Plzeň
1/3
2/3

Zbytečná ztráta dvou bodů

Z n o j m o - Po debaklu v Karlových Varech nastoupili Orli do zápasu jako vyměněni, ale dobře rozehraný zápas a vedení 2:0 v průběhu druhé třetiny prohospodařili. Z duelu s dobře hrající Plzní si odnesli po prodloužení pouze bod.
Nejen krutá porážka od Karlových Varů, ale i zranění Milana Procházky a Davida Ludvíka, donutilo trenéry k radikálnímu zásahu do sestavy domácího týmu. Jak se nakonec ukázalo, ani to Orlům k plnému bodovému zisku nepomohlo. Vstup do utkání a vůbec celá první třetina přitom patřila domácímu týmu. Již počátkem druhé minuty nebezpečně ohrozil Bartovu bránu Petr Kumstát. Následovalo několik vyloučení na obou stranách, které však brankové využití nepřineslo. Poprvé se rozvlnila síť plzeňské branky v 13. minutě Hamanovým gólem po skvělé přihrávce Baruse. A za půldruhé minuty znovu vytahoval Barta puk ze své branky. Uram viděl dobře najíždějícího Benáka a z milimetrovou přesností ho vyzval ke skórování. Domácí od té chvíle zatlačili Keramiky před svou bránu, ale bez úspěšného zakončení.

Ve druhé třetině Plzeň srovnala krok a vyplatilo se jí to ve 23. minutě Hurtajovou brankou při hře čtyřech proti čtyřem. Hru přerušila oprava vypadlého plexiskla v 24. minutě. Po pěti minutách zápas pokračoval ve svižném tempu s mnoha střelami na obou stranách. Žádná gólová šance však již nebyla zužitkována. Druhá třetina skončila v čase 37:43, kdy pro změnu vypadlo vedlejší plexisklo. Zbývající čas byl dohrán až v poslední třetině.

Znojmo bránilo svůj jednobrankový náskok a zároveň se snažilo pojistit své vedení několika dobrými šancemi, v nichž ani Erat ani Uram netrefili úplně prázdnou branku. Udeřilo až v 55. minutě. Altrichter nesmyslně opustil svoji branku ve snaze přerušit hru. Puk se však odrazil od jeho lapačky ke zcela volnému Andrašovskému, který přihrál před prázdnou bránu Dvořákovi. Snaha o rozhodnutí zápasu vyzněla naprázdno na obou stranách stejně jako i prodloužení.

Miloslav Hořava (Znojmo): Měli jsme rozhodnout už v první třetině, šancí jsme na to měli dost. Také ve třetí části jsme za stavu 2:1 mohli vstřelit vítězný gól. Potvrdilo se ovšem známé nedáš - dostaneš.

Karel Trachta (Plzeň): Pro obě strany to byl důležitý zápas v boji o play off. V první třetině bylo lepší Znojmo, my jsme ale bojovali o výsledek a zaslouženě si odvážíme bod. Chci poděkovat mužstvu a pochválit brankáře Bartu za vynikající výkon.