Klagenfurt
1/3
2/3

Znojmo padlo v prodloužení a sezóna pro něj končí

Podobně jako v předchozím utkání se hrálo hodně opatrně. Z prvního gólu se v polovině zápasu radovali Orli, kteří tak šli poprvé v sérii do vedení, ovšem těsný náskok jim nevydržel a na řadu tak muselo přijít podruhé za sebou prodloužení. V něm hosté rozhodli o svém postupu a soupeři ukončili sezónu.

Do důležitého utkání vstoupily oba celky opatrně s důrazem na obrannou činnost. Aktivnější byli domácí, kteří zaměstnávali hostující obranu a brankáře Swetteho mnoha střelami, jenže vyložené šance chyběly. Naopak hosté tradičně pozorně čekali na chyby a vyráželi do nebezpečných brejků. Swette v úvodní části zastavil nebezpečnou dorážku Čípa, ale zákrok třetiny patřil Patriku Nechvátalovi, který rychlým přesunutím zastavil ránu Manuela Geiera do odkryté klece po chybě Bači za brankou.

Druhá třetina přinesla zvýšený tlak Orlů. V přesilové hře byl blízko gólů Roman Tomas, jenž střelou z levého kruhu orazítkoval břevno. O minutu později jel sám na Nechvátala David Schuller, jenže znojemský gólman vytasil fantastický zásah proti první střele i následné dorážce stejného hráče. A o chvíli později měl ruce nad hlavou, když Pavlikovského ránu od modré čáry doklepl do odkryté branky navrátilec do sestavy Peter Pucher. Vůbec poprvé v sérii tak Orli vedli a branka jim vlila energii do žil.

Také třetí část otevřelo Znojmo pozorně, kontrolovalo kotouč a nenechávalo soupeři příliš prostoru. Jenže v 45. minutě přišel kontroverzní moment, kdy byl po zákroku ve středním pásmu vyloučen na pět minut a do konce utkání Jan Lattner. První tři minuty dlouhého oslabení zvládlo Znojmo na jedničku, jenže pak Nemčíkův zákrok v klinči před brankou ocenili sudí dalším trestem, a dvojnásobné oslabení už navzdory obětavosti Orli neustáli. Ranou od modré čáry do protipohybu brankáře skóroval Thomas Koch.

Třetí prodlužovaný zápas v pátém utkání série pak netrval dlouho. Orli byli blízko vítězství, když Bača od modré orazítkoval jen tyč, ale gól a rozhodnutí padlo na druhé straně. Oliver Setzinger zakončil střelou po ledě rychlý brejk, ukončil Znojmu sezónu a poslal Klagenfurt do semifinále.

Jiří Režnar (Znojmo): Tento zápas byl prakticky stejný jako předchozí utkání v sérii. Chybělo nám trochu štěstí, v prodloužení jsme dali tyčku. Loni ve čtvrtfinále byl soupeř z Linze lepší tým, letos jsme hokejovější byli my. Jenže znovu je to 1:4 na zápasy a konec sezóny. Je to začarované. Kolektivní sporty rozhodují chyby, my jsme je na rozdíl od soupeře nedokázali využít.