Ve Zlíně Orli vybojovali bod

30.9.2003 | Michal Berg

Z l í n - Branka Radka Hamana hned z první minuty zápasu se zasloužila o zisk jednoho bodu v Baťově mestě. Za domácí vyrovnával ve druhé třetině nejlepší extraligový kanonýr Jaroslav Balaštík, byla to již jeho desátá branka v probíhající sezóně. Do branky Znojma se poprvé v sezóně postavil Robert Slávik a stejně jako jeho protějšek v brance domácích Martin Altrichter se představil výborným výkonem.

8.kolo, úterý 30. 9. 2003, 17:00, Zimní stadion Luďka Čajky
Zlín
po prodloužení
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 - 0:0
Branky: 21. Balaštík (Hamrlík, Leška) - 1. Haman (Pardavý, Plášek). Rozhodčí: Bolina - Rozlílek, Vitík. Vyloučení: 2:3, bez využití. Diváci: 5322.

Hráčské statistiky

Aukro Berani Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Hučko, Zubíček, Tesařík, D. Nosek, Macholda, T. Vlček - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Čech I, Weissmann - Okál, Vlach, Mokrejš - M. Čech II, Záhorovský, Jenáček. Trenéři Bokroš a Stuchlík.
ORLI ZNOJMO: Slávik - Havíř, Soudek, Benák, Mojžíš, Snopek, Kudělka - Uram, Pucher, Barus - Plášek, Haman, Pardavý - Mareš, Mikulík, Rataj - Milan Procházka, Ludvík, Erat. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.

Souboj dvou loňských kolegů v brance Znojma viděli diváci na stadionu Luďka Čajky. Trenérský triumvirát Znojma dal poprvé v sezóně příležitost Robertu Slávikovi a zkušený brankář se za důvěru odvděčil parádním výkonem.

Překvapení v podobě Slávika v brance však nebylo jediné. Vstup do zápasu se nepovedl obránci Hučkovi, po jeho minele se díky Paradvého důrazu dostal puk k naprosto volnému Hamanovi, jenž otevřel skóre. Šokovaní Medvědi se nedokázali probrat dobrých pět minut, kdy se Znojmo nehlo z jejich obranného pásma, další branku ale hráči v červeném nevyprodukovali.

Domácí se probrali až po deseti minutách a pořádně se zahřál také Slávik. V leže zneškodnil šanci Barinky i dorážku Čecha, nájezd dvojice Leška - Balaštík zastavil skvělým obranný zákrokem Pavel Mojžíš. Druhý gól Znojma mohl přidat v přesilovce Barus, ale jeho ránu ze čtyř metrů ukázkovým semaforem zastavil Altrichter.

Čtyřiadvacet vteřin po začátku druhé části hry se domácí dočkali srovnání. Z pravého křídla se prosadil Jaroslav Balaštík a upevnil si svou pozici nejlepšího střelce soutěže. Jednotvárný průběh druhé třetiny okořenilo pouze Slávikovo zaváhání, jehož nedokázal využít Okál. Oba týmy se zaměřily spíše na obranu a defenziva na ledě kralovala.

Po méně záživné druhé části se fanoušci ve Zlíně brankových hodů nedočkali ani v závěrečné části. Ubylo šancí, naopak přibylo tvrdých střetů a osobních soubojů. Vzrušení na obou stranách přišlo až v samotném závěru, kdy mohli rozhodnout za hosty Mikulík a za domácí Barinka a Balaštík, ale oba brankáři svým týmům bod zachránili. V prodloužení se hrálo už více útočně, ale rozhodující gól nepadl a tak se oba týmy rozešly po remíze 1:1 s jedním bodem.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): V první třetině jsme hráli příliš vlažně a náš profesorský hokej neměl naději na úspěch. Pomohla až přestávková bouře v kabině, potom jsme zlepšili pohyb a vytvořili si dostatek střeleckých příležitostí, ale protivník byl v defenzivě velmi silný. Ve třetí části se šance přelévaly na obou stranách, oba celky mohly rozhodnout o výhře. Myslím se, že remíza je zasloužená.

Milan Skrbek (Znojmo): Do zápasu jsme vstoupili výborně, celkem dobře jsme kombinovali. Potom se to změnilo, domácí byli lepší hlavně v pohybu. Nakonec mohl vyhrát kdokoliv. Gólmana Slávika, který chytal výborně, jsme nasadili proto, aby si Duba po sedmi zápasech odpočinul. Útočník Uram si poranil koleno, víc budeme vědět až po ranním vyšetření.