Přípravné zápasy - út 5. 8. 2014
přát.
Jihlava

Znojmo proti Dukle v závěru dorovnalo dvougólovou ztrátu

Před slušnou diváckou kulisou se jako první radovali z branky hráči Jihlavy, kteří ve druhé třetině dvakrát využili přesilovou hru a dostali se do dvougólového vedení. Znojmo ale zbraně nesložilo, ještě v prostřední části snížil Fiala a krátce před koncem zápasu vyrovnal Podešva. Oba celky se poté ještě dohodly na samostatných nájezdech, které zvládli hosté lépe.

První třetina příliš vzruchu nepřinesla. Početné publikum, které ve Znojmě na utkání zavítalo, tak mohlo věnovat pozornost spíše novinkám na zimním stadionu a v pravidlech. Největší možnost úvodní části nevyužil Pucher, který se zjevil sám před Sáblíkem, ex-znojemského gólmana ale nepřekonal.

Po přestávce se začalo vylučovat a brzy přišly v početních výhodách taky góly. Při trestu Šedy se Jihlavští dostali k několika dorážkám a tou třetí prostřelil Nechvátala Roman Mikeš. Hned vzápětí putovali v rozmezí dvou minut na trestnou lavici tři hráči Orlů a nabídnuté možnosti Dukla využila. Hezkou kombinaci po trase Podlipnik – Zeman zakončoval do odkryté branky Michal Důras.

Poté se k přesilovce dostalo také Znojmo a hned to před Sáblíkem hořelo. V situaci čtyři na tři nejprve Grof orazítkoval od modré tyč, o chvíli později už Lattnerovu střelu dorazil pohotově Ondřej Fiala. Všechny tři góly ve druhé části padly v přesilovkách.

Ve třetí části se domácí tlačili do útoku a za vyrovnáním, brzdily je však nepřesnosti, případně trefovali pohotového Sáblíka. Dobrou možnost čtyři minuty před koncem nevyužili Lattner s Fialou, na druhé straně nebyla branka Dukly uznána pro kopnutí bruslí. Domácí nakonec přeci jen vyrovnali, když dvě minuty před koncem po dlouhém tlaku napálil Martin Podešva puk přesně pod břevno.

Domluvené samostatné nájezdy po šedesáti minutách pak přinesly dominanci brankářů. Jedinými úspěšnými střelci z deseti pokusů byli jihlavští Jakub Schejbal a Zdeněk Čáp, a tak mohli být po zápase o něco spokojenější hosté.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (Znojmo): Byl to první zápas, hráči se skládají postupně dohromady. Jihlava je kvalitní soupeř. Hrála důrazně, napadala, bruslila, kombinace měly hlavu a patu... Luboše Štacha píchlo v první třetině něco v koleni, takže uvidíme, jak to dopadne. Raději jsme ho poslali do sprchy.

Petr Vlk (Jihlava): Bylo to klasické přípravné utkání. Viděli jsme ale konfrontaci dvou herních stylů. Domácí hráli důrazně v osobních soubojích a byli pohotoví s hokejkami před brankou. S tím jsme měli v určitých fázích zápasu problémy, ale jinak si myslím, že to naši kluci zvládli dobře.