2/3
2'
25'

Poprvé doma bez vstřelené branky

Skóre se měnilo hned na začátku utkání, kdy hosté využili chyby Orlů na útočné modré a proměněným nájezdem se ujali vedení. To následně ve druhém dějství šťastnou trefou ještě navýšili a protože Znojmu naopak nebylo v zakončení přáno, odvezli si Zubři všechny body.

Přerovští hokejisté se ve Znojmě nezdržovali zdvořilostními frázemi a již ve druhé minutě utkání skórovali. Daniel Indrák využil zaváhání v rozehře a v samostatném úniku bekhendem přehodil Groha. Orli byli po inkasované brance v útlumu a nemohli se dostat do tempa, soupeř už však jejich nemohoucnost nedokázal potrestat. Obrazu hry nepomohlo ani souběžné vyloučení na obou stranách, naopak se zápas ještě více rozkouskoval. K první opravdovější šanci se domácí prokousali až v 16. minutě, kdy po Šťovíčkově pobídce pálil na přerovského gólmana Tomáš Svoboda.

Ze znojemské strany hodně bídnou třetinu mohla ještě v samotném závěru napravit početní výhoda. V ní se Orlům podařilo usadit v útočném pásmu a pokoušeli se na přání fanoušků o vyrovnání. Blízko zásahu byl Zahradníček, jehož střela od modré čáry se otřela o břevno a poté skončil puk na horní síťce. V posledních vteřinách to ještě zkoušel z dorážky Beránek, ale ke smůle domácích minul. Kratičkou část přesilovky si Jihomoravané přenesli ještě do prostředního dějství.

Pár vteřin výhody už ale Orlům nestačilo ani k založení akce, pokračovalo se tak v plném počtu hráčů na obou stranách a také v nepříliš líbivé podívané. Navíc již druhá studená sprcha pro domácí tým přišla v čase 24:52. Tadeáš Talafa vyslal ránu od modré čáry a kotouč zaplul až za Grohova záda. Znojemské neprobudil ani druhý inkasovaný gól a dál pokračovali ve hře bez nápadu. Naopak Groh měl ve svém brankovišti práci po rychlé akci Indráka, krátce po buly prověřil pozornost maskovaného muže také Zeleňák.

Až v samotném závěru druhé třetiny podnikli Orli několik výpadů na prokřehlého Postavu, v jednom z nich nebezpečně zakončoval zpoza obránce Sklenář, ale přerovský gólman si puk se štěstím pohlídal. Nepříjemný průběžný stav 0:2 tak vydržel až do odchodu do šaten a Znojmu už zbývala jen poslední dvacetiminutovka k tomu, aby otočilo vývoj duelu.

Moc to ale nevypadalo, že by bylo ve znojemských silách ještě něco se zápasem vymyslet. Přerov se soustředil na pevnou defenzívu a prokousat se obranným valem nebylo vůbec jednoduché. Ojedinělé šance navíc s jistotou kryl brankář Zubrů. Pěknou možnost vypracoval Hruška pro Matuše, ale přihrávku zpoza brány nedokázal znojemský střelec přesně umístit. Domácí se s přibývajícími minutami pokoušeli alespoň o nějaký náznak tlaku, ale soupeř zvolil osvědčenou taktiku častého vyhazování kotouče a odpalování od brány.

Orli ještě sáhli k variantě hry bez gólmana, ale ani to nepřineslo kýžený efekt. Prohra 0:2 tak Orlům znemožnila odpoutat se ode dna ligové tabulky.

Václav Baďouček (Znojmo): Věděli jsme, že Přerov poslední zápasy praktikuje urputnou obranu. To se potvrdilo a bohužel utkání poznamenala naše chyba hned na začátku. Celou první třetinu jsme byli nervózní. Po zbytek zápasu jsme nenašli recept na přerovskou defenzívu a brankáře. Scházelo nám více zarputilosti, možná i troška štěstí. Soupeř dal dva góly, my žádný a odváží si zasloužené vítězství. Měli jsme teď sérii, kdy jsme bodovali a dneska se nám zápas nevydařil. Musíme se připravit na další utkání. Asi bych lhal, kdybych řekl, že ostatní výsledky nesledujeme, ale v první řadě se musíme soustředit na sebe. Pořád je ještě dost zápasů, abychom si to zvládli uhrát sami. V tuto chvíli je trh tak přebraný, že dalšího hráče asi nenajdeme. Možná přivedeme ještě někoho formou střídavých startů, případně mužstvo nějak oživíme.

Michal Mikeska (Přerov): V první třetině byli lepší domácí. Na náš vkus měli i hodně šancí. Museli jsme změnit taktiku zápasu. Od druhé třetiny jsme měli i my více šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Přesto jsme měli po dvou třetinách náskok 2:0. Momentálně jsme natolik sebevědomí, že jsme věřili, že si tento výsledek dokážeme pohlídat. Druhou i třetí třetinu jsme odehráli velmi dobře. Znojmo má velmi dobré hráče a skvělé individuality. To se potvrdilo v přesilové hře, ale naštěstí jsme jim poskytli jen jednu a dokázali ji ubránit. Věděli jsme, že musíme dobře bránit a mít dobrý pohyb, aby nás soupeř nepřebruslil. Všechno nám vyšlo podle plánu. Takové dobré hráče sice nejde ubránit celých šedesát minut, ale proto nám v bráně stojí skvělý gólman a všechno dohromady dává dobré výsledky.