50'
54'
59'

Skvělý obrat ve třetí třetině vynesl Orlům cenné body

Ještě v polovině druhé třetiny to s nováčkem CHANCE ligy vypadalo opět zle. Zubrům se totiž povedlo vsítit tři branky. Nicméně díky gólu Tomáše Svobody v též třetině se ukázalo, že šance na úspěch stále žije. V polední dvacetiminutovce zahráli hosté výborně. V přerovské svatyni skončily čtyři puky. Trefil se Matuš, Berka, Šťovíček a na konečných 5:3 upravil do prázdné branky Lukáš Adámek. Znojmo si tak na svátek svatého Mikuláše nadělilo důležité tři body do prvoligové tabulky.

Domácí Zubři byli v první třetině aktivnějším týmem, prosadili se však paradoxně při vlastním oslabení. Po průniku Vlacha dorazil puk do brány Tomáš Doležal. V dalších šancích se objevil Ministr a Hejcman, které však vychytal Durný. Krisl zase těsně minul vzdálenější tyč. Znojmo výrazněji zahrozilo až při vyloučení Indráka krátce před přestávkou, kdy obránce Bartko z první těsně minul prázdnou branku.

Orli si do druhé části přenesli minutu a půl početní výhody, využít ji ale bohužel nedokázali. Ve 25. minutě podruhé skóroval za domácí Tomáš Doležal, maskovaného muže Romana Durného tentokrát překonal po krátké skrumáži u pravé tyče hostující branky. V další přesilovce Znojma mohl snížit Šťovíček, Postava se však proti němu zvládl rychle přemístit a pomyšlení na gól vymizelo. Snížení na straně hostů vzápětí neskončilo ani při závaru po nahození Zahradníčka. Potřetí naopak udeřil Přerov, David Chroboček se prosadil z otočky a poslal Zubry do Ji vedení už o tři branky. Po této trefě proběhla výměna brankářů na straně Znojma. Romana Durného vystřídal Dominik Groh. Jihomoravané smazali Postavovo čisté konto až po polovině zápasu. Tejnorův pokus po vhazování gólman Přerova vyrazil k projíždějícímu Tomáši Svobodovi, od nějž se kotouč odrazil úspěšně do brány. Hanáci si pak v závěru prostřední třetiny nepomohli dlouhou čtyřminutovou přesilovkou a ve třetím dějství je to mohlo mrzet.

Znojmo totiž přidalo a během dvou minut srovnalo. Nejprve potrestal Vlachovu chybu Radim Matuš a následně protečoval puk až za Postavova záda a brankovou čáru Marek Berka. Teprve poté se domácí trochu probudili, zakončení Doležala zastavil střídající brankář Orlů Groh koncem betonu. Hosté však v čase 53:53 dokonali senzační obrat, z hranice pravého kruhu prostřelil Postavu zápěstím Martin Šťovíček. Přerov v závěru sáhl ke hře v šesti, to opět přihrálo Orlům do karet. Do prázdné brány se trefil Lukáš Adámek. Znojemští hokejisté si tedy připisují svou druhou výhru na venkovním kluzišti. Tyto body jsou navíc nesmírně cennými v umístění v prvoligové tabulce.

Robert Svoboda Přerov): Je to nepochopitelný kolaps. Polovina zápasu výborná, ale proměňování šancí bylo na to, co jsme si vytvořili, slabé. Dneska jsme měli jednoznačně vyhrát. Považuji to za neúspěch.

Jiří Beroun (Znojmo): Vstup do zápasu se nám nepovedl, inkasovali jsme ve vlastní přesilovce. Potom jsme byli všude pozdě, nedostupovali jsme hráče a nefungoval nám forčeking. Trápili jsme se s tím půlku utkání. Ve druhé třetině už jsme měli náznak tlaku, ale hra byla vyrovnaná. Ve třetí třetině jsme si za stavu 1:3 řekli, že po soupeři začneme víc chodit. Z forčekingu jsme snížili a po pěkné akci vyrovnali. Skóre se nám povedlo otočit, ale potom to zase bylo nervózní. Musíme se naučit takové zápasy vyhrávat. Doma jsme měli sérii, kde jsme vedli a vždycky to ztratili. Kluci potřebují dostat sebevědomí. Teď bylo vidět, že to z nich spadlo. Musíme se od toho odrazit a začít předvádět výkony, které potřebujeme.