Znojmo využitými přesilovkami potopilo Kladno

13.1.2009 | LuP

Znojmo - Tři využité přesilovky odrazily znojemské hokejisty k vítězství nad Kladnem. Po vyrovnané a nepříliš záživné první třetině Orli od druhé části na svého soupeře vlétli a aktivnější hrou si začali vytvářet množství gólových šancí. Skóre otevřel těsně před polovinou utkání Radim Tesařík, druhou branku přidal na začátku třetí části Jaroslav Svoboda. Další přesné zásahy si připsali dorážkami z brankoviště Martin Růžička a Roman Erat, čisté konto ale Jiřímu Trvajovi minutu a půl před koncem nedopřál Frolík. Znojmo se tak v tabulce znovu přiblížilo elitní desítce.

41.kolo, úterý 13. 1. 2009, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Kladno
Branky a nahrávky: 27. Tesařík (Selingr, Dopita), 44. Svoboda (Haman), 47. Růžička (R. Procházka, J. Mrázek), 53. Erat (Dopita, Selingr) - 59. Frolík. Rozhodčí: Homola - Čížek, Prchal. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 2401. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
ORLI ZNOJMO: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Mojžíš, Rýgl, Švrček, J. Mrázek - Erat, Dopita, Selingr - Svoboda, Haman, Kucharczyk - Demel, R. Procházka, Růžička - Havlík, Meidl, Čachotský
Rytíři Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Novotný, Pavlas, Trončinský, V. Kameš, Gudas, Hořava - Bělohlav, Patera, M. Procházka - V. Novák, F. Mrázek, Kuchler - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Čurilla, Diviš

Při pokračující absenci nemocného Karla Pláška se ve znojemské sestavě poprvé před domácími fanoušky představil na křídle čtvrtého útoku nejproduktivnější hráč orlí juniorky, sedmnáctiletý Adam Havlík. Utkání o důležité body v boji o elitní desítku zpočátku příliš vzruchu nenabídlo, kombinaci obou týmů sráželo velké množství nepřesností a potíže s rozehrávkou. Kladenští si díky aktivnímu napadání vybojovali v 10. minutě přesilovou hru, při níž pálil z mezikruží v dobré pozici Bělohlav, branku ale netrefil. Na druhé straně se Orli nedostali k dorážkám po nebezpečných nahozeních Tesaříka a Bičánka, a tak se do největší šance probojoval až v poslední minutě třetiny při vlastním oslabení Tomáš Demel, stahovačkou se zbavil obránce, Kopřivu už ale v pádu nepřekonal.

Druhá dvacetiminutovka se odehrála v podstatně vyšším tempu, další velkou možnost měl Demel, bekhendový pokus ale vyrazil Kopřiva. Gólově se tak Orli dokázali prosadit až v početní výhodě po faulu na Havlíka, kdy Radim Tesařík zamířil přesně k bližší tyči a konečně zúročil svoji střeleckou aktivitu v celém utkání. Odpovědět mohlo Kladno vzápětí rovněž v přesilovce, ale pokus Novotného proskotačil brankovištěm těsně mimo tyče a v následném závaru se k dorážce do prázdné branky neprobojoval Horna. Poté aktivitu přebrali znovu Znojemští, nebezpečně pálil Havlík a o pár vteřin později také Kucharczyk se Svobodou, Kopřiva v brance však už dalším nájezdům odolal.

Vstup do třetí třetiny ale hostujícímu týmu vůbec nevyšel, už po dvou minutách putoval na trestnou lavici podruhé Frolík a znovu se na střídačku vracel dříve než za dvě minuty, když Hamanův střelecký pokus vrátil za brankovou čáru padající Jaroslav Svoboda. Kladno se z tlaku domácího celku nedokázalo vymanit ani tentokrát a za dvě a půl minuty inkasovalo znovu, když v přečíslení tři na dva střelu Radka Procházky zametl do sítě číhající Martin Růžička. Ještě hůře na tom hosté byli v 53. minutě, kdy další nedovolený zákrok potrestal po pohotové zadovce Jiřího Dopity z bezprostřední blízkosti Roman Erat. I za stavu 4:0 však ještě šlo o hodně, ve hře byla bilance vzájemných zápasů, která až do 59. minuty vyznívala lépe pro domácí. Poté si ale Martin Frolík v útočném pásmu počkal na vhodný okamžik pro střelu, zavěsil ke vzdálenější tyči a vyrovnal skóre ze vzájemných utkání na 6:6, přičemž oba celky si připsaly po dvou vítězstvích. Tři body však v tabulce putují na konto Orlů a znovu je přibližují elitní desítce.

Václav Baďouček (Znojmo): Utkání probíhalo tak, jak jsme očekávali. Od druhé třetiny to byl v podstatě souboj našich hráčů s brankářem Kopřivou. Již ve druhé třetině jsme měli několik dobrých šancí ke skórování, bohužel se ujala jen jedna. V úvodu třetí třetiny jsme dokázali dvakrát skórovat a po dlouhé době nebo snad poprvé jsme mohli zápas relativně v pohodě a klidu. Škoda, že jsme dostali gól, mohli jsme mít lepší bilanci ze vzájemných zápasů. S ohledem na výsledky dalších zápasů jsme rádi, že jsme získali plný počet bodů.

Petr Kasík (Kladno): Nehráli jsme dobře, nevytvořili jsme si ani moc gólových příležitostí. Myslím si, že domácí zaslouženě vyhráli. Jediné, co nás těší, že jsme dali gól a máme se Znojmem stejné skóre.