Český Telecom Extraliga - so 15. 9. 2001
Sparta

Report ze zápasu ZNO vs. SPA (0:3)

V sobotním zápase se Orli nechali zaskočit rychlou brankou Žemličky už ve 47. vteřině zápasu. Sparta předváděla jednoduchou hru, která však byla maximálně účinná. Orli, bez nemocného Jána Plcha, sice nastoupili na čtyři kompletní pětice, ale v první třetině měla ze hry více Sparta, která střídala jen tři útoky. Hra byla poznamenána velkým množstvím vyloučených, ale ani jeden tým nedokázal početní převahu využít. Největší šanci na vyrovnání měl Haman, který v 8. minutě nepříjemně vypálil z kruhů, ale Bříza jeho pokus kryl.

Druhá část přinesla pohlednější a vyrovnanější hokej než třetina první, ale byli to opět hosté, kdo rozsvítil červené světlo za soupeřovou brankou. Po buly se přes obránce uvolnil Michal Broš a skóroval. Třetí třetina přinesla ze strany Orlů nejlepší hokej, ale branku se jim nepodařilo vstřelit ani z dalších přesilových her. Když potom obránce Ptáček vstřelil od modré třetí branku Pražanů, bylo rozhodnuto. Orli sice bojovali až do poslední sirény, ale nebylo jim souzeno dát byť jen jedinou branku.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Sparta): "Dali jsme rychlý gól, hra pak ztratila na plynulosti častým vylučováním. Musím hráče pochválit za trpělivost, snažili jsme se hrát zodpovědně dozadu a čekali jsme na chyby soupeře. Na úvod sezóny to bylo rychlé utkání, fyzicky náročné i těmi osobními souboji. Rozhodli opravdu jen proměněné šance."

Pavel Pazourek (Znojmo): "My jsme v utkání sice moc chyb neudělali, ale soupeř je zato využil dokonale. Neproměnili jsme své šance, především v úvodu druhé třetiny jsme jich měli dost."

Žádné fotky.