2/3
5'
39'

Orli v Přerově na premiérové prvoligové body nedosáhli

Znojemští hráči odchází i ze svého druhého představení v Chance lize poraženi. V Přerově sice vedli gólem z páté minuty utkání, domácí ale dokázali zareagovat a třemi přesnými zásahy obrátili vývoj skóre. Orli se i díky několika přesilovkám nevzdávali, dostali se zpět do zápasu, nebáli se útočit, ale přišlo pouze snížení na konečných 3:2 z hole Šťovíčka.

Obě mužstva vstoupila do zápasu aktivně, na první branku se tak nečekalo dlouho. Znojemské napadání v páté minutě vyústilo v přerovskou rozehrávku, která se zastavila o nohy jednoho z rozhodčích a Orli rychle využili momentu překvapení. Před Postavu se prosmýkl Lukáš Adámek a zblízka jej překonal.

Po znojemském Adámkovi se však prosadil také ten přerovský. Březinova střela spadla pod nohy Pechancovi, který puk mírně prostrčil dál na Jakuba Adámka a ten překonal Durného na bližší tyči. Relativně svižný a dobrý hokej mohli Zubři okořenit další brankou ve hře čtyři na čtyři, Chrobočka ale hosté dokázali zablokovat a Ministr mířil v přečíslení pouze do výstroje hostujícího brankáře.

Po startu druhé třetiny se znojemský Adámek dral k další brance, trefil ale pouze Postavu a o chvíli později to byli Zubři, kteří šli do vedení. Pechancova střela vypadla před Durného, kde se činil David Březina a zblízka přidal k asistenci také branku. Už o půl minuty později Přerov slavil potřetí. Goiš si uhlídal puk na levém mantinelu a přes zcela prázdnou obranu Znojma našel před brankou najíždějícího Darka Hejcmana. Ten na Durného vytáhl kličku do bekhendu a ladně zavěsil.

Zubři se dostali do role nebezpečnějšího celku, k vidění však byly šance na obou stranách včetně Pechancem řízeného přečíslení nebo po bravurní stahovačce nastřelené tyče znojemského Hrušky. Právě ten se dočkal asistence u snížení z 39. minuty. Přerov své oslabení bránil dobře, Hruškova přihrávka se ale odrazila k volnému Martinu Šťovíčkovi, jenž zavěsil pod horní tyč.

Pětačtyřicátou minutu ozdobil Krisl pořádnou bombou z levého kruhu přímo do masky Durného. Ten si ji ale bezdůvodně sundal, čímž věnoval Zubrům přesilovku. Domácí v ní dokázali zatlačit, nikoliv však skórovat. Přerov si poté komplikoval situaci vyloučeními a musel se bránit ve třech, Postava ho ale podržel nad vodou. Znojmo se ve třetím dějství nebálo útočit a dralo se za srovnáním. Brankový účet se ale v poslední třetině vůbec neotevřel a první body do tabulky tak bere Přerov.

Robert Svoboda (Přerov): Znojmo má výborné hráče, věděli jsme, že to nebude jednoduché. Soutěž se rozbíhá, stejně jako extraliga. Zaskočil nás první gól, byli jsme z toho trochu nervózní. Kluci k tomu ale přistoupili výborně. Nepolevili v aktivitě, nebyli vyděšení. Hokej byl velice atraktivní. Škoda, že jsme měli tolik vyloučených, soupeř zápas zdramatizoval. Měli jsme to takticky uhrát jinak, nicméně bereme vítězství 3:2. Skvěle nás podržel Míša Postava v bráně. Jsme rádi, že jsme doma vyhráli, což je nejvíc.

Jiří Beroun (Znojmo): Měli jsme do zápasu dobrý vstup. Byl tam dobrý pohyb, ale pak Přerov od nějaké osmé minuty přebral iniciativu a zbytek první třetiny už se nám nepovedl. Ztráceli jsme puky, začali jsme vymýšlet nesmyslné nahrávky a Přerov nás svým forčekingem dostal pod tlak, takže jsme se z toho ve druhé třetině trochu vzpamatovávali. Když to Přerov potom zatáhl, tak jsme se dostávali do nějakých šancí. Musíme ale hrát koncentrovaně šedesát minut. Ne, že z toho takhle vypadneme, jako v první třetině.