Salzburg
1/3
2/3

Znojemští junioři zahájili play-off těsnou prohrou

Dvougólový náskok, který si Orli vytvořili ve druhé třetině, se jim udržet nepodařil. Laxní hrou ve třetí dvacetiminutovce dali Salzburgu šanci na vyrovnání, ten se chopil své příležitosti a třemi góly otočil nepříznivý stav ve svůj prospěch.

První čtvrtfinálové utkání začali lépe domácí Orli. Už ve třetí minutě zahrozil Michal Musil, když se mu podařilo ujet rakouské obraně. Na druhé straně se pak zviditelnil Rosenlechner, jenž měl se svým spoluhráčem slibně nakročeno. Švanda ale v situaci dva na jednoho zachoval chladnou hlavu a díky jeho obrannému zákroku Pacl nemusel zasahovat. Otevřít skóre utkání mohl v sedmnácté minutě Tomáš Račický, po jeho střele ale kotouč jen o centimetry minul hostující bránu.

Prvního gólu se znojemští fanoušci dočkali až ve třicáté minutě. Michal Kruckovyč poslal šikovnou přihrávku na hůl Jiřího Svatušky, jenž zkušeně protlačil kotouč do sítě střelou pod horní tyčku. Orli na další radost nemuseli čekat dlouho. O necelých pět minut později využil Tomáš Hačecký odkrytého prostoru ve Wieserově bráně.

Přestože stav 2:0, jenž svítil na světelné tabuli, byl pro domácí velmi příznivý, vítězného konce se junioři nedočkali. Salzburg přidal na aktivitě a důrazu v útočném pásmu, což velmi brzy přineslo první úspěch. Zcela volný Alexander Lahoda ve čtyřicáté osmé minutě snížil náskok znojemského celku na pouhou jedinou branku.

O chvíli později se do samostatného úniku probojoval Patrick Hagler a svěřenci Leoše Zajíce tak definitivně ztratili své vedení. Hosté, namotivováni vyrovnávací brankou, i nadále utlačovali domácí v jejich obranném pásmu. Jejich tlaku nakonec Pacl podlehl a Stefan Steinacher rozhodl, na čí stranu poputuje první vítězství.