24'
2/3
38'

Hruškovy góly rozhodly, ze Vsetína si Znojmo odváží dva body

I letošní třetí vzájemný zápas Znojma a Vsetína se nesl ve vyrovnaném duchu a stejně jako předchozí dvě bitvy nenašel svého vítěze v základní hrací době. Týmy dokázaly skórovat pouze v prostředním dějství a nerozhodný výsledek vydržel až do závěrečné sirény. Rozuzlení tak musely přinést až samostatné nájezdy. V nich zajistil bod navíc pro Orly Jan Hruška, jediný znojemský střelec středečního večera. Jihomoravané si připisují třetí výhru v řadě.

Domácímu Vsetínu se během první třetiny naskytla možnost hrát třikrát v početní výhodě, ale jejich trápení po novém roce pokračovalo i v této herní disciplíně. Nebezpečnou příležitost měl při vyrovnaném počtu hráčů na ledě Holec, jenž se ihned po vhazování dostal do pozice na hranici levého kruhu, ale pozorného Groha neprostřelil. Znojmo zahrozilo kapitánem Tomáše Svobodou, jenž se opřel do kotouče v 6. minutě, lapačka Žukova ale jeho pokus zneškodnila. Blízko ke skórování měli Orli i v závěru prvního dějství, kdy znovu Svoboda tentokrát překládal puk Šťovíčkovi, chybělo málo ale vsetínského brankáře nepřekonal… Po úvodních dvaceti minutách panoval na Lapači bezbrankový stav.

Ve druhé třetině už se fanoušci dočkali prvních branek. Znojmu se nepovedla první nabídka početní výhody v utkání, čehož využili Valaši. Do úniku se dostal Štěpán Bláha a prostřelil znojemského brankáře pod jeho vyrážečku. Za Orly mohl vyrovnání následně obstarat Adámek, jenž se dostal za záda bránícího Smetany, Žukov byl ale znovu připraven a domácí tým podržel.

Krátce před polovinou základní hrací doby dostali Vsetínští další příležitost přesilové hry, ve vlastním oslabení ale mohl naopak udeřit Martin Šťovíček, který postupoval osamocen na Žukova, brankář Valachů byl ale opět stoprocentní. V další akci mohl Vsetín navýšit skóre. Vsetínský juniorský útočník Dědek ale naštěstí orazítkoval tyčku. V čase 37:13 Orli přeci jen našli způsob jak překonat Žukova. Sklenář dobře napadal vsetínskou rozehrávku a díky tomu se k puku dostal Daniel Bukač, jenž na ose hřiště uvolnil Jana Hrušku, zkušený znojemský útočník si zpracoval puk a vyrovnal.

Vedení si chtěli Valaši vzít brzy zpět. Blízko k překonání Groha měl Jonák, jenž nejprve mířil z hranice brankoviště bekhendem a dostal se i k další dorážce, znojemský brankář však skvěle zasáhl a udržel puk před brankovou čárou. Následně Znojmu opět pomohla udržet naděje branková konstrukce, kterou tentokrát trefil Klhůfek. Šance se pak střídaly na obou stranách, oba celky si ještě zkusil další přesilovou hru, ale stejně jako ve dvou předcházejících vzájemných měření sil, i tentokrát zamířilo utkání do prodloužení.

Hned na startu nastaveného času Rob uvolnil přihrávkou z rohu pásma Holce, ten už měl před sebou jen brankáře Dominika Groha, při zakončení mu ale kotouč sjel z čepele hole. Z toho vyplynula i další šance na druhé straně. Za hosty vystřelil z pravého kruhu Lichanec, jeho pokus Žukov vyrazil na hůl Matuše, který jen těsně minul tyčku vsetínské klece. I díky oběma stabilně chytajícím brankářům tak utkání dospělo až do samostatných nájezdů.

Vsetín zahájil nájezdy dobře. V první sérii se prosadil Šimon Jenáček. Znojmo ale bylo také při chuti a rovněž v první sérii kontroval Martin Šťovíček. Ve druhém pokusu se scenář opakoval, za Vsetín uspěl Mads Larsen, za hosty pak srovnal krok Tomáš Svoboda. Zlom přinesla třetí série. Pavel Klhůfek neuspěl a na druhé straně udeřil zkušený Jan Hruška. Jeho nájezd se nakonec ukázal jako vítězný, neboť domácí už zareagovat nedokázali. Znojmo si tak z Lapače na jih Moravy odvezlo důležitý bonusový bod navíc!

Luboš Rob starší (Vsetín): Máme těžší období, kdy se nám nedaří vyhrát za plný počet bodů, bohužel tam nyní není to co tam bylo, ty automatické věci se vytratily. Je potřeba na tréninku a v zápasech si tvrdou dřinou k tomu zase najít cestu zpět. Nájezdy nám poměrně vycházely, ale bohužel soupeř dal o jeden gól víc.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Těžké utkání se šťastným koncem pro nás. Věděli jsme, že Vsetínu se poslední zápasy nedaří, že nemají formu, hráče jsme na to upozorňovali. Chtěli jsme v první třetině zůstat v kontaktu, což se podařilo, ve druhé třetině jsme začali být odvážnější, paradoxně se nám to zkomplikovalo, když padl gól v naší přesilovce. Naštěstí se nám podařilo brzy srovnat, což nám pomohlo, vrátili jsme se ke hře z posledních zápasů, kluci si začali věřit, bojovat všichni za všechny a věřili jsme, že nějaký bod si odvezeme. Jestli jeden, dva či tři, ale něco vybojujeme a za to jsme moc rádi. Ale bereme to s pokorou, jedeme dál, čekají nás další zápasy.