2:1, 1:0, 2:1
1/3
2/3

Znojmu se proti Lublani opět nedařilo

<em>Lublaň</em> - Ani na třetí pokus se nepodařilo znojemským hokejistům porazit silnou Lublaň. Jiří Beroun sice vstřelil již ve čtvrté minutě úvodní branku zápasu, následně se však začali trefovat domácí a za gólmana Ondřeje Kacetla poslali celkem pět puků. V pětapadesáté minutě se ještě prosadil Peter Pucher, ale to výsledek již jen kosmeticky upravilo.

V rámci čtyřiadvacátého kola absolvovali znojemští hokejisté téměř pět set kilometrů dlouhou cestu do slovinské Lublaně. Tedy za týmem, proti kterému se jim letos nedaří.

Orli vkročili do zápasu s odhodláním zvítězit, což potvrdil již ve čtvrté minutě Jiří Beroun, který po spolupráci s Bořutou uklidil poprvé kotouč za Lamoureuxe. Domácím se stav nezamlouval a po šestatřiceti sekundách našel odpověď Anze Ropret. Následně si zahrály oba týmy početní výhodu. Zatímco hostům se přesilovka nepovedla zužitkovat, domácí Olimpija trestala. K překvapení všech putovala střela Tomiho Mustonena až za brankovou čáru a Lublaň se tak ujala vedení. Znojmo mohlo ještě v poslední minutě vyrovnat, ale Pucher před gólmanem nakonec neuspěl.

Ve druhé periodě hráli Orli třikrát oslabení. Příležitost ke skórování propásl český legionář Petr Šachl, stejně tak Kanko na druhé straně. Ve třiatřicáté minutě viděli diváci v hale Tivoli jedinou branku prostřední dvacetiminutovky. Hughes projel znojemskou obranou, prodloužil na Sergeje Smirnova a ten navýšil vedení zelenobílých.

Na začátku třetí periody minul téměř prázdnou klec Komínek. Ve třiačtyřicáté minutě musel na trestnou lavici další znojemský hráč a tentokrát se Lublaň již prosadila. Erik Pance se dostal k puku ve středním pásmu, zavezl jej před Kacetla a střelou pod břevno zavěsil. Pět minut na to kapituloval Kacetl znovu. Tentokrát se stal šťastným střelcem Ken Ograjensek.

O pár sekund později bylo nařízeno trestné střílení pro český tým. K exekuci se postavil Pucher, ale Lamoureux si s ním věděl rady. To se ale nedá říct o dalším pokusu Petera Puchera, jenž v pětapadesáté minutě za pomoci Havlíka snížil na 2:5.

To však již byl konečný stav. Svěřenci trenéra Stloukala ani napotřetí na body proti Lublani nedosáhli.