EBEL - so 21. 10. 2017
3:4p
2:1, 1:0, 0:2 - 0:1
Bolzano

Znojmo negativní domácí bilanci s Bolzanem nezastavilo a ze zápasu bere jen bod

Bolzano sice otevřelo vývoj utkání, avšak následně se dostali do sedla domácí, kteří skórovali třikrát po sobě. Lišky ve třetí třetině během přesilové hry vyrovnaly a nakonec urvaly vítězství v prodloužení.

Méně povedený vstup do utkání si snad znojemští hokejisté ani nemohli představit. Lišky se ihned po buly ve středovém kruhu nastěhovaly do útočného pásma a již ve 2. minutě musel Marek Schwarz lovit kotouč ze své sítě po překvapivé střele z rohu kluziště tečované Travisem Oleksukem. A aby toho nebylo málo, šli následně Orli do oslabení. To už sice zvládli, ale nadále zůstávali pod tlakem a Schwarz musel čarovat svou lapačkou při přečíslení soupeře a Frigově zakončení. Domácí se ale dokázali soupeři vymanit ze sevření a před polovinou třetiny přišlo na řadu krásné sólo Patrika Nováka, jenž mocným nápřahem překonal Smitha. Znojmu se rázem vrátila chuť do utkání a o pohledné akce nebyla nouze. Jak špatně třetina pro Jihomoravany začala, tak naopak výtečně skončila. Po faulu na Šnajnara přišla čtyřminutová přesilovka, kterou využil šikovnou tečí z předbrankového prostoru Erik Němec.

Orli si přenesli část početní výhody i do dalšího dějství, vytvořili si tak nápor, v němž pokračovali i při plném počtu hráčů na obou stranách. A gól na sebe nenechal dlouho čekat. Při hře čtyři na čtyři vystřihl krásné sólo po křídle Jan Lattner a vyhnal z brány Jacoba Smitha, kterého nahradil slovenský gólman Marcel Melicherčík. Domácí nadále pokračovali v útočné podívané, ta byla přerušena vyloučením Yellow Horna, při němž ale zle zahrozil jen Austin Smith z bezprostřední blízkosti před Schwarzem. V posledních minutách třetiny už Znojemští opět drželi otěže duelu pevně v rukou, a přestože už žádnou ze svých šancí nevyužili, odcházeli do šaten s relativně bezpečným dvougólovým vedením.

Třetí třetina se dlouhou dobu nesla v duchu marného dobývání obou klecí. Znojmo bylo opět aktivnější, ale defenzíva Bolzana v čele s klidným Melicherčíkem nedávala příliš větších šancí do zakončení. Stejně dobře ale pracovala i obrana Orlů a vypadalo to na klidný závěr. To se ale mělo brzy změnit. Liškám pomohlo zpět do sedla několik trestů na straně domácích a luxusní početní výhoda pět na tři, která měla trvat celé dvě minuty. Ale netrvala! Přesilovku po dlouhém obléhání Schwarzovy klece proměnil Michael Halmo a domácím se náskok ztenčil. Za chvíli už se ale i ten stal minulostí. V pokračující výhodě pět na čtyři Austin Smith vyrovnal. Utkání se tak stejně jako to předchozí muselo rozhodnout v prodloužení.

V něm si obratněji počínali domácí, zvláště únik Rašky po gólu volal. Udeřilo ale z rychlého brejku na druhé straně. O bodu navíc pro hosty z Bolzana tak rozhodl Christopher DeSousa.

Ohlasy trenérů

Roman Šimíček (Znojmo): Výsledkově je to stejný zápas jako minulé kolo, mrzí to neskutečně, ale dnes jsme konečný výsledek až tak moc ovlivnit nemohli. Jsem přesvědčený o tom, že dnešní zápas evidentně ovlivnili rozhodčí, a nejde nad tím jen tak mávnout rukou. Vyloučení jsme byli poté, co byl puk mimo kluziště, a následně po ofsajdu. Ve třech už je pak těžké cokoliv dělat. Pokud se mýlím, tak OK, ale myslím, že tohle jednoznačně vzali do svých rukou.

Pat Curcio (Bolzano): Měli jsme dnes štěstí, hokejoví bohové byli na naší straně. Je to trochu odměna za to, co jsme předvedli včera ve Vídni, kde se k nám naopak štěstěna odvrátila zády. Dnes jsme v závěru zápasu dostali šanci, puky se k nám odrážely, a my toho využili. Brankáře jsem vyměnil, protože jsme chtěli hráče trochu probudit.