Trenčín
1/3
2/3

Ve prospěch hostí rozhodl jediný proměněný nájezd

Z n o j m o - K prvnímu přípravnému utkání před novou sezónou zavítal do Znojma tým Trenčína i se dvěma bývalými Orly, Křetínským a Hešem. Několik stovek diváků, kteří se přišli pobavit do Hostan arény, zhlédlo pohledný hokej s mnoha góly, ale také vyloučeními na obou stranách. Za domácí se trefili <b>Pucher, Selingr, Čakajík</b> a těsně před třetí sirénou vyrovnával na 4:4 <b>Jareš</b>. Soupeři se pak dohodli na samostatných nájezdech, kdy znojemského Suchana překonal až Baláž v páté sérii.
Hned po 38 sekundách hry si vyzkoušel trestnou lavici Němeček a rozhodčí dal najevo, že i v přípravném utkání bude používat přísný metr. Celkem v zápase udělil 18 dvouminutových trestů. Utkání mělo charakter nácviku kombinací a sehrávání jednotlivých pětek, proto trenéři často měnili složení formací. Přesto už po sedmi minutách se domácí radovali z prvního gólu z hole Puchera. Hosté však vzápětí odpověděli Urbanem, ale o chvíli později Selingr využil přesilovku.

Jen 10 vteřin druhé třetiny stačilo Trenčínu k tomu, aby opět srovnal stav. Postaral se o to Kollár a o tři minuty později už Dukla zásluhou Barinky vedla. Znojmo zvýšilo tempo a snažilo se o vyrovnání, k čemuž přispělo i několik vyloučení na straně hostí. Mnohé šance ale zůstaly nevyužity, například přečíslení Hamana s Berounem nebo Pucherova dorážka. Až ke konci druhého dějství si oba týmy zahrály v plném počtu, ale v očekávání přestávky už si výraznější příležitost vypracoval pouze Barinka, který po projetí celým kluzištěm skončil v síti dříve než puk.

K překvapení všech už 50 sekund po úvodním vhazování zvedali Orli ruce radostně nad hlavu. Čakajíkovo nahození od modré čáry doplachtilo až za záda slovenského brankáře Hály. Domácí se ale neradovali dlouho, ve 43. minutě zvyšoval na 3:4 Kútny. Oba týmy potom přežily několik udělených trestů a zhruba minutu před koncem třetí třetiny vyrovnal Jareš.

V dovednostní soutěži, čili samostatných nájezdech se lépe vedlo Trenčínským, kteří na rozdíl od Orlů proměnili pátý nájezd.

Jan Votruba ( Znojmo): Bylo to výborné utkání, na to že to bylo naše první. Trenčín hrál velice dobře, důrazně, agresivně. Měli jsme s tím problémy. Utkání splnilo svůj účel. Musíme se ale hodně zlepšit do obrany.

Antonín Stavjaňa (Trenčín): Díky teplu byl ve Znojmě špatný led, ale hrál se oboustranně pěkný hokej, který se musel líbit.