V listopadu 2011 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
28.11.Ptejte se Petera Puchera!RedakceZnojmo - Základní část Erste Bank Eishockey ligy se přehoupla do své druhé poloviny. Ještě dříve, než začne jít opravdu do tuhého, jsme si pro vás připravili offline rozhovor s jednou z ikon znojemského hokeje Peterem Pucherem. Sedmatřicetiletý útočník po návratu k Orlům dokazuje, že rozhodně nepatří do starého železa, svým přehledem na ledě stále udivuje fanoušky a zároveň patří k nejproduktivnějším hráčům týmu. Své dotazy pokládejte do pondělí 12. prosince 2011 prostřednictvím formuláře na této stránce.
27.11.Orli i nadále bodově strádají, z Vídně se vrací s prázdnouVIE - ZNO 4:1, 26.kolo | Jana ŠremrováZnojmo - Šestadvacáté kolo mezinárodní EBEL přineslo souboj týmů, které v ligové tabulce dělí pouhých pět bodů. Dravci ze Znojma odcestovali na led Vídně, kde v první třetině předváděli slušný výkon. Bohužel pro Jihomoravany jen výkon o vítězi zápasu v tomto sportu nerozhoduje, a tak byli domácí hráči první, kdo se radoval z puku v síti. Během druhé třetiny se Capitals podařilo Kacetla překonat ještě třikrát. Naopak Orli dali svůj první gól až v 58. minutě, kdy se v přesilovce prosadil Peter Pucher. Z hlavního města Rakouska tedy Znojmo odjíždí bez bodového zisku po porážce 4:1.
26.11.David Videlka: Vletěli do nás hned od začátkuZNO - ZAH 1:5, 25.kolo | Petra Matůšová, Lukáš PeroutkaZnojmo - Chorvatský Záhřeb ve Znojmě jasně ukázal, kdo je momentálně týmem s nejlepší formou v lize. Deváté vítězství Medvědů v posledních deseti utkáních se sice rodilo pomalu, hosté ale na ledě dominovali od samotného úvodu a svým fyzickým stylem dělali Orlům problémy. „Skoro každé mužstvo EBEL má urostlé hráče, s tím se zkrátka musíme vyrovnat," říká mladý útočník David Videlka. Právě on ve svém třetím ligovém duelu nevyužil jednu z největších šancí Znojma ke snížení.
26.11.Junioři se vrací z Třince s prázdnouTRI - ZNO 6:1, 20.kolo | Luboš Olszar, Daniel JežekZnojmo - Orlí juniorka se nadále trápí. V první třetině ještě dokázala třineckým Ocelářům statečně odolávat, v úvodu druhého dějství ale inkasovala dva rychlé góly, na které našla pouze jedinou odpověď z hokejky Horáka. V následující části hry již dominoval Třinec, který přidal další tři branky a ustálil skóre zápasu na číslech 6:1.
26.11.Orli si brousí drápky na VídeňVIE - ZNO 4:1, 26.kolo | Petra MatůšováZnojmo - Další česko-rakouské derby přichází, tentokrát si pro ligové body pojedou znojemští hokejisté do Vídně. Místní Capitals zatím ve dvou předchozích vzájemných duelech zvítězili, to však nic nemění na tom, že Orli budou chtít premiérově svého rivala pokořit. Napínavý souboj v Albert Schultz Eishalle startuje v neděli v 17:30 hodin. Ti z vás, kteří nemohou podpořit Znojmo přímo na místě, mají možnost utkání sledovat na rakouské ServusTV.
25.11.Orli na rozjetý Záhřeb nestačiliZNO - ZAH 1:5, 25.kolo | Petr Frömel, Lukáš CahaZnojmo - Ve druhém zápase za sebou inkasovali Orli od svého soupeře pověstného "bůra", tentokrát se jejich katem stal Záhřeb. Soupeř sice po první části vedl jen jedna nula a Znojmo dokázalo ve druhé třetině z hole Martina Škadry vyrovnat, ovšem to bylo v podstatě všechno. Zato hosté nejprve vrátili ve dvojnásobné přesilovce vedení opět na svou stranu a poté už bylo utkání pouze v jejich režii. Nutno říct, že domácím štěstěna moc nepřála, trefili dvě tyčky a především Videlka v samostatném nájezdu za ještě nadějného stavu 1:3 břevno.
24.11.Přemůžou Orli silné Medvědy?ZNO - ZAH 1:5, 25.kolo | Lukáš PeroutkaZnojmo - V polovině října porazili znojemští hokejisté na domácím ledě KHL Medveščak Zagreb 8:2 a připsali si nejvyšší vítězství za poslední roky. Chorvatský klub se tehdy topil v krizi a do Česka dorazil jen s jedním brankářem. Jenže časy se mění, Medvědům se uzdravila slovinská hvězda Robert Kristan, s ním přišel obrat ve výsledcích a tým ze Záhřebu ztrácí jen dva body na druhé místo tabulky. Naruší Orli vzepětí chorvatského velkoklubu? Páteční duel ve Znojmě začíná v 19:15.
24.11.Juniorka nestačila na Kometu, o vítězi rozhodla druhá třetinaZNO - BNK 4:7, 19.kolo | Jana ŠremrováZnojmo - Znojemským juniorům se ani dnes po vynikající první třetině nepodařilo přetnout nekonečnou šňůru porážek a zápas dovést do vítězného konce. Ve druhé dvacetiminutovce Orli inkasovali čtyři branky a to nejspíše rozhodlo o vítězi dnešního utkání. Favorizované Kometě po šedesáti minutách podlehli 4:7 a nadále bodově strádají.
22.11.Znojmu se proti Lublani opět nedařiloLUB - ZNO 5:2, 24.kolo | Lukáš CahaLublaň - Ani na třetí pokus se nepodařilo znojemským hokejistům porazit silnou Lublaň. Jiří Beroun sice vstřelil již ve čtvrté minutě úvodní branku zápasu, následně se však začali trefovat domácí a za gólmana Ondřeje Kacetla poslali celkem pět puků. V pětapadesáté minutě se ještě prosadil Peter Pucher, ale to výsledek již jen kosmeticky upravilo.
21.11.V první třetině nás svazovala únava, přiznává Martin PodešvaZNO - FEH 4:3, 23.kolo | Petra MatůšováZnojmo - Dvojitou porci ostré maďarské hry přinesl uplynulý víkend do znojemské šatny. Orli ale dali zapomenout na předchozí neúspěchy, nejprve přetlačili soupeře na jeho domácí půdě, spokojenější byli i v nedělní jihomoravské odvetě. Úspěšné představení má za sebou také Martin Podešva, střelec druhého gólu Znojma se po delší době hledání usídlil ve formaci s Petrem Pucherem a Adamem Havlíkem, zdá se, že toto spojení by mohlo fungovat. „Daří se nám, ale máme ještě hodně co zlepšovat,“ říká se skromností Martin Podešva.
21.11.Pokoří Orli na třetí pokus Lublaň?LUB - ZNO 5:2, 24.kolo | Petra MatůšováZnojmo - Skutečně mezinárodní program mají před sebou znojemští hokejisté po konci reprezentační přestávky. Po rakouském Villachu a maďarském Fehérváru přichází na řadu slovinská Lublaň, tým s nímž Orli v předchozích zápasech nedokázali bodovat. Dvě víkendová vítězství a posun na osmé místo tabulky dávají tušit, že tentokrát by Znojmo mohlo zlomit odpor houževnatého soupeře. Hala Tivoli hostí souboj obou mužstev v úterý od 19:15 hodin.
20.11.Po gólové přestřelce berou oba body JihomoravanéZNO - FEH 4:3, 23.kolo | Marcela ProcházkováZnojmo - Orli si odnáší další dva body po velmi vydařeném zápase s Fehérvárem. V úvodní třetině se prosadil pouze hráč hostujícího týmu a Znojmo se vracelo do kabin s gólovou ztrátou. V první minutě druhé periody však srovnal stav Peter Pucher a skóre zápasu dokázal následně strhnout na stranu Orlů Martin Podešva. O vedení se v dalších minutách přetahovaly oba týmy, když svůj první bod v sezóně zaznamenal David Bartoš, a Orli byli nakonec úspěšnější. Na začátku poslední dvacetiminutovky poslal do brány poslední gól Jan Lattner.
19.11.Junioři bojovali, ze Zlína přesto jedou bez boduZLN - ZNO 4:3, 18.kolo | LuPZnojmo - Znojemští junioři se po reprezentační přestávce prezentují zlepšenými výkony a v sobotu potrápili venku favorizovaný Zlín. Po brance Janouška dokonce v úvodu druhé části vedli, pak ale domácí otočili skóre na svou stranu. Špaček a Rada sice dvakrát snížili na rozdíl jediné branky, vyrovnat už se ale svěřencům Milana Kastnera nepodařilo.
18.11.Orli v Maďarsku vybojovali cenné bodyFEH - ZNO 2:3, 22.kolo | Marcela ProcházkováFehérvár - V úvodu zápasu nebyla k vidění jediná branka a oba kluby vstupovaly do kabin ve velké nejistotě. Diváci se gólu dočkali až na konci druhé dvacetiminutovky, kdy se prosadil Petr Kanko, ze svého gólu se ale příliš dlouho neradoval. Maďarský klub velmi rychle odpověděl a srovnal stav utkání na 1:1. V úvodu třetí třetiny si Fehérvár vybudoval náskok, který ovšem překazil Tomáš Komínek a poslal svůj klub do prodloužení. Zápas se přehoupl až do samostatných nájezdů, kdy díky přesně střele Martina Podešvy získalo Znojmo cenné body.
17.11.Orly čeká dvojzápas s FehérváremFEH - ZNO 2:3, 22.kolo | Petra MatůšováZnojmo - Rychle zapomenout! Heslo, které zní ze znojemské kabiny. Méně úspěšnou část svého působení v EBEL mohou Orli zažehnat víkendovým dvojitým představením s Fehérvárem. K prvnímu duelu zavítají Jihomoravané v pátek na maďarský led, kde se od 19:15 strhne ostrá bitva o mistrovské body. V neděli si týmy vymění pořadatelství a v 17:30 se rozezvučí mantinely na znojemském stadionu. Pro hokejové fandy bude na klubových facebookových stránkách připravena soutěž o vstupenky na nedělní utkání.
17.11.Juniorka se vrátila po třech týdnech na led, prohrála s OlomoucíZNO - OLO 0:2, 17.kolo | Lukáš CahaZnojmo - Téměř po třech týdnech se vrátila do zápasového rytmu i juniorská extraliga. Znojemští hokejisté chtěli na domácí půdě přerušit nepříznivou sérii deseti proher v řadě, avšak Olomouc potrestala vyloučení soupeře a již v první periodě odskočila o jednu branku. Orli sice křídla nesklopili, nevyužili osm přesilovek, ale když devět minut před sirénou uklidila puk za brankovou čáru opět Mora, bylo o vítězi rozhodnuto.
16.11.Znojmo vyšlo naprázdno i ve VillachuVIL - ZNO 5:0, 21.kolo | Lukáš PeroutkaVillach - První zápas po reprezentační přestávce se Orlům nepovedl. Na ledě Villachu dostali v úvodní třetině lekci z efektivity a přestože domácí tým přestříleli, prohrávali 0:2. Ve druhé části inkasovali další tři branky, dvě z toho v oslabení, naopak za celých šedesát minut nepřekonali dobře chytajícího brankáře Starkbauma. Debut v EBEL tak nevyšel Davidu Videlkovi, jenž byl na soupisku dopsán při zranění Jana Šedy.
15.11.Orli opět roztahují křídla, čeká je VillachVIL - ZNO 5:0, 21.kolo | Jana ŠremrováZnojmo - Po týdenním zápasovém odpočinku se Orli znovu vrací na led, aby se postavili dalšímu soupeři. Ke středečnímu měření sil je vyzve celek z Villachu. Soused z posledního místa ligové tabulky má za sebou nevydařený zápas v Záhřebu a bude si tudíž chtít spravit chuť i pošramocenou reputaci na úkor nováčka soutěže. To samé ale platí o Jihomoravanech, kteří se po pauze dravě vrhnou za výhrou. Souboj 11. týmu s 12. začíná v 19:15 hodin.
13.11.Domácí hvězdy? Ne, týmy v EBEL táhnou za úspěchy cizinciLukáš PeroutkaZnojmo - Cizinec je našinec. Jakoby se hláškou z filmu Tři veteráni řídili manažeři většiny klubů v Erste Bank Eishockey lize. Není divu, s příchody zahraničních hvězd ze zámoří prudce stoupla kvalita i atraktivita ligy, a tak mají zejména v některých klubech kanadští a američtí hráči na růžích ustláno. Zatímco Orli do bojů nasazují až na dvě slovenské výjimky výhradně český kádr, záhřebský Medveščak má v týmu plném Kanaďanů s dvojím občanstvím jen tři hráče, kteří mohou dle regulí nastoupit za chorvatskou reprezentaci.
11.11.Jesenický útočník Lukáš Hvila: Rozhodčí v EBEL nejsou vždy férovíPetra MatůšováZnojmo - V letních měsících prošel kádr Jesenice velkými změnami, na vině byly nelukrativní podmínky, které klub nabídl svým hráčům. Odchod drtivé většiny zámořských hokejistů přihrál šanci prosadit se do rakouské ligy Lukáši Hvilovi, slovenskému forvardovi, jenž má za sebou angažmá ve slovenské, ale rovněž české nejvyšší soutěži v dresu Plzně. V utkání 19. kola, kdy Jesenice zavítala do Znojma, odehrál šikovný rodák z Popradu necelé dvě třetiny, poté odešel předčasně do sprch za faul na znojemského beka Hájka. „Sekera tam byla, ale tak vysoký trest si nezasloužila,“ hájil se Lukáš Hvila.