2:0, 1:0, 0:2
1/3
2/3

Znojmo střelecky selhalo, dobrý závěr body nezachránil

<em>Benátky nad Jizerou</em> - Ani potřetí v této sezóně nedokázali znojemští hokejisté zvítězit nad Benátkami nad Jizerou. V zápase na soupeřově ledě si vypracovali množství šancí, drtivá většina z nich ale skončila mimo branku nebo na výstroji brankáře Nedvídka. Orlům se nedařilo ani v přesilovkách, nevyužili dlouhou výhodu pět na tři, a prosadit se dokázali až v samotném závěru, kdy se v krátkém intervalu trefili Tomáš Protivný a Jakub Svoboda. V utkání plném vyloučení pak už bylo vyrovnání nad jejich síly.

Prakticky ihned po úvodním buly se kupředu hnala nová znojemská akvizice z Tábora Aleš Padělek. Využil zaváhání obránce Pavlů, který nechal touš za svými zády, a bekhendovou střelou se snažil vsítit úvodní branku utkání. Pokus z jeho hole ale minul Nedvídkovu klec. Úvod střetnutí patřil aktivnějším hostům a do další dobré příležitosti se dostal mladíček Jarůšek. Od mantinelu vybruslil až do prostoru mezikruží, jenže podobně jako Padělek těsně minul. Poté se hra vyrovnala a zapotil se i Horčička na opačné straně kluziště. V přesilové hře ale další příležitost neproměnil Aleš Padělek, když šikovně sklepával nahození od modré čáry, ale hbitý Nedvídkův beton zabránil cestě puku do sítě. A do třetice Aleš Padělek. Tentokrát se snažil usměrnit Moravovu nabídku do branky, ale i tentokrát minul. Za domácí kontroval rychlík Kica, který upláchl znojemským bekům, ale v nájezdu proti Horčičkovi neuspěl. Končící 17. minuta už přinesla úvodní branku utkání. Michal Pavlů sebral volný kotouč a využil nepřehledné situace před Horčičkou. Benátecký bek zamířil z mezikruží přesně nad levý beton hostujícího gólmana - 1:0. To ale nebylo z domácí strany vše. V úvodu 18. minuty projel Kica útočným pásmem, nahrál Hudíčkovi, jehož pokus ještě Horčička vyrazil. Na dorážku po ledě mezi betony v podání Marka Loskota již byl krátký - 2:0. V závěru úvodní periody ještě Hudíčkem jen o centimetry přestřelil Horčičkovu klec.

Úvodní minuty druhého dějství se nesly ve znamení dvouminutových trestů, kterých na každé straně sudí Blecha rozdal hned několik. V jedné z přesilových her se potřetí v tomto zápase radovaly Benátky. Gólové situaci předcházela laxnost znojemského útočníka Sedláka v souboji s Petrem Kolmannem, jenž předložil do ideální pozice touš Michalu Nevyhoštěnému, který ještě popotáhl svůj forhendový blafák a Luboš Horčička byl v tu chvíli naprosto bez šance - 3:0. Na jediného beka soupeře najížděl v polovině utkání Miroslav Kopic. Pokus o efektní stahovačku mu však nevyšel podle představ a z nadějně se vyvíjející situace ohrožení Horčičky nepřišlo. To Orli měli ve druhé polovině druhé třetiny velkou šanci ke snížení. Nejprve byl na dvě minuty vyloučen Mrkvička a za devatenáct vteřin byl dokonce pětiminutovým trestem potrestán obránce David Kajínek. Benátecký bek tak musel předčasně do kabiny a před Znojemskými se naskytla možnost hrát téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. Benátecká obrana v čele s pozorným Michalem Nedvídkem ale změnu skóre nepřipustila, a tak se šlo do kabin za tříbrankového vedení Středočechů.

Do třetí třetiny vstoupili svěřenci trenérů Neliby a Kastnera s přáním porvat se alespoň o vyrovnání. Málem se jim to podařilo. Pojďme však hezky popořádku. První velkou šanci ve třetí části hry promarnil znojemský kapitán Hradecký, když trefil Nedvídka do ramene. Za Benátky kontroval Pabiška a trefil se podobně jako na druhé straně Hradecký do ramene soupeřova brankáře. Definitivně odrazit znojemský odpor mohl kapitán Josef Skořepa, jenž dostal ideální přihrávku do jízdy, střílel do protipohybu Horčičky, jenže rozezvučel spojnici břevna a tyče. Orli vycítili ještě šanci a v 54. minutě snížili. Spolupráci dvou obránců po přihrávce Štacha zhodnotil typickou dělovkou Tomáš Protivný a snížil na rozdíl dvou branek - 3:1. Když už se zdálo, že Benátky v klidu dovedou zápas do bezproblémového konce, vyrobil Petr Weiss hrubku ve vlastní obranné třetině, čehož využil forčekující Jakub Svoboda a bez rozpaků zametl kotouč za Nedvídka - 3:2. Svoboda se trefil i ve třetím vzájemném zápase těchto dvou soupeřů v letošní sezóně a ještě vykřesal jiskřičku naděje pro hosty. Ta definitivně zhasla při vyloučení Přemysla Sedláka. Přesilovku Benátečtí strávili v útočném pásmu a získali tak tři body, díky nimž se právě Znojmu přiblížili na dostřel dvou bodů.

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou): S favorizovaným soupeřem jsme vybojovali tři body. Hráli jsme v neúplné sestavě. Výhry si nesmírně vážíme, mužstvo pracovalo, dokázali jsme vstřelit tři branky. Podržel nás také výborný gólman. Závěr jsme si zkomplikovali sami. Jednu branku, když dostaneme, budiž, ale to co jsme předvedli dvě minuty před koncem, to je šílená chyba. Nevím, jestli se mám radovat, nebo mám být naštvaný z té chyby. Samozřejmě pak jsme závěr sehráli dobře, soupeř se nechal vyloučit. Kluci to dohráli takticky. Takže spokojenost, výborný týmový výkon, ale nemůžeme si zahrávat. Minule netrefíme prázdnou bránu, abychom brali alespoň bod. Teď si tady zkomplikujeme naprosto nesmyslně závěr. Nevím, jestli jsme v tu chvíli narostli, nebo co. To mně málem utrhlo žílu.

Jan Neliba (Orli Znojmo): Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře. Měli jsme ho dobře rozehraný, pak tam však došlo ke dvěma chybám, které domácí nemilosrdně potrestali. Myslím si, že se naše mužstvo snažilo, ale chyběla nám větší urputnost a tah do brány. Díky domácímu gólmanovi stav skončil tak, jak skončil. Takže jsme prohráli o gól.