19'
1/3
2/3

Venkovní série proher zůstává neprolomena

Orli nezvládli zachytit začátek utkání a po první třetině odcházeli do kabin již se třígólovým mankem. Od druhé třetiny dostal v bráně prostor Roman Durný. Přestože po této změně ve znojemské svatyni žádný další kotouč neskončil, se Orli do zápasu nedokázali vrátit. Ke skórování jim nepomohlo ani celkem pět přesilových her. Pardubičtí si zbytek zápasu s přehledem pohlídali a dovedli ho do vítězného konce i s nulou pro Davida Honzíka.

Defenzivu pardubického B týmu vyztužil pro zápas se Znojmem Martin Bučko. Do branky se postavil David Honzík. Ten musel hned ve druhé minutě vytáhnout důležitý zákrok. Po vhazování se před Honzíka dostal Sklenář, jenž ale s bekhendovým blafákem neuspěl. V následném oslabení ujel Pochobradský, který jen těsně minul horní roh branky, ani v další šanci vysoký útočník Dynama neuspěl. Domácí se poprvé prosadili v 16. minutě. Hosté při špatném střídání nechali na modré volného Tomáše Urbana, který pálil příklepem z vrcholu levého kruhu přesně k bližší tyči – 1:0. O dvě minuty později přidaly Pardubice druhou trefu. Rákos poslal z rohu puk na Herčíka, jenž připravil poměrně snadnou práci pro Lukáše Žálčíka, jemuž stačilo jen uklidit puk do odkryté části branky – 2:0. Povedený závěr první třetiny zakončil po vyhraném buly v útočník pásmu Ondřej Rohlík, který se v pokleku trefil přesně na zadní tyčku – 3:0.

Znojmo před startem druhé dvacetiminutovky sáhlo ke změně v brankovišti, Dominika Groha nahradil Roman Durný. Ten hned po minutě v brance ustál zajímavou šanci domácích. Mikyska se zbavil protihráče zasekávačkou a nahrál do druhé vlny Herčíkovi, ten však akci překombinoval. V polovině duelu po ubráněném oslabení nahodil puk bekhendem na Durného Lichtag, gólmanovi puk vypadl, dorážející Zeman svou možnost ale nevyužil. Rohlík si narazil puk s Kautem a rozjel rychlou akci po pravé straně, poté nahrával těsně nad ledem na druhou stranu Hrníčkovi, tomu však puk přeskočil čepel. Znojmo bylo ve druhé části mírně střelecky aktivnější než soupeř, a to i díky dvěma přesilovým hrám, ani druhou však nezužitkovalo.

Třetí třetinu začaly Pardubice znovu v oslabení. Hruška pálil z pravého kruhu, ale Honzík mezírku mezi rukou a tělem rychle zavřel. Ve 49. minutě předvedl pardubický brankář další důležitý zákrok v cestě za čistým kontem. Sklenář vypracoval dobrou možnost pro Čermáka, ten se neprosadil ani nadvakrát. Necelé čtyři minuty před koncem se v přesilovce Orlů dostal odražený kotouč ke Svobodovi, ten ho však nedokázal nasměrovat do pardubické klece. Hosté utnuli možnou šanci na zdramatizování duelu ke konci 58. minuty nedovoleným zákrokem. Svěřenci kouče Jirků si tak již pohlídali tříbodové vítězství, vyhráli podruhé v řadě a navíc opět s čistým kontem.