Havířov
1/3
2/3

Znojmo čtyřikrát vedlo, nakonec bere jen bod

<em>Znojmo</em> - Znojmo začalo velmi dobře a už po necelých šesti minutách vedlo o dvě branky zásluhou Hradeckého a Svobody. Poté si vzal hlavní kouč Havířova Dornič oddechový čas a jeho týmu to evidentně pomohlo. Panteři ještě do konce první třetiny stihli vyrovnat. Na začátku druhé části vrátil sice vedení na stranu Orlů Plášek, ovšem za necelou minutu to bylo znovu nerozhodně. Svobodův druhý gól v zápase vrátil vedení Orlům, deset minut před koncem ale Panteři poslali zápas do prodloužení. Nastavený čas rozhodnutí nepřinesl, jediným úspěšným exekutorem samostatných nájezdu byl havířovský Szabo a rozhodl tak o výhře Havířova.

Vstup do zápasu vyšel znojemskému týmu parádně, ve 4. minutě předvedl pohotové ruce Tomáš Hradecký, který ve vzduchu tečoval střelu jeho jmenovce Tomáše Protivného přesně do horního růžku havířovské brány. Za minutu a půl brankář Čech inkasoval znovu, když do Hořavova nahození od modré čáry šikovně vložil hůl Jakub Svoboda a usměrnil puk přesně mezi Čechovy betony. Trenér Panterů Ivan Dornič na nic nečekal, vybral si oddechový čas a důrazná domluva jeho svěřencům pomohla. Vyrovnali hru, začali si vytvářet šance a před Horčičkou bylo najednou rušno. V 18. minutě na konci hostující přesilovky našel Zeliska na brankovišti volného Ondřeje Šedivého a bylo to 2:1. Vzápětí neproměnil samostatný únik Plášek, na druhé straně trefil příklepem z pravého křídla přesně prostor u vzdálenější tyče Michal Velecký a rázem bylo vyrovnáno.

Comeback hostů nezlomil po přestávce ani třetí gól Orlů, kdy Karel Plášek střelou nad rameno brankáře proměnil trestné střílení nařízené za podražení v rychlém brejku. O necelou minutu později totiž znojemští obránci vyrobili obrovskou chybu v rozehrávce a Ondřej Šedivý nadvakrát z bezprostřední blízkosti protlačil puk za Horčičkův beton. Havířov od té chvíle působil sebevědomým dojmem, využíval nepřesností Orlů ve středním pásmu a vyrážel do nebezpečných útoků, v jednom z nich orazítkoval Tesařík tyč. Přesto se před koncem třetiny prosadilo znovu Znojmo, když v přesilovce vymetl horní růžek Čechovy brány svým druhým gólem v utkání Jakub Svoboda.

Na začátku poslední části tak Orli drželi těsné vedení, připravila je o ně ovšem znovu zbytečná chyba ve vlastním pásmu. Klimeš zachytil Moravovo vyhození, přihrál před branku neobsazenému Filipu Smejkalovi, a ten překonal Horčičku počtvrté. Znojmo se snažilo o útočné výpady, pozorný Čech už ale další kotouč za svá záda nepustil. Neuspěli postupně Sedlák, Protivný ani Hořava, na druhé straně vystrašil domácí příznivce jedovatou střelou Červenka.

Zápas tak dospěl do prodloužení, v něm dostali Orli možnost přesilové hry, ale ani jeden ze střeleckých pokusů Štacha a Moravy si cestu do brány nenašel. Byla to pro domácí poslední možnost, jak strhnout zápas na svoji stranu. Podruhé za sebou totiž v samostatných nájezdech vyšli střelecky naprázdno, neprosadil se ani jeden ze šesti střelců, a tak o zisku dvou bodů pro Pantery rozhodl v pořadí dvanáctým nájezdem Michal Szabo.

Jan Neliba (Znojmo): Začátek byl znamenitý, vedli jsme 2:0, což nás předurčovalo k tomu, abychom v takovém stylu hry pokračovali i v dalším průběhu zápasu, ale to se prostě nepodařilo. Hráči začali být nedisciplinovaní, udělali spoustu individuálních chyb a Havířov se tím pádem dostal na kontakt. Není možné, abychom takto hazardovali s vedením.

Ivan Dornič (Havířov): Na začátku jsme se dopustili chyb, kdy si naši obránci nepokryli hráče před brankou. Prohrávali jsme 0:2, po timeoutu se ale naše hra změnila, dost rychle jsme dali góly, které nás postavily na nohy a poté jsme hru dá se říct kontrolovali. Myslím si, že remíza byla zasloužená. Trestná střílení už jsou loterie.