Vsetín
1/3
2/3

Znojmo si konečně zastřílelo

Z n o j m o - Orli splnili povinnou výhru nad posledním Vsetínem. Vítěznou branku si připsal v krátké době podruhé obránce Ondřej Kříž. Utkání však patřilo jiným hráčům. Aleši Padělkovi, autoru tří branek, které vstřelil v rozmezí deseti minut druhé třetiny, Radkovi Hamanovi, jenž dosáhl v zápase svého 200. bodu v extralize a Jiřímu Trvajovi, který udržel svoji pátou nulu v sezóně.

Vstup do prvního dějství měli snadnější Valaši, když jim byla hned po deseti vteřinách nabídnuta výhoda pět proti třem. Velkou chybu v domácí obraně nepotrestal Fadrný. Hosté se sice nedokázali střelecky prosadit, ale celou úvodní část byli Orlům důstojným soupeřem. Vsetínští mladíci dobře bránili a domácím se nedařilo vypracovat si šanci, která by skončila brankou, navíc se hosté několikrát nebezpečně dostali až před Trvaje. Přesilovku pět na tři si zahrálo i Znojmo a po tvrdé střele Ondřeje Kříže se poprvé v utkání měnilo skóre. Další šance měli Bičánek a Selingr, ale druhou branku už nepřidali, a tak zůstával stav po dvaceti minutách 1:0 pro Orly.

Druhá třetina byla hokejově o mnoho zajímavější. Vsetínští dokázali Orlům vzdorovat jen do 27. minuty, kdy druhou trefu přidal Nedorost a nastartoval tak znojemskou kanonádu. 29. minuta přinesla další branku, když kotouč Svobodovi naservíroval uzdravený Plášek. V polovině utkání rozjel svoje představení Padělek, první úder zasadil hostům po přihrávce Hamana, který se tak dočkal svého dvoustého bodu v nejvyšší soutěži. Další branku vsítil Padělek po přesném pasu Kříže a čistý hattrick zkompletoval ve 40. minutě perfektně provedeným blafákem do forhendu. Znojemští ve druhé dvacetiminutovce nedali soupeři šanci a prakticky rozhodli zápas.

Závěrečná část už branku nepřinesla a domácí si bez problémů pohlídali svůj náskok. Vsetín ještě zkoušel dosáhnout alespoň čestného úspěchu, ale Trvaj si svou pátou nulu vzít už nenechal. Navýšit gólový příděl do vsetínské branky se pokoušeli vzájemnou spoluprácí Selingr a Růžička, ovšem štěstí se k nim nepřiklonilo. Další šance měl namlsaný Padělek, ale svůj čtvrtý hřebíček do vsetínské rakve nepřidal. Znojmo zvládlo úlohu favorita a předčilo svého soupeře takticky i střelecky. Vítězství 6:0 je pro Orly zatím nejvýraznějším výsledkem v této sezóně.

Miloslav Hořava (Znojmo): V první třetině byl Vsetín místy lepší. Začali jsme hrozně špatně. Hned v úvodů jsme šli do tří díky naivním faulům. Soupeř nás mohl vytrestat a měli jsme štěstí, že jsme neinkasovali. Hráče můžu pochválit pouze za druhou a třetí třetinu. Samozřejmě jsme rádi, že jsme získali tři body.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): Pro nás byl průběh utkání jako v Budějovicích. Začali jsme dobře a úvodní třetinu jsme sehráli slušně. Gól v závěru domácím hodně pomohl, hlavně psychicky. Druhou třetinu jsme prostě nezvládli. Pokud dostaneme druhý nebo třetí gól, tak mužstvo rezignuje. Opravdu nemáme útočnou sílu, abychom dali více gólů a potom otočit zápas je pro nás hrozně těžké. V závěru se naše hra trochu zvedla, když jsme sestavu zredukovali, ale takové zápasy jsou nad možnosti některých hráčů. Domácí hráli výborně a zaslouženě vyhráli.