Innsbruck
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. INS (10:3)

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, svůj počáteční tlak však nedokázali zúročit. Byli to totiž Orli, kdo se ujal vedení. Vojtěch Žemlička předvedl nádhernou sólo akci a otevřel gólový účet zápasu. Následně Šťáva se svým pokusem neuspěl, to se podařilo až Lukáš Nováčkovi, který navýšil vedení Znojma. To bylo z první třetiny vše.

Druhé dějství bylo o poznání akčnější. Hummer v přesilovce netrefil odkrytou bránu, proto úřadovali domácí. Tadeáš Cílek našel skulinu u tyčky, čímž Orli odskočili již na tři branky. O necelé dvě minuty se ale radovali Žraloci, když tečoval kotouč Fabio Schramm. Na to ale domácí nalezli rychlou odpověď. Lukáš Nováček dvěma přesnými trefami nejen dosáhl hat-tricku, ale ještě zajistil odskočení od Žraloků na čtyři branky.

Z druhého dějství to ale zdaleka nebylo vše. Nejdříve opět o branku snížili hosté, když Mario Huber využil přesilovky. Jen o minutu později mohli Orli znovu skórovat, ale Theimer nastřelil pouze tyč. Gól musel zařídit opět Lukáš Nováček, který využil znojemské výhody dvou mužů v poli.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla jako ta prostřední šest gólů. Nejdříve se za Orly radoval Matyáš Hložek, který hravě překonal brankáře Žraloků. Hosté se ale odmítli vzdát, Dennis Teschauer našel odražený kotouč, který zasunul za Novotného. Gólově se ale prosadili již jen domácí. Nejdřív to byl Radovan Holub, který chytře našel puk v mele před bránou. Následně to byl již popáté Lukáš Nováček, který vstřelil gól i přes zlomenou hokejku. Desátý gól přidal Vojtěch Žemlička.

Petr Kučírek (Znojmo): Abych pravdu řekl, tak jsem z utkání měl trochu obavy. Před zápasem mi totiž nejlepší střelec Marek Špaček řekl, že má něco s vazy v ruce a že nenastoupí. Navíc Innsbruck přijel v plné síle. Myslím, že výsledek ani tolik neodpovídá naší předvedené hře.

Oni totiž určitě nejsou nijak slabý soupeř. Vždyť porazili Klagenfurt 4:1. My jsme měli řekněme patnáct šancí a z toho jsme dali deset gólů. Možná je unavila cesta, nevím. Každopádně jsem měl obavy.

Celkově jsem spíše spokojen, ale hlavně s prvními dvěma třetinami. V posledním dějství už bylo vidět, že kluci se snaží dát si branku, neplnili to, co měli. Střední útočníci propadali, křídla nenapadala a hrála sama na sebe. Naproti tomu Rakušané hráli dost disciplinovaně.

Lukáši Nováčkovi se povedlo dát pět gólů, což jej teď dělá nejlepšího střelce týmu. A já to řeknu znovu, s Markem Špačkem budou letos největší tahouni týmu. Ale i když jsem se do kluků trochu opřel, že ke konci sem tam něco vypustili, tak jsem s výsledkem nadmíru spokojen.