49'
51'
44'

Pět gólů v síti Zlína přineslo Orlům první výhru

Domácí se prosadili hned v úvodu zápasu a hubené vedení si s sebou odnesli do druhé třetiny, ve které náskok dvěma góly navýšili. Zlín sice v úvodu závěrečné dvacetiminutovky snížil, avšak Orli soupeři znovu odskočili, tentokrát na rozdíl čtyř gólů, a rozhodli o tom, že všechny body zůstanou ve městě nad Dyjí.

Lepší vstup do utkání si znojemští hokejisté snad ani přát nemohli. Časomíra odkrojila pouhých čtyřicet dva vteřin a Jan Hruška propálil po rychlém přečíslení dva na jednoho zlínského gólmana Hufa. Krátce po vstřelení branky se Orli dostali do útlumu a Groh musel hasit několik nepříjemných situací před svou svatyní – zblízka se pokoušel Groha překvapit Huhtela, nedorozumění ve znojemské rozehrávce mohl zase potrestat Sedláček. Berani také dostali možnost početní výhody, v níž ke své smůle výrazně nezahrozili. Zajímavou příležitost si však vypracoval dobře forčekující Matuš, který se ocitl sám před Hufem, ale trefil jen boční síť.

Ke konci třetiny začali rozhodčí více rozdávat tresty. Dlouho to vypadalo, že časté vylučování nesedí ani jednomu týmu. Až v poslední minutě se Orli dočkali i kratičké přesilovky pět na tři, díky které uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu. Ostrou ránou z kruhu se prezentoval Karlsson, k velké šanci se probil kapitán Matuš, který doklepával odraženou střelu do odkryté brány, puk však nedokázal umístit mezi tři tyče.

V početní výhodě tak Znojemští pokračovali i v prostřední části. Navíc sudí stále zásobovali trestné lavice na obou stranách dalšími hráči, o něco více pykali přeci jen hosté. Dlouho to vypadalo, že ani jeden tým se skóre nepohne, nakonec však přeci jen zaúřadovala orlí útočná síla. Šikovnou tečí z předbrankového prostoru poslal Radim Matuš své barvy do vedení 2:0. Zlín se stejně jako v první třetině ihned nadechl k odpovědi a znovu si začal vytvářet dobré příležitosti, snížení měl na hokejce Roman Vlach, jenž po pasu zpoza brány minul vzdálenější dolní roh brány. Místo kontaktního gólu ale přišla třetí trefa za záda Hufa. Tu obstaral při nařízeném trestném střílení Tomáš Svoboda, jenž zvolil efektivní bekhendové zakončení. Když pak Beranům selhala i početní výhoda na konci periody, odcházelo se do šaten za vcelku poklidného vedení Znojma 3:0

Zlínští dostali hned zkraje závěrečného dějství možnost pohnout s průběžným skóre. V početní výhodě pět na tři zle zatápěli před Grohem, kombinovali a jejich snaha byla korunována úspěchem. Již v klasické přesilovce vypálil z větší vzdálenosti Martin Lang, znojemský gólman toho skrz clonící hráče moc neviděl, a puk mu tak proklouzl až do sítě. Berani se začali nadechovat k náporu, tomu ale Orli vystavili velmi rychle jasnou stopku. Nejdříve v další přesilovce našel Karlsson dobře najetého Petra Beránka, který po kličce na Hufa zasouval do odkryté klece. Po pouhé minutě a půl se aréna na jihu Moravy radovala z páté přesné trefy - Jan Bartko nepohrdl další krásnou přihrávkou Karlssona a rychlou ránou překonal přesouvajícího se brankáře Zlína.

Poslední minuty už ubíhaly velmi rychle, přerušovalo se jen zřídka a Orli si dokráčeli po premiérové vítězství v lize.

Jiří Beroun (Znojmo): Těžký zápas. Zlín hrál loni baráž a je nesmírně kvalitní i letos. V této soutěži ale slabého soupeře těžko nalezneme. Je potřeba hrát koncentrovaně šedesát minut a pořád být připraveni na všechno. Nám pomohla první branka, díky ní jsme se uklidnili a to bylo vlastně zásadní pro vývoj utkání.

Je to samozřejmě úleva, ale říkáme to pořád. Máme v kádru deset hráčů, kteří tuhle ligu nikdy nehráli. Další mají těch zápasů pár. Musíme být všichni trpěliví. S Jihlavou jsme hráli slušné utkání a nevyšlo to. V Přerově to naopak nebylo podle našich představ, bylo tam hodně nervozity, ale dnes to bylo ideální a z toho si všichni hodně vezmeme. Navázat na dnešní výkon bude nyní to nejdůležitější.

Miloš Říha ml. (Zlín): Naše zápasy jsou všechny stejné. Hrajeme na puku, máme střely, ale góly dává soupeř. Každá naše chyba je potrestaná gólem. Musíme trénovat dál, protože lepší výsledky samy nepřijdou. Zase nejsem spokojený s pasáží ve druhé třetině. Pod dojmem z výsledku 0:2 se zblázníme a začne si každý dělat co chce. Když jsme ve třetí třetině stáhli na 1:3 a mohli jsme se vrátit do zápasu, tak Znojmo proměnilo další svoji akci a potom to jde už hodně těžko.