Přípravné zápasy - út 9. 8. 2016
přát.
Litvínov

Znojmo porazilo Litvínov a připisuje si první výhru v přípravě

Dvě branky Radka Čípa i trefy Libora Šuláka a Kevina Bruijstena rozhodly o výhře Orlů ve druhém přípravném utkání na ledě extraligové Litvínova. Znojemský Marek Schwarz kapituloval pouze jednou.

Jako první zaměstnal brankáře Schwarze Hořava ve druhé minutě. Hosté odpověděli v sedmé šancí Nováka, který z mezikruží netrefil branku. Minutu na to nedovoleně bránil Lakos Šimečka, Vervě se ale přesilovka nevydařila. Gerhát hledal před brankou volného Trávníčka, Nejezchleb se tlačil do zakončení, ale udeřilo na druhé straně. Zblízka překonal Pince Radek Číp.

Litvínovská formace se dostávala víc a víc do hry. Hübl vyforčekoval puk, vyměnil si ho s Lukešem a zpoza branky našel v šanci Nejezchleba, puk se však mezi tři tyče nevešel. Střelec byl chvíli na to vyloučen za podražení. Část oslabení černožlutých se přenesla i do druhé třetiny.

V ní už padalo více branek. Druhé vyloučení Nejezchleba mohl využít Jurčík! Před odkrytou klecí ale nestihl puk zpracovat. Druhou přesilovku v zápase sehráli černí lépe, ale žádná střela se neujala.

Hosté neuspěli z přečíslení dva na jednoho, ale pak Pince prostřelil Libor Šulák. Po střele Skleničky snížil František Gerhát, ale minutu na to už hosté po druhé brance Radka Čípa ze snadné dorážky znovu vedli o dva góly.

Změnit to mohl Hübl ve třicáté osmé minutě, byl v sólu faulován Řezníčkem, ale z trestného střílení na Schwarze nevyzrál. Tlak Vervy pokračoval, hosté na něj dokonce reagovali oddechovým časem.

Snaha domácích po zdramatizování zápasu vyvrcholila ve čtyřicáté osmé minutě, kdy Válek nastřelil tyč. V padesáté minutě postihly Marka Schwarze svalové křeče, trenéři nechtěli riskovat případné zranění a rozhodli se tak postavil mezi tyče Patrika Nechvátala. Jak se ukázalo po utkání, znojemský gólman je zdravotně v pořádku. Dvacet vteřin před sirénou pečetil výsledek jeho spoluhráč Kevin Bruijsten.