Č. Budějovice
1/3
2/3

Vítězný vstup do nového roku

<em>Znojmo</em> - Poprvé v této sezóně dokázali Znojemští Orli porazit mužstvo Českých Budějovic. Zápas se pro ně nevyvíjel vůbec dobře, neboť na začátku v rozmezí 22 sekund dvakrát inkasovali. Znojmo se však nevzdalo a zásluhou Růžičky snížilo. Ve druhé třetině přes velké šance obou týmů zajistil svým barvám vyrovnání Selingr. Do vedení poslal domácí celek na začátku závěrečné části Svoboda, který necelé dvě minuty před koncem ještě zvýšil na rozdíl dvou branek. Mountfield se však nevzdal a krátce nato snížil, ovšem vyrovnat se mu nepodařilo. Orli si tak i bez několika zraněných klíčových hráčů včetně Jiřího Dopity připsali do tabulky další důležité body. Hrdinou zápasu byl kromě vynikajícího Trvaje i útočník Svoboda, který dvakrát skóroval.

Úvodní část utkání přinesla velmi dravý a pohledný hokej. Vstup do utkání patřil Mountfieldu, který na domácí vlétl ve velkém stylu. Dlouhou přesilovku pět proti třem sice ještě nevyužil, ale zanedlouho se dostal slepenými góly Mertla a Sailera do dvoubrankového vedení. Orli se ovšem brzy oklepali, vyrovnali hru a v nabídnuté přesilovce dokázali i snížit, když šťastného odrazu od zadního mantinelu využil Růžička. Další dobré šance měli znojemský Haman a hostující Sailer, jenž nevyužil velkou příležitost po podklouznutí Bičánka.

Druhá dvacetiminutovka již nepřinesla tak pohlednou hru, jako tomu bylo v té předcházející. Z počátku se hrálo spíše ve středním pásmu a případné šance nebyly nikterak výrazné. Obě mužstva se chytly v přesilových hrách, kterých bylo požehnaně. Za hosty měl velkou šanci Brabenec, ale přestřelil poloprázdnou branku. Totéž se přihodilo na opačné straně Padělkovi, jenž nedokázal proměnit ideální pas Růžičky. Ve vlastním oslabení nastřelil tyč Trvajovy svatyně Toman, vzápětí byl vyloučen a třetí dvojnásobnou převahu Orlů dokázal zužitkovat Selingr, jemuž přesně asistoval kapitán Bičánek.

Do závěrečného dějství vstupovalo Znojmo s výhodou jednoho muže v poli, a třetím přesilovkovým gólem dokázalo zásluhou Svobody dovršit obrat skóre. Mountfield poté začal tlačit na domácí defenzívu a hlavně v přesilovkách rozpoutal v útočném pásmu doslova peklo. Na pozorném Trvajovi ztroskotali postupně Šimánek, Sičák i Veselý. Orli hrozili především z brejků, v tom prvním sice ještě Turek vychytal Růžičku, ale v zápětí nestačil na ránu Svobody, který svým druhým gólem v utkání zvýšil na rozdíl dvou branek. Napínavá koncovka však pokračovala, neboť po 34 sekundách dokázal snížit Sailer. Hosté se pak pokusili ještě o hru bez brankáře, ovšem vyrovnat nedokázali a po vyrovnaném boji tak zůstaly všechny tři body na jihu Moravy.

Václav Sýkora (Znojmo): My jsme věděli, že nás čeká hodně těžký zápas, protože Budějovice si dnes hodně přály dosáhnout vítězství. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, Budějovice v úvodu lépe bruslily a dostaly nás pod tlak. Hrálo se především u nás ve třetině a vytěžily z toho první a v zápětí i další gól, proto byla pro nás první třetina dost špatná. Cením si toho, že jsme se z toho dokázali sebrat. Ve druhé části jsme zlepšili pohyb, což vedlo k soupeřovým faulům a přesilovky nás dostaly zpět do zápasu. Hodně důležité bylo už snížení na 1:2, jelikož jsme do druhé třetiny šli jen s jednogólovou ztrátou. Myslím, že rozhodla ta obrovská vůle našich hráčů po vítězství. V druhé a třetí třetině ze sebe vydali maximum a patří jim velký dík. Vynikající výkon předvedl také Jirka Trvaj, který nás podržel ve chvílích, kdy měly Budějovice velké šance. Bylo to strhující utkání, které se muselo líbit. Obě mužstva usilovala o vítězství a jsme rádi, že se to povedlo nám.

Milan Černý (Č. Budějovice): Přišli jsme o dvougólový náskok po dobrém začátku, to vidím jako jednu chybu, potom jsme měli sedm vyloučených ve druhé třetině a chybu hledáme jasně v našich řadách. Další rozdíl byl ve využití přesilových her a vlastně i v těch gólových šancích, ve kterých jsme se ocitli, jsme zklamali. To byly příčiny našeho dnešního neúspěchu.