2:2, 0:0, 1:0
1/3
2/3

Report ze zápasu TRI vs. ZNO (3:2)

První dvacetiminutovku začala obě mužstva opatrně. V páté minutě se Jan Lattner ocitl před Raszkou a střelou pod víko vsítil první branku utkání. Netrvalo dlouho a Lukáš Mičulka po několika nezdařilých pokusech vyrovnal a o dvě minuty později v přesilové hře zvýšil na 2:1. Znojmo také využilo převahy hráče v poli a Ondřej Horváth srovnává střelou z levého rohu do prázdné brány – 2:2. Hra se zrychlila šance byly k vidění na každé straně, ale další branka v této třetině již nepadla.

Druhá třetina odpovídala postavení obou soupeřů v tabulce. Na ledě jsme sledovali rychlý vyrovnaný hokej. Šance Martyčáka, Měrky či Bajtka končily u pozorného Kacetla. Ani Raszka na druhé straně nedovolil skórovat Schneidrovi, Horváthovi a Pospíšilovi. Trojan se zase neprodral třineckou obranou. Orsava se dostal do nebezpečné blízkosti gólmana Znojma, ale puk zůstal v Kacetlově výzbroji. V závěru třetiny Raszka jen vyrazil Piskořovu střelu, ale obětavý třinecký obránce odklidil puk do bezpečí.

V úvodu posledního dějství si šetřili hráči sílu na závěrečné finále zápasu. Ale v 50. minutě si Michal Toman objel Kaceltovu bránu a přihrál připravenému Filipu Bajtkovi a ten se nemýlil. Znojmo se snažilo za každou cenu vyrovnat. Orli ale nevyužili ani jednu Třincem nabídnutou přesilovku. V 59. minutě to vypadalo, že se bude prodlužovat, ale Stehlíkova dělovka skončila v Raszkově lapačce. Znojmu nepomohla ani závěrečná power – play. Velmi důležité body tak zůstávají v Třinci.

Aleš Mach (Třinec): Dnešní utkání bylo kvalitní, bylo vidět, že proti sobě hrály týmy z popředí tabulky. Mělo to náboj a nasazení. My jsme přes absenci klíčových hráčů podali dobrý týmový výkon a jsme rádi, že se nám podařilo zvítězit.

Rudolf Cakl (Znojmo) : Bylo to takové rozhárané utkání plné nepřesností a soubojů. Čekalo se, kdo dá vítězný gól, dali ho domácí a zaslouženě zvítězili.