Přípravné zápasy - út 19. 8. 2003
TsC2

Znojmo stále neporaženo

Z n o j m o - Bez avizovaného útočníka Jiřího Dopity se na znojemském ledě představilo mužstvo Pardubic při dalším zápase Tipsport Cupu. Extraligový soupeř se vrátil dobře rozehraný ze švýcarského turnaje, ve kterém zvítězil. Orli, kteří ještě v letošní přípravě neokusili porážku, však měli jiné plány a brankami <b>Soudka, Procházky, Hradeckého</b> a <b>Křetinského</b> si zajistili velmi cenné pohárové body.
Znojemští začali velmi bojovně a hned v 1. minutě významně zahrozil Pucherův útok před Svobodovou brankou. Skórovat se však podařilo až v 7. minutě Soudkovi při přesilovce pět na tři. Pardubice odpověděly ve vlastním oslabení ještě v téže minutě, když Mrázek překonal Dubu, kterému puk propadl do branky. V polovině třetiny nevyužil dvě šance Hradecký, zatímco na druhé straně obránce Sýkora nepropálil Dubu. Minutu před koncem první dvacetiminutovky zajistil Pardubicím vedení Divíšek a znojemský Procházka při pokusu srovnat nastřelil pouze tyč.

Do druhého dějství vstoupili hosté velmi ostře a to i díky dvojnásobné přesilovce. Přesto se do šancí dostali také Orli, zejména Rataj a Plášek. Bombu Petra Sýkory zastavil Duba, dva Benákovy pokusy zase zlikvidoval Svoboda. Pardubice začaly nepříjemně kousat a došlo i k několika potyčkám. Vyrovnávací gól se ovšem přece jenom podařilo vstřelit Procházkovi, když ve 30. minutě propálil brankáře hostí. Častá vylučování a šarvátky pokračovaly až do konce třetiny, kdy byli vyloučeni Snopek a pardubický Kudrna na 5 minut plus do konce utkání.

Poslední třetinu zahájili lépe opět Orli, když Hradeckého střelu se štěstím udržel Svoboda mezi betony. Následně oba soupeři nevyužili své početní výhody. V 50. minutě neproměnil sólo Plášek, avšak vyloučení Michala Sýkory v 57. minutě potrestal vítězným gólem s chutí hrající Hradecký. Těsně před koncem utkání ještě nepřekonali Svobodu Pucher s Uramem. Hosté ještě stihli hru bez brankáře a gól do jejich prázdné brány vsítil Křetinský.

Ohlasy trenérů

Výsledek je pro nás příznivý. V první třetině jsme hráli trochu ustrašeně, s obavami. Jak jsme stáhli hru na tři pětky, dá se říct, že jsme zápas měli pod kontrolou, měli jsme i více šancí než soupeř. Myslím si, že jsme soupeře i přehrávali. Hráči mají zatím dostatek fyzických sil a agresivita, možná i trochu psychická únava z přípravy se projevuje i na ledě. Vznikají z toho šarvátky a postrkování. Zatím jsme všechny přípravné zápasy vyhráli, což je velmi dobré, ale důležitá budou až ligová utkání.