohly uhájit jednobrankové vedení. V poslední přesilovce 5 na 3 měl Uram opět šanci upravit výsledek, Lašáka ale neprostřelil.

Lví podíl na vítězství Znojma měl perfektní kolektivní výkon týmu podpořený vynikajícím Jiřím Trvajem, který vzadu dokázal napravit drobné chyby obranné hry. Pardubice hrály hokej, a tak mají zásluhu na tom, že taková hra láká do ochozů diváky.

Miloslav Hořava (Znojmo): Byl to pro diváky atraktivní zápas, i když padlo málo gólů. Na obou stranách bylo mnoho šancí, Pardubice hrály výborně a díky tomu, že nás Jirka Trvaj podržel v rozhodujících chvílích, získali jsme tři body.

Vladimír Martinec (Pardubice): Myslím si, že to bylo velice kvalitní utkání. Nechytili jsme začátek, kdy jsme dostali během prvních pěti minut dva góly po individuálních chybách, kdy jsme měli puk na holi a nebyli jsme schopni ho vyhodit. Pak už byla hra vyrovnaná, byly šance na obou stranách. Měli jsme i dva samostatné nájezdy, které jsme nedali. V závěru jsme se vlastní nedisciplinovaností nechali vyloučit a tím jsme se nedostali do šance vytvořit možnost závěrečného tlaku. Dali jsme sice v závěru gól ve vlastním oslabení, ale konec už jsme nezvládli.