0:1, 1:0, 1:0
1/3
2/3

Z Jihlavy se Znojmo vrací bez bodu

<em>Jihlava</em> - Utkání přitom začalo pro Orly velmi slibně, když se ve 12. minutě ujali gólem Rachůnka vedení, které drželi až do druhé části. V ní vyrovnal domácí útočník Zeman. Rozhodující moment přišel v polovině závěrečné části. Hostující Staněk byl potrestán dvěma minutami a domácí nabídnutou přesilovku využili. Těsně na jejím konci pálil do černého Hodek a zajistil svým barvám vítězství. Jihlava tak Znojmu oplatila téměř stejným rozdílem porážku z prvního vzájemného duelu.

Domácí hráči si nenechali líbit porážku od hostů v předchozím zápase. Hosté nastoupili s kapitánem týmu Radkem Hamanem a brankářem Ondřejem Kacetlem, který podával dobrou práci, ovšem dvakrát se mu zatoulal puk za záda. Domácím kapitánem byl Oldřich Bakus, na místo brankáře se postavil Marek Benda, který pustil za svá záda puk pouze jednou.

Začátek utkání se nesl v podobě mnoha nepřesností. Při první příležitosti, když hráči Dukly hráli přesilovou hru, se nepodařilo Pavlovi Staňkovi dostat puk za brankáře Kacetla. Na stranu hostů se přiklonilo štěstí, kdy Tomáš Rachůnek dostal rychlou nahrávku a lehce nahodil puk na Bendu. Bendovi proklouznul puk mezi betony - 0:1.

Poslední šanci v první třetině měli hosté, avšak nepodařilo se jim ve výhodě jednoho muže na hřišti dopravit puk za brankovou čáru. Po příchodu hráčů z kabin se více dařilo domácím. Aleš Padělek obešel bránící hráče Znojma a nastřelil na Kacetla. Střelu tečoval Adam Zeman a puk se záhy nacházel v bráně hostů - 1:1.

Domácí měli další šanci v 27. minutě, kdy Aleš Padělek nahrál Adamu Zemanovi, který zasáhnul pouze Kacetlovu připravenou lapačku. Před odchodem do kabin měli příležitost domácí při vyloučení hráče hostů, k závěru se ale nedostali.

Úvodem třetího dějství dostal puk Rostislav Marosz, který vyjížděl z trestné lavice, vyrazil sám na bránu. Tam mu zkřižovali cestu domácí obránci a tudíž nehrozilo Bendovi žádné nebezpečí.

V 50. minutě přesně zaměřil bránu Kacetla Daniel Hodek, který dostal přihrávku od Tomáše Čachotského - 2:1.

Znojmo dostalo ještě dvakrát výhodu v podobě přesilové hry, ovšem přes domácí obranu neprošel téměř žádný puk. Dvě minuty před koncem dostal příležitost ještě Jiří Man, přijal nahrávku od kapitána Dukly Bakuse, ovšem trefil pouze výstroj brankáře hostů Kacetla.

Milan Kastner (trenér Znojma): „Myslím si, že to bylo kvalitní utkání, my byli lepší v první třetině, Jihlava zase ve druhé. Rozhodla přesilovka, kdy jsme měli úplně stejnou šanci jako soupeř a neproměnili ji. Takže bych to hodnotil jako vyrovnané utkání.”

Petr Vlk (trenér Jihlavy): „Určitě můžeme být spokojeni s výsledkem, přece jenom je Znojmo kvalitní tým a hráči to potvrdili i tou hrou. Byli důrazní, přímočaří, důslední v těch situacích, kdy důslední mají být. Myslím, že se nám to podařilo překonat, ale z našeho pohledu nebyla ta první třetina vyloženě dobrá. Postupem času se to zlepšovalo a dotáhlo se to do nějakého konce.”