Vsetín
1/3
2/3

Poslední Vsetín se Orlům nedal – foto 21. kolo ZNO-VSE

Z n o j m o - Vsetín na znojemském ledě vůbec nepotvrdil roli outsidera, která je mu letos přisuzována. Hrál uvolněně, s chutí a často hrozil před znojemským gólmanem. Znojmo už takovou lehkost nepředvádělo a potřebovalo by hodit vše za hlavu a hrát s čistou hlavou. Přesto se Orlům podařilo zvednout v poslednich dvou zápasech bilanci vstřelených gólů na číslo dvě. <p> <b><a href="/fotogalerie.asp?id_zapas=&zobraz=sezona&kategorie=60&slovo=&typ=&sezona=2006&poslano=true">FOTOGALERIE ZA ZÁPASU</a></b>
Devět zápasů po sobě bodovalo Znojmo proti Vsetínu a aby tuto sérii prodloužili na kulatou desítku, potřebovalo zlepšit svou žalostnou koncovku. Od prvních minut ale bylo jasné, že Vsetín nepřijel body do Znojma lehce odevzdat. Od začátku byl k vidění vyrovnaný hokej, ve kterém nakonec rozhodovaly přesilovky.

Vsetínu se podařilo proměnit hned svou druhou početní výhodu. Při vyloučení Čakajíka roztočili Valaši v útočném pásmu divoký tanec, na jehož konci byla přesná rána Pavla Janků mezi Trvajovy betony.

Domácí měli v první části hry dvě přesilovky, ale až na nadějnou střelu Bičánka se k výraznější šanci nedostali. Až na začátku druhé části, chvíli poté, co se vyloučený Kučný vrátil na led, zakončil kombinaci Puchera s Uramem důrazný Beroun - z brankoviště dotlačil puk pod Altrichterův beton.

Znojmo mělo ve druhé části více ze hry a kdyby se jeho střelcům dařilo trefovat odkrytou branku, mohlo i vést. Ve 29. minutě po Šmachově střele neudržel Altrichter puk, ke kterému se dostal osamocený Plášek a bekhendovou střelou vysoko přestřelil vsetínskou branku, vzápětí nedal stoprocentní šanci juniorský reprezentant Šmach.

Prvních 50 minut zápasu přineslo solidní hokej, ale teprve koncovka zvedala diváky ze sedadel. Nejprve se do dobré šance dostal Steiner, ale střílel nad, vzápětí se ale v další přesilové hře Vsetín přiblížil výhře. Kučný si na modré vyměnil puk s Harablem, pořádně napřáhl a puk zapadl za Trvajova záda. Pro Jiřího Kučného to byla první branka v extralize.

Znojmo inkasovaná branka nastartovala, o pár vteřin později mohl srovnat Uram, ale trefil tyč. Vzápětí na druhé straně mohl přidal další gól Kučný, ale vhodný okamžik na střelu prováhal.

Znojmu pomohla šikovnost Marka Urama. Po těsném souboji s Bauerem chytře upadl a hostujícímu bekovi nebyly nic platné ani protesty po kterých ke dvouminutovému trestu obdržel ještě osobní desítku. V přesilovce domácí vyrovnali. Mojžíš podal na modré Bičánkovi, jeho střelu Altrichter jen vyrazil a Radek Haman bekhendovou dorážkou srovnal.

V prodloužení hrály již oba týmy bezstarostně, k vidění bylo mnoho šancí na obou stranách. Skóre se ale už neměnilo - hlavně díky tomu, že vteřinu před koncem sebral Trvaj hostům druhý bod. Marek Dubec si najel mezi kruhy na Hruškův pas a jel sám na Trvaje, ten ale se sirénou vleže jeho šanci zneškodnil. Vsetín si tak ze Znojma odvezl bod za remízu 2:2.

Rostislav Vlach (Vsetín): Bylo to vyrovnané utkání, dle mého názoru jsme měli místy i více ze hry. Bohužel jsme opět neměli štěstí a ke konci jsme dostali vyrovnávací gól. Náš výkon jde nahoru, našim problémem je jenom dávat góly a využívat šance, které máme.

Jan Votruba (Znojmo): Vsetín má vzestupnou tendenci, zlepšuje se. S tím jsme počítali a věděli jsme to. Náš výkon nebyl dneska vůbec dobrý, hráli jsme špatně. Nejlepším hráčem z naší strany byli diváci, kterým bych chtěl touto cestou poděkovat, protože za to, co jsme dneska předvedli, se divím, že zůstali na zápase do konce.