1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. INS (5:1)

Úvodní část hry se nesla v duchu častého vylučování. Ačkoliv si ale oba celky zahrály hned několikrát přesilovou hru, žádnému se nepodařilo skórovat. Mírné vzrušení na lědě vyvolal až Jan Bulín, který se snažil zakončovat kolem pravé tyčky hostující klece. Huber si s jeho pokusem ale bez problémů poradil. Na druhé straně pak zahrozil Bär, ani ten ale recept na doposud bezchybného Geržu nenašel.

Naproti tomu druhá třetina přinesla úplně jiný hokej. Orli se hned ze začátku ujali puku a nastěhovali se do útočného pásma hostů. Po pokusech Jana Bulína a Janáse konečně přišla první přesná střela. Vojtěch Konečný z těsné blízkosti poslal puk do sítě pod horní tyčkou. Hostující brankář se z prvního gólu ještě nevzpamatoval a znovu musel lovit touš ze své svatyně. Tentokráte se prosadil Jan Bulín, jenž dorazil vyražený kotouč po Brabcově střele až za brankovou čáru.

Znojmo si i nadále vytvářelo silný tlak a na branku svého bratra ve třicáté druhé minutě navázal i Patrik Bulín. Třetí puk za brankovou čárou od domácího týmu hosty probudil. Clemens Paulweber využil přesilové hry pět na tři a snížil tak náskok Jihomoravanů na pouhé dvě branky. Innsbruck si ale faulem na unikajícího Vladimíra Oščádala prakticky sám zařídil další gól. Rozhodčí nařídili trestné střílení, které znojemský útočník hravě proměnil – 4:1.

Závěrečné dějství se ze začátku podobalo tomu prvnímu. Hra se uklidnila a ani jednomu z celků se nedařilo udržet za modrou čárou. Ve čtyřicáté sedmé minutě mohli znovu upravit skóre utkání bratři Bulínovi, jež se probojovali do situace dva na jednoho. Jan Bulín poslal přihrávku na svého bratra, který mu puk obratem vrátil. Hostující obránce se přihrávkou nechal zmást, avšak Huber si byl mezi třemi tyčemi jistý.

Hosté se ale nevzdávali a snažili se s výsledkem ještě něco udělat. Časté nepřesné přhrávky ale měly za následek to, že i když se hosté ocitli v útočném pásmu, dlouho v něm nevydrželi. Zmatků mezi Rakušany pak využili opět Znojemští a Michal Kruckovyč poslal do hostující klece pátý kotouč. Ještě před zazněním závěrečné sirény se znovu blýskla dvojice Patrik a Jan Bulínovi. Jan ujížděl po pravé straně do útočného pásma a na druhé straně měl svého bratra. Po přejezdu přes útočnou modrou ale volil sólovou akci a z kruhu se pustil do střely. Vyražený touš se snažil zpracovat ještě dojíždějící Patrik Bulín, poslední minuta hry už ale byla bezbranková.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Dnešní vítězství se nerodilo lehce. Bylo to o hlavě, bylo to o týmu. My jsme to zvládli i když jsme ve druhé třetině neproměnili přesilovku pět na tři. Ve hře pět na pět jsme ale dali branky a potvrdili jsme naši kvalitu i přesto, že první třetina od nás nebyla vůbec dobrá. Některé věci v kabině jsme si řekli a jsem velmi rád, že jsme uhráli důležité body na cestě do play-off. Doufám, že v příštím zápase s KHM Budapeští to potvrdíme.