14'
16'
57'

Znojmo potěšilo své fanoušky pětigólovou výhrou

Do zápasu vstoupili Orli velmi dobře a hned v jeho úvodu se ujali dvougólového vedení. Frýdek-Místek sice dokázal ještě v první části manko dorovnat, ovšem domácí dalšími dvěma zásahy v prostředním dějství protivníkovi opět odskočili a v závěrečné třetině náskok ještě pojistili. Slezskému mužstvu se povedlo už jen korigovat a jihomoravský tým si tak připsal druhou výhru v Nevoga aréně za sebou.

Úvodní část utkání započala pro domácí bravurně. Po třech minutách hry střílel od modré čáry Tejnor, jehož střelu tečoval za brankovou čáru Patrik Čermák a otevřel skóre zápasu. Při této situaci také odvedla dvojice Sedláček – Kučera skvělou práci v prostoru před brankou. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po jednatřiceti vteřinách měl Jan Zahradníček před sebou dostatek volného prostoru a bez váhání poslal střelu na gólmana hostů, která proplula pod jeho betonem. Znojemští fanoušci se tak mohli radovat i podruhé v zápase. V šesté minutě málem navýšili Orli své vedení o další branku, tentokrát ale Frýdek zachránila tyč, kterou natrefil Tomáš Svoboda. Závar, který z počátku domácí odstartovali se následně zklidnil. V polovině třetiny se do větší šance dostal Sklenář, jeho pokus mezi betony si hostující gólman pohlídal. Rysům se ale podařilo snížit. První střela Havránka byla domácím brankářem vykryta, na následnou dorážku Radka Veselého ke vzdálenější tyči, už ale nestačil. Frýdek-Místek dokázal během dvou minut nakonec i vyrovnat. Útočník Kamil Walega předvedl rychlou a efektivní akci, kterou obelstil i brankáře Groha a kotouč poslal za jeho záda. Skvělý start domácích do zápasu, tak bohužel rychle zhořknul. Oba soupeři začali v další periodě od nuly.

Druhou třetinu už Orli nezahájili tak dravě jako tu předešlou. Hokej byl opatrnější ale také ostřejší. Do první velké šance se dostal Jan Kučera. O puk výborně obral Hoťka a ocitnul se sám před Mokrým, ani on ale skulinku mezi betony nenašel. Znojemští hokejisté se ale zanedlouho branky přeci jen opět dočkali. V čase 24:23 zavezl kotouč do pásma hostů obránce Jan Bartko a přenechal ho volnému Špačkovi. Jeho střelu frýdecký brankář vykryl, vzápětí ale přiletěl Martin Šťovíček a ranou do odkryté branky poslal domácí do opětovného vedení. Znojmo se v průběhu hry dostalo dvakrát do početní výhody. Udržet v pásmu se jim dařilo, pokusy o branku se ale nepovedlo dotáhnout k úspěchu. Ohlášení konce druhé přesilovky vystřídal jásot. Čtvrtá branka Orlů padla kuriózním způsobem. Petr Beránek vyslal svou střelu na svatyni Rysů. Gólman Mokry kotouč vyrazil nad sebe, ten nakonec doputoval až za brankovou čáru. V této třetině měl právě maskovaný muž hostů opravdu spoustu práce a předvedl několik důležitých zákroků. Jedním z nich byla i velká šance Svobody, kterou zlikvidoval a podržel svůj tým. Čtvrtá branka domácí hráče viditelně nakopnula, měli více ze hry a střídala se jedna šance za druhou. Do konce této části zápasu už žádná změna stavu nenastala.

V závěrečném dějství byli hosté zprvu aktivnější. Brankář Dominik Groh se rozhodně nenudil a několikrát rovněž podržel znojemské vedení. V patnácté minutě proběhlo nucené střídání brankářů na znojemské straně. Dominika Groha střídal Roman Durný, důvodem byl problém s jeho brankářskou výstrojí. Slovenský gólman ale ihned musel čelit dvěma šancím moravskoslezského celku. Vzápětí přišla i vážnější šance domácích. Do úniku se dostal Špaček se Šťovíčkem, druhému jmenovanému se, však svižnou střelou překonat Mokreho nepodařilo. V druhé polovině třetiny se již hra vyrovnala a přelévala se ze strany na stranu. Agresivnější hra přinesla orlí letce další přesilovou hru. Nebezpečně pálil Anton Karlsson, kotouč se snažil protlačit do branky i Tomáš Svoboda, využít početní výhodu ale bohužel hráči v bílých dresech nedokázali. V sedmé minutě padla pátá branka souboje. Martin Šťovíček výborně zpracoval letící puk, prolétnul podél mantinelu a přesnou nahrávkou nalezl najíždějícího Jana Kučeru, který bez větších problémů zakončil do odkryté branky. V posledních minutách zápasu se ještě snažili hráči Frýdku-Místku něco s výsledkem utkání udělat. V nebezpečné šanci se ocitnul Cedzo, Groh svým betonem jeho pokus dokázal úspěšně vykrýt. Nadcházející šance už v síti skončila. Adam Cedzo poslal zpoza branky nahrávku na Kamila Walegu, který se znovu nemýlil a poslal kotouč nad beton znojemské osmadevadesátky. Na konci tohoto střetnutí zkusili hosté hru bez brankáře v šesti hráčích, to si ale Orli Znojmo pohlídali a připisují si svou druhou výhru v CHANCE lize.

Jiří Beroun (Znojmo): Chtěli jsme být aktivní a zatlačit na ně hned od začátku zápasu, a to se povedlo. Výsledek naší práce byly dva góly, ale potom jsme udělali zase dvě chyby. Měli jsme kotouč pod kontrolou, ale špatnými rozhodnutími jsme vrátili Frýdek zpátky do hry. Zápas v Třebíči bude zase jiný. Mají velmi kvalitní defenzivu a je to těžký soupeř. Musíme se na to zase připravit a vyvarovat se chyb, které jsme udělali dneska. Určitě bude na stadionu hodně diváku, protože to je derby a bude to super zápas.

Martin Janeček (Frýdek-Místek): Vstoupili jsme do zápasu s aktivitou, ale neorganizovanou. Měli jsme díry v obraně a domácí nás nátlakovou hrou převálcovali. Dokázali jsme se vrátit zpátky do zápasu, ale nedokázali jsme na to navázat ve druhé třetině. My máme druhé třetiny jako přes kopírák a jsou tam věci, které tam být nemají. Soupeř nám odskočí a potom se to těžko srovnává. Třetí třetinu jsme hráli zase dobře, stejně jako minulý zápas. To už bohužel nestačilo a soupeř si vedení pohlídal. Znojmo si šlo jednoduše za vítězstvím s hlavní podporou v brankovišti.