1. liga - so 7. 11. 2009
Havířov
2:1p
0:0, 0:1, 1:0 - 1:0

Znojmo přišlo o těsné vedení a z Havířova veze jen bod

<em>Havířov</em> - Orli ze Znojma chtěli v Havířově po dvou prohraných utkáních znovu bodovat. To se jim sice podařilo, po průběhu utkání ale budou zklamaní, že si domů vezou jen bod za prohru v prodloužení. Na konci druhé třetiny poslal Znojmo do vedení šťastnou brankou Tomáš Hradecký, vyrovnání přišlo až dvě a půl minuty před koncem z hole Šedivého. Nastavený čas pak ukončila po necelých dvou minutách další šťastná branka, tentokrát byl jejím autorem havířovský Marek Sikora.

Havířov s novými trenéry na střídačce chtěl na domácím ledě potvrdit vítězství z Chrudimi a spolehnout se mohl opět na kvalitní výkon brankáře Jakuba Čecha. Orli zase přijeli i s novou posilou Miroslavem Barusem v sestavě.

V úvodních minutách byl mírně aktivnější domácí celek, gólovou šanci si ale vypracovat nedokázal a brzy jej navíc začala trápit vlastní nedisciplinovanost – jen Klimeš inkasoval v první třetině tři dvouminutové tresty. Při vyloučení Zientka měl největší šanci první části právě nový muž v orlím dresu Miroslav Barus, jenže dobrou přihrávku před branku nedokázal proměnit v gól. Další oslabení už domácí dokázali přestát bez výraznějších problémů a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu zahájil velký nápor Znojma a jen skvělý výkon brankáře Čecha spojený se špatným zakončením a trochou smůly uchránil Havířov od větší pohromy. Nejprve projel až před brankáře Jakub Svoboda, nasadil ke kličce a objel Čecha, v těžké pozici ale upadl a nedokázal tak trefit odkrytou branku. O dvě minuty později se vyražený puk dostal na hokejku Meidla, ten ale v rozhodující chvíli nevystřelil tak, jak by si sám představoval, a ležící brankář našel kotouč s úlevou ve výstroji.

Útočné výpady domácích byly spíše ojedinělé, naopak před Čechem to hořelo. Tři minuty před koncem dorážel do odkryté branky Haman, jenže nezamířil mezi tyče, a tak se hosté radovali po mnohem méně nápadné akci. Havlík vysunul před branku Tomáše Hradeckého, ten ještě hledal lépe postaveného spoluhráče a vracející se Rangl si prudký pas nešťastně srazil do vlastní branky.

Do třetí části tak měli domácí jasný úkol vyrovnat, velmi blízko mu byl ve 48. minutě David Moravec, jehož střela překonala Horčičku, za znojemského gólmana ale na poslední chvíli zaskočil vracející se obránce a kotouč vykopl z brankové čáry. Havířovským se dlouho nedařily přesilové hry a čas se rychle krátil, v 57. minutě ale Morava dostal menší trest za podražení a poslední šanci nakonec Panteři využili. Kombinaci elitního útoku po trase Moravec – Smejkal zakončoval přesnou trefou mezi betony Ondřej Šedivý.

Podobně jako v prvním vzájemném utkání se muselo prodlužovat, tentokrát však rozhodnutí přišlo dříve. Velecký ve druhé minutě nastavení nahodil kotouč od pravého mantinelu a projíždějící Marek Sikora jej hrudí šťastně tečoval za záda překvapeného Horčičky. Havířov zvítězil pod novým vedením i podruhé, naopak Znojmu se zápasy s týmy ze spodní poloviny tabulky nedaří.

Ohlasy trenérů

Marek Novotný (Havířov): My jsme dnes dva body vybojovali. Chtěli jsme jít do zápasu s úplně jinou taktikou, soupeře aktivně napadat, dostat jej pod tlak a vytvořit si již v první třetině nějaký náskok. Bohužel kvůli hloupým faulům jsme hráli hodně oslabení, ve druhé třetině navíc inkasovali takový smolný gól, a tak jsme museli o přestávce trochu zvýšit hlas. Až ve třetí třetině jsme začali lépe bruslit a hrát to, co jsme chtěli celý zápas. Naštěstí se nám povedlo vyrovnat a šťastným gólem v prodloužení získat dva body.

Jan Neliba (Znojmo): Já určitě nemůžu být spokojený. Kdo trochu hokeji rozumí, tak musel vidět, že jsme byli jasně lepší. Pro domácí to jsou velmi šťastné dva body. Nemáme v týmu vyloženého střelce a i když domácí brankář chvílemi čaroval, tak jsme měli některé šance proměnit a vyhrát. V poslední třetině Morava nestíhal bruslit, udělal zbytečný faul, který rozhodl o vyrovnání.