55'
11'
49'

Bojovný výkon body z Litoměřic nepřinesl

I přes vysokou střeleckou aktivitu se Orlům nepodařilo na body dosáhnout ani v Kalich Areně. Za Znojmo se prosadil Jan Hruška a Anton Karlsson, právě jeho kontaktní trefa se zdála, že by mohla být impulzem k zlepšení výsledku utkání. Stadion si ale zbytek průběhu zápasu už pohlídal a naopak ještě jednu branku přidal a rozhodl o svém pátém vítězství v řadě.

Hned v úvodu utkání si kališníci svou aktivitou získali přesilovou hru, kterou v čase 1:14 proměnil tvrdou ranou do pravého horního rohu Přemysl Svoboda. Hráčů Stadionu byl plný led, byli všude první a dokázali si vytvářet souvislý tlak v útočném pásmu.

Znojmo dokázalo úvodní nápor domácích přečkat bez další obdržené branky, a naopak samo udeřilo. V jedenácté minutě se Tomáš Svoboda probil přes dva protihráče a krásnou křížnou přihrávkou vyzval Jana Hrušku ke skórování a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Ve zbytku první třetiny iniciativu převzali Orli a jen díky dobře chytajícímu Kořenářovi se šlo do kabin za stavu 1:1.

Do druhé části vstoupilo Znojmo velmi aktivně a ve třiadvacáté minutě se Martin Šťovíček dostal do vyložené šance, ale Kořenář dokázal včas zaklapnout betony. V gólovou příležitost si vypracoval Beránek, ale jeho teč skončila jen na brankové konstrukci.

Remízový stav zlomil až Tomáš Chlubna, který převzal při signalizované výhodě kotouč na útočné modré a jeho přízemní střela zaplula za brankáře Groha. Po zbytek hracího času druhé třetiny si ani jeden z týmu nevypracoval větší souvislý tlak a oba gólmani dokázali všechny puky zneškodnit. Do šaten se šlo za stavu 2:1.

Stadion se dokázal prosadit zkraje třetí periody, když si Pavel Kordule najel na levý kruh a poslal puk nad lapačku hostujícího gólmana. Znojmo se nevzdalo a v čase 48:56 se po skrumáži před brankou dokázal prosadit Anton Karlsson. Litoměřice dokázaly v čase 54:35 zvýšit na konečných 4:2, když se v přesilové hře prosadil Matěj Toman.

Jakub Janoušek (Litoměřice): Měli jsme výborný vstup do utkání a hned z úvodu zápasu jsme v přesilové hře dali gól. Vzápětí jsme ale byli v oslabení, kde se soupeř dostal do hry a zbytek zápasu jsme se tahali o výsledek. Díky naší docela povedené třetí třetině se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce.

Václav Baďouček (Znojmo): Úvod utkání poznamenalo naše rychlé vyloučení a využitá přesilovka domácích. První třetina z naší strany nebyla úplně povedená, ale myslím si, že od druhé periody jsme byli rovnocenným soupeřem. Bohužel pro nás domácí lépe naložili s gólovými příležitostmi a dokázali proměnit to, v čem jsme my selhali. Proto si nevezeme domů žádný bod.