Olomouc
1/3
2/3

Znojmo slaví, ve vynikajícím zápase zdolalo Olomouc

<em>Znojmo</em> - Skvělý hokej v podání obou celků měli možnost vidět diváci ve znojemské Hostan aréně, kam přijel třetí tým tabulky z Olomouce. Dvě využité přesilovky zásluhou Kolafy a Pláška poslaly Orly do vedení, hosté ale ve druhé třetině náskok zásluhou dvou branek Polodny smazali. O majiteli tří bodů tak rozhodl až kuriozní gól Tomáše Hradeckého ve vlastním oslabení. Olomouc v první lize nachází zatím pouze tři přemožitele, podlehla favoritům z Ústí, Chomutova a dvakrát hokejistům Znojma.

Souboj pátého a třetího týmu tabulky začal šancí Olomouce, když Kucharczyk přihrál na rozjetého Brančíka, ale ten neproměnil ani z dorážky. V sedmé minutě přišla přesilovka Znojma a domácí ji patřičně využili. Plášek přihrál Tomáši Kolafovi na modrou a ten bez přípravy vystřelil. Gólman Žigárdy zareagoval, až když uviděl puk ve své síti. O dvě minuty později ujeli do brejku Haman s Pláškem. Plášek vystřelil a olomoucký gólman se štěstím vyrážečkou puk vyrazil. Následně měli hosté příležitost přesilové hry. Sice si dokázali vytvořit několik zajímavých šancí, ale ani jedna stav nezměnila. V šestnácté minutě přenechal Hradecký puk v útočném pásmu Sedlákovi, Žigárdy byl však znovu pozorný. To už se o něm nedá říct o pár minut později, když Hořava vyslal puk na olomouckého gólmana a Karel Plášek puk dorazil za brankovou čáru. Stav 2:0 svítil i na konci třetiny.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se vytáhl Žigárdy, když zlikvidoval Hradeckého dorážku. Ve dvacáté šesté minutě po chybě Pláška se dostal ke střele Petr Polodna a snížil na 2:1. V polovině třetiny mohlo být dokonce vyrovnáno, když Mikšan s Čuříkem ujeli do brejku proti jedinému domácímu bekovi. Znojemský gólman tentokrát však stál na svém místě. O čtyři minuty později se naskytla šance na druhé straně. Žigárdy sice vyrazil Mojžíšovu střelu, ale puk se dostal k Havlíkovi. Tomu ovšem kotouč hokejku přeskočil. Už to vypadalo, že do kabin půjde s vedením opět Znojmo, Petr Polodna však ukázal svoji zkušenost podruhé, když se dostal do samostatného úniku. První jeho střelu Horčička sice vyrazil, ale na jeho dorážku byl již krátký a kotouč skončil pod horní tyčkou branky.

Do třetí třetiny se tedy vstupovalo ve stejné výchozí pozici. Hned na začátku vyloučil hlavní sudí domácího Staňka, ovšem těžilo z toho Znojmo. Hostující gólman vyjel z branky, aby rozehrál kotouč, ten se ale díky Havlíkovi dostal k Tomáši Hradeckému, který puk dlouho stíhal, přesto dokázal na poslední chvíli trefit prázdnou branku. Ve druhé polovině závěrečné dvacetiminutovky se snažila Mora vyrovnat, dostat zápas do prodloužení a získat tak alespoň bod. Velkou šanci k tomu měl Lhotský, ale jeho střela naštěstí pro domácí mužstvo doklouzala díky jednomu z clonících hráčů mimo branku. V posledních sekundách si vyžádal olomoucký trenér oddechový čas a odvolal gólmana. Domácím se však hned po vhazování podařilo vyhodit a bylo dobojováno. Orli si tedy připsali tři potřebné body do tabulky.

Jan Neliba (Znojmo): Cenné vítězství. Olomouc je ve větší pohodě, má vyzrálé mužstvo. Trochu jsme hazardovali s výsledkem za stavu 2:0, kdy jsme neproměnili šance na třetí gól a pak nás Olomouc kvůli takové lehkovážnosti potrestala. Mužstvo ale musím vyzdvihnout za třetí třetinu, gól byl sice šťastný, ale hráči bojovali, obětavě šli za vítězstvím a v klíčových okamžicích nás podržel Horčička.

Petr Fiala (Olomouc): Byl to duel vyrovnaných soupeřů, nám dnes možná trochu nezachytal brankář, dostali jsme dva laciné góly. První hned na začátku, kdy domácí první střelou hned vedli, a druhý nešťastně ve třetí třetině. Samozřejmě stává se to i jiným hráčům, ale u brankáře je to hned markantnější. Tyto dva momenty ovlivnily zápas, víc by mu slušela remíza. V první části jsme nehráli tak aktivně, jako po zbytek střetnutí. Není to poprvé, kdy jsme prohráli první třetinu, a hráči se musí mentálně zlepšit natolik, aby se to příště nestávalo. Ne vždy se nám to totiž podaří otočit a dnes se nakonec ukázalo, že dva góly jsme smazat nedokázali.