Slavia
1/3
2/3

Vítězně naladěné Znojmo nezastavil ani lídr soutěže

<em>Znojmo</em> - Den před Vánoci měla hokejová O2 extraliga na programu 32. kolo. Znojmo přivítalo vedoucí tým tabulky HC Slavia Praha. Zápas se hrál ve velkém tempu a aktivitě obou mužstev. Hosté se osmělili dřív, když skórovali již ve 3. minutě. Orli se nevzdali a do konce první části zásluhou Mojžíše a Svobody vyrovnali. Ve druhé třetině i přes velké šance branka nepadla. Vše se změnilo v závěrečné části. Nejdříve se domácí dostali gólem Svobody do dvoubrankového vedení, Slavisté dokázali ještě snížit na rozdíl jediné branky, ovšem konečné slovo měli přeci jen domácí hráči. Nejdříve vrátil svým barvám dvoubrankový náskok Dopita a pět minut před koncem dal výsledku konečnou podobu Kucharczyk.

První třetina přinesla velmi útočný a pohledný hokej. Do vedení se dostali Slavisté, když se po třech minutách trefil mezi Trvajovy betony Hruška. Domácí byli však velmi aktivní a jejich úsilí vyústilo v patnácté minutě ve vyrovnání stavu. Do útočného pásma zatáhl kotouč Svoboda, zasekl ho pro najíždějícího Mojžíše, který jej napálil do horního růžku Svobodovy branky. Znojmo stihlo přidat ještě jednu branku a to v přesilové hře. Bičánek nahodil touš před branku a po jemném přiťuknutí Procházky poslal Svoboda svůj tým do vedení. Další dobré příležitosti promarnili znojemští útočníci Erat a Haman, za hosty se v dobré pozici neprosadil Červenka.

V druhé dvacetiminutovce pokračovali hráči v nastoleném tempu. Domácí byli polovinu třetiny o poznání aktivnější a vypracovali si několik velmi dobrých příležitostí. Šance Kucharczyka, Padělka ani Mojžíše však ke gólu nevedly a hosté mohli děkovat skvěle chytajícímu brankáři Svobodovi. Slavisté odpověděli akcemi Hrušky a Beránka, ovšem i Trvaj ukázal svoji kvalitu a vyrovnání nedopustil. Od poloviny utkání Pražané zlepšili svoji hru a byl k vidění vyrovnaný hokej. Když se nedokázal prosadit Dopita a na druhé straně se to nepovedlo ani Drtinovi, odcházeli Orli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Závěrečné dějství začalo dobrou příležitostí Růžičky, jehož vychytal slavistický gólman. Po další větší šanci se již mohli domácí radovat, jelikož neohrožený průnik Svobody znamenal třetí branku v síti Slavie. Pražané se ovšem opět dokázali dotáhnout na rozdíl jedné branky, když se po dlouhém obléhání znojemské svatyně prosadil obránce Sloboda. O šestnáct vteřin později to bylo znovu o dva góly. Zpoza branky se lišácky prosadil Dopita a zasunul kotouč mezi Svobodovy betony. Hosté mohli odpovědět akcí Klepiše, ten se však z podobné pozice jako Dopita prosadit nedokázal. Pět minut před koncem střetnutí znemožnil závěrečné drama Kucharczyk a svým gólem uzavřel skóre zápasu na 5:2 pro Znojmo.

Václav Sýkora (Znojmo): Byl to velice kvalitní zápas, hrálo se v tempu. Nasazení bylo veliké z obou stran. Chtěli jsme na Slavii vlítnout hned od začátku zápasu, ale přibrzdil nás obdržený gól po nešťastném odražení od mantinelu, což nás potkalo krátce podruhé. O to větší musím vyseknout hráčům, že se tím nenechali deprimovat a že se nám do konce třetiny podařilo otočit skóre. Už ve druhé třetině jsme mohli odskočit, když jsme hlavně v přesilovkách měli pěkné šance. Jednogólový náskok nic neřešil, ale v poslední třetině jsme šance proměnili a zaslouženě jsme vyhráli.

Jiří Kalous (Slavia): Ve Znojmě byla bouřlivá atmosféra. Hokej se hrál ve vysokém tempu, s obrovským nasazením na obou stranách. O osudu utkání rozhodly naše fatální chyby, které Znojmo potrestalo. Ztratili jsme body, což nás velmi mrzí.