18'
28'
36'

Šest gólů do brány Sokolova přihrálo Orlům výhru

Orli se v utkání bohatém na góly dostali již v úvodním dějství do tříbrankového náskoku, který však nedokázali udržet. Sokolov v prostředním dějství vyrovnal a dokonce byl velmi blízko úplnému obratu ve skóre. Znojemští ale prokázali obrovskou sílu, přestože byli ztrátou vedení zaskočeni, znovu zabrali a opět vývoj utkání strhli na svou stranu. Do ligové tabulky si tak připisují důležité body.

Sokolov se dostal v úvodu utkání do mírného tlaku a Groh se musel být od prvních minut v pozoru. Ostřejší zákrok pak přišel v páté minutě po střele Turečka, jenž trefil rukavici připraveného znojemského gólmana. Domácí se osvobozovali jen za cenu zakázaných uvolnění a chvíli trvalo, než se i oni propracovali do útočného pásma a vyslali své pozdravy na brankáře Hamalčíka. Nejdříve při přečíslení dva na jednoho zakončoval ještě nepřesně Kratochvíl, v čase 9:08 se pak Orli trochu překvapivě ujali vedení. Krátce po vyhraném vhazování se na modré čáře napřáhl Jakub Jenáček, nahodil kotouč před klec Baníku a ten se posléze zastavil až v síti.

Znojemští se po vstřeleném gólu uklidnili a začali být při chuti. Jejich zvýšená aktivita byla brzy korunována dalšími úspěchy. Druhou branku Jihomoravanů měl na svědomí opět obránce, tentokrát však Dominik Tejnor, který stejně jako Jenáček vyslal na Hamalčíka ránu z větší vzdálenosti a i v tomto případě puk zaplul za záda nic nevidícího strážce klece Sokolova. A po sedmnácti vteřinách bylo zaskočeným hostům ještě hůře. Radim Matuš profitoval z rychlého přechodu přes útočnou modrou a přesnou střelou z kruhu na vzdálenější tyčku vyhnal Hamalčíka na střídačku. Alternující Michajlov měl hned plné ruce práce, své brankoviště ale uchránil. To na druhé straně kluziště se podařilo snížit – a znovu od modré čáry vystřelil skrz clonící hráče Vojtěch Tomeček, Grohovi kotouč propadl mezi betony. Přestřelka na konci třetina tak zapříčinila průběžné vedení Orlů v poměru 3:1.

Po výměně stran jsme dlouho sledovali marnou snahu Znojma o dobývání hostující klece, v největší příležitosti však Matuš z bezprostřední blízkosti nedokázal přehodit ležícího Michajlova. A promarněné šance mohly Orly brzy velmi mrzet. Početní výhoda před polovinou duelu nakopla Baník a po přihrávce napříč pásmem nedal ránou z první Grohovi prakticky žádnou šanci opět Vojtěch Tomeček. Sokolov mohl záhy vyrovnat v další nabídnuté přesilovce, tentokrát však domácí s vypětím všech sil situaci ustáli a zuby nehty drželi těsné vedení 3:2.

S přibývajícími minutami získávala hra grády. Nejdříve si mohli vzít zpět dvougólové vedení Znojemští, měli k tomu hned několik možností v početní výhodě. Tu největší pak spálil v samotném závěru Sklenář, jenž dostal ideální pobídku od Hrušky do mezikruží, odkud přestřelil. Útočící Orli pozapomněli na zadní vrátka a z protiakce pak Kverka rozdrnčel tyč za zády Groha. Nevyužitá přesilovka mrzela o pár desítek vteřin později ještě více, o vyrovnání se postaral Tomáš Vracovský. Znojemská aréna se však stala pro sobotní večer místem obrovských zvratů, a přestože to vypadalo, že domácí budou z vývoje utkání zaskočeni, smírný stav netrval dlouho. Další přesilovou hru vzali Jihomoravané hodně zkrátka a po jedenácti vteřinách vrátil svým barvám vedení Tomáš Svoboda. Tribunami ještě nedozněly oslavy ze znovunabytého vedení a už na časomíře svítil stav 5:3, o ikonickou „pátou“ se zasloužil Pavel Jenyš, jenž doklepával odražený kotouč za záda dezorientovaného Michajlova.

Po návratu z kabin se Znojmo prezentovalo pečlivou obrannou hrou a nechtělo zbytečně riskovat. I tak přinesla třetí třetina poměrně rychle další gól, který znovu zapříčinil oslavy na tribunách. Šestý přesný zásah vykouzlil po dorážce Bukačovy střely Martin Šťovíček. Tříbrankový náskok v právě probíhajícím závěrečném dějství už byl dostatečný polštář a Orli si v žádném případě nechtěli nechat znovu vzít takto luxusní náskok. Sokolovu nepomohla ani početní výhoda, kterou sice sehrál z velké části ve svém útočném pásmu, ale bez vážnější šance. Minuty rychle ubíhaly, rozhodčí utkání příliš nepřerušovali, a tak pro hosty nezbývalo moc šancí, jak se dostat ke snížení. Domácí tým si tak dokráčel pro důležité tříbodové vítězství.

Tomáš Jakeš (Znojmo):První třetina byla z naší strany výborná, hráli jsme agresivní hokej, vyhrávali souboje, kombinace vycházely. Ve druhé jsme inkasovali v oslabení, následovala individuální chyba při hře 5na5 a bylo vyrovnáno. Snažili jsme aby tým nezačal panikařit. Naštěstí přišla přesilová hra, kterou jsme využili a to nás zase nakoplo. Jsme nesmírně za to výhru rádi, všichni vidíme tabulku a dnešní výhra byla prostě povinná. Víme co je ve hře, bude to náročné, ale nikdo nic nevzdává a vyhlížíme další bitvy.

Tomáš Mariška (Sokolov): Nejsme spokojení s výkonem, který jsme dnes předvedli. Úvodních sedm minut to mělo ještě nějaké měřítko, ale poté přišly nedůslednosti v obranném pásmu, kde jsme inkasovali ze situací, na které jsme si chtěli dávat pozor a měli v nich být silní. Následně přišel ještě rychlý třetí gól. Jsem rád, že tým nesložil zbraně, vrátil se do hry a vyrovnal. Jenže následovala nedisciplinovanost, ať už osobní nebo herní, domácí odskočili a zaslouženě si došli pro vítězství. Mě mrzí, že jsme nepodali jistější výkon a udělali opravdu mnoho chyb. Víme, že máme sílu obracet zápasy, už jsme to ve Znojmě jednou ukázali, ale nelze to takhle praktikovat pořád. Domácí zaslouženě berou všechny tři body.