51'
53'
59'

Ztráta na záchranu roste, Orli se v Porubě k bodům neprobojovali

Znojemští hokejisté si připisují další prohru v boji o setrvání v soutěži. V Porubě se snažili s vítězem základní části držet krok a dařilo se jim to až do 25. minuty, kdy domácí otevřeli skóre. Orli selhávali v proměňování svých příležitostí, ve třetí části hry už pak Slezané dominovali. O úpravu skóre na konečných 4:1 se postaral v samotném závěru Jan Hruška. Šance na udržení se v první lize se tak ještě více posouvá pouze do teoretické roviny.

První perioda příliš hokejového vzrušení nenabídla. Na porubské straně měli solidní šance například Tomáš Gřeš, Tomáš Šoustal, Frenks Razgals či Maxim Vehovský, ani jeden z pokusů ovšem do znojemské brány nedoputoval. Znojmo mělo příležitost ke skórování zejména při vyloučení Antonína Honejska, stav zápasu se ovšem stejně neměnil. Do kabin se tedy šlo za průběžného výsledku 0:0.

V úvodu prostřední části se přesilovky dočkala také Poruba. Obránce Dominik Tejnor si totiž vykoledoval dvě minuty za hákování. Ani Ostravané nicméně nabídnutou výhodu nezužitkovali. Chvíli po jejím skončení už se ale RT TORAX ARENA mohla radovat. V čase 24:58 se ke kotouči dostal Vojtěch Střondala a zapsal už sedmnáctý gól v této sezoně. Za hosty mohli posléze vyrovnat Kratochvíl, Adámek a Sklenář, jejich akce však bohužel k úspěchu nevedly. A nic na tom nezměnil ani trest pro Lukáše Douderu. Před koncem třetiny to zkoušeli ještě Svoboda a Šťovíček, puk ale skončil smolně jen na Bláhově tyčce. Do koncovky šli tedy Ostravané s těsným náskokem.

Orli už museli v koncovce vyrazit do ofenzivy. Čáru přes rozpočet jim ovšem udělal Michal Vachovec, který v čase 41:58 propasíroval kotouč do Grohovy sítě po zaváhání brankáře za brankou a zapsal osmou letošní branku. Znojemští se přesto nevzdávali a snažili se napadat. Jejich aktivitu ale po chvíli přerušilo vyloučení Davida Šticha. Porubané sice z této přesilovky nic kloudného nevytěžili, jen o pár momentů později jim ovšem rozhodčí nabídli další. A tak v čase 50:44 zvedali ruce nad hlavy. Třetí domácí gól vstřelil Petr Mrázek.

Následovalo provinění kapitánaTomáše Svobody, po němž bylo dokonce nařízeno trestné střílení. To si vzal na starost sám faulovaný Michal Gutwald a navýšil na 4:0. Znojemské naděje se tak definitivně rozplynuly. V úplném závěru sice ještě snížil Jan Hruška a pokazil tak Bláhovi čisté konto. To už ovšem Orlům nebylo nic platné a ztráta na záchranu narostla na sedm bodů.

Václav Baďouček (Znojmo): Nechtěli jsme Porubu pouštět do velkých šancí, snažili jsme se ty dvě třetiny počkat si na naše šance, které přišly, jen jsme je neproměnili a to je důvod, proč jsme prohráli. Rozhodující byl druhý inkasovaný gól po chybě brankáře, pak si to domácí dovedli pohlídat. Mají natolik zkušený a silný tým, že trestali jedno vyloučení a proměnili trestné střílení, čímž bylo z naší strany po zápase.

Jiří Režnar (Poruba): Věděli jsme, že to bude nepříjemný zápas, protože Znojmo hraje o všechno. Kluci byli nabuzeni, proto první čtyři minuty jsme byli pod tlakem. Pak jsme se z toho dostali a jak pro nás, tak pro diváky se hrál atraktivní hokej nahoru dolů, chvilkama bez defenzívy. Hlavně ve druhé třetině. Momentálně má Znojmo výborný mančaft, poslední zápasy nastupují extraligou otřískaní kluci, ale přišli bohužel asi už pozdě.