53'
56'
58'

Kolaps v závěru přihrál vítězství Sokolovu

Znojemští hokejisté měli domácí utkání se Sokolovem výborně rozehrané, velkou část duelu byli o několik kroků před svým soupeřem a ještě v 53. minutě vedli 4:2. Poté ale přišel zkrat, hosté třemi góly v řadě v rozmezí necelých pěti minut obstarali dokonalou otočku a zaskočení Orli již nedokázali adekvátně zareagovat.

Po opatrnějším úvodu utkání se hosté dočkali již na startu 7. minuty přesilové hry. Výhoda ale Sokolovu příliš nesedla a když už se podařilo ohrozit znojemskou klec, byl na svém místě gólman Durný. Stejnou početní převahu dostali vzápětí i Orli a počínali si v ní přeci jen aktivněji. Hruška zahrozil krátce po vyhraném vhazování, Beránkova střela z mezikruží byla zase zblokována. Přestože Jihomoravané v přesilovce neskórovali, vytvořili si díky ní tlak, který pokračoval i v dalších minutách. Nejdříve po pěkné souhře zahrozil Mareš, poté dostal přesně na modrou čáru nabito Anton Karlsson a neomylně zamířil do horní části brány.

Sokolov se ihned pokoušel o bleskovou odpověď, ale znojemská defenzíva v čele s Durným nechtěla povolit. Nápor hostů se stupňoval a vyvrcholil vyloučením Havláta pár vteřin před první sirénou. Početní výhodu si tak mužstvo přeneslo do druhé části zápasu.

Ovšem ani tentokrát nedokázal Baník v přesilovce výrazněji zahrozit a Znojemští si v poklidu pohlídali svůj náskok. Ten navíc dokázali ve 23. minutě ještě přikrmit – střelu Stránského od modré čáry tečoval za Michajlova záda Marek Špaček. A pár sekund po polovině duelu to bylo už 3:0 pro domácí. Pěknou kombinaci završil Martin Šťovíček a rozburácel tribuny v Nevoga aréně potřetí. Sokolovští se ale nechtěli vzdát a tentokrát jim ke kontaktnímu zásahu pomohla v pořadí již třetí početní výhoda, kterou tentokrát využili beze zbytku. Přihrávku skrz pásmo přetavil v gól Václav Adamec. Hektický závěr třetiny s několika vyloučeními na obou stranách završila menší strkanice v rohu obranného pásma Znojma. Orli přesto mohli odcházet do kabin o poznání spokojenější.

To ale ještě nikdo na jihu Moravy nemohl tušit, co nabídne závěrečné dějství. Nejdříve se postarali o snížení hosté - Vojtěch Tomeček dostal nabito do kruhu a střelou z první propálil Durného. Orli dokázali rychle zareagovat a vzali si zpět dvoubrankové vedení díky využité přesilovce. Jan Hruška se bleskově zorientoval ve skrumáži před brankovištěm a profitoval z přesné dorážky. Poté ale přišel neuvěřitelný znojemský zkrat a Sokolov dokázal, proč patří k týmům ze samotné špice ligové tabulky. V čase 52:48 se postaral o snížení Daniel Kružík, jenž dostal až příliš prostoru před domácí klecí. O dvě a půl minuty později zařídil vyrovnání David Tureček. Dokonalý obrat na 4:5 završil o další dvě minuty později Daniel Kružík, který opět zůstal před svatyní Durného nepokrytý a kotouč napálil nad lapačku gólmana Orlů.

Znojemští již ve zbývajícím čase nedokázali nic vymyslet. Sice odvolali brankáře na střídačku a zkusili štěstí s šesti muži v poli, ale na jakýkoliv zvrat již bylo příliš pozdě. Čtyři inkasované góly v závěrečném dějství tak přihráli všechny tři body do Sokolova.

Václav Baďouček (Znojmo): Pro mě neomluvitelný a nepochopitelný výkon. Omlouvám se fanouškům za tu frašku ve třetí třetině, kterou jim tým předvedl. Pokud chceme být v tabulce někde v klidu, tak si něco podobného nemůžeme dovolit. Takto výborně na vítězství rozehraný zápas není možné soupeři darovat po tak laxních individuálních chybách. Inkasujeme jeden gól, tým se začne bát a dělat chyby, které za stavu 3:0 prostě neděláme. Na této úrovni už prostě mužstvo ve třetí třetině musí vedení 4:2 dotáhnout k výhře. Kdyby nás soupeř přehrával, tak je to něco jiného, ale my mu té příležitosti dali na stříbrném podnose. Celý tým se sesypal a ztratili jsme tři body.

Tomáš Mariška (Sokolov): Chtěli jsme hrát jednoduše, ale domácí byli první polovinu zápasu zodpovědnější a pracovitější. Zasloužili si dát i ty vedoucí branky. Za stavu 1:3 z naše pohledu jsem rád, že jsme nesložili zbraně a vydrželi jsme pracovat. Dali jsme týmu nějaký impulz změnou v sestavě a asi nejvíc nám pomohla branka právě na 1:3, která nám dodala sebevědomí. Domácí potom byli stále nebezpeční a zase nám odskočili. Výborně nás podržel brankář, který v rozhodujících chvílích chytil dvě ohromné šance. Dneska jsou to pro nás velmi cenné body. Víme, že Znojmo má velkou sílu v ofenzivě. Myslím si, že jejich výkony jsou lepší, než jaké mají postavení v tabulce. Dnes jsme byli my šťastnějším týmem.