Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

18.9.Pro Znojmo chci odvádět jen ty nejlepší výkony, ujišťuje Patrik NechvátalLukáš CahaPo roční odmlce se do znojemského brankoviště vrátil opět Patrik Nechvátal. Jaké jsou jeho pocity z přípravy a očekávání od sezóny?
16.9.Z přetahované v Budapešti si junioři připisují tři bodyUTB - ZNO 3:4, 7.kolo | Nikola KatolickáZnojemská juniorka se během napínavého duelu proti Budapešti čtyřikrát ujala vedení. Domácí třikrát dokázali brzy dorovnat. Na čtvrý úder Orlí letky, ale odpověď nenašli, a tak Orli vybojovali další cennou výhru do tabulky.
16.9.Fryčer po Villachu: Měli jsme na tříbodovou výhruVIL - ZNO 4:3, 1.kolo | Lukáš PeroutkaOrli si v prvním vystoupení sezóny odvezli z ledu Villachu bod. Vyrovnaný duel přinesl přetahovanou se šťastnějším koncem pro domácí barvy. Znojemský tým litoval, z utkání mohl vytěžit víc. "Měli jsme zápas dovést do vítězného konce," potvrzuje hlavní trenér Miroslav Fryčer.
14.9.Dva góly Lucianiho pomohly k prvnímu boduVIL - ZNO 4:3, 1.kolo | Lukáš PeroutkaOrli sehráli na úvod sezóny dramatickou partii ve Villachu. Dvakrát se v přesilovkách prosadil Anthony Luciani, jednou přesně pálil Tomáš Guman. Domácí ale drželi krok a v prodloužení rozhodli o tom, že si připíší dva body.
13.9.Je to tady, liga startuje! Znojmo začne ve VillachuVIL - ZNO 4:3, 1.kolo | Tomáš TeplýV pátek 14. září vypukne další ročník Erste Bank Eishockey ligy a Znojmo u toho nebude chybět! Prvním soupeře budou korutanští orli z Villachu. Úvodní vhazování je na programu v 19:15.
13.9.Junioři i podruhé poraženi. K vítězství chyběl jen kousekZNO - NEM 4:5, 6.kolo | Marcela ProcházkováMladým Orlům se čtvrteční utkání s Györem nevydařilo. Hosté si v průběhu dvou třetin vytvořili čtyřbrankové vedení, které se Orlům dotahovalo jen velmi těžce. Ačkoliv se Znojmáci od druhé poloviny zápasu dali dohromady, velké gólové manko, které si soupeř vybudoval, se jim smazat nepodařilo.
12.9.Orli představují dresy pro novou sezónu!Jakub PrchalDva dny před startem nové sezóny představuje znojemský klub dresy. Po sedmi letech se Orli vrací k černé domácí variantě dresu, na hřištích soupeřů budou nastupovat v bíločervené kombinaci.
9.9.Junioři na Villach nestačili a domů se vracejí s prázdnou VIL - ZNO 7:0, 5.kolo | Marcela ProcházkováPáté utkání v nové sezóně nedopadlo pro mladé Orly zrovna podle jejich představ. Po první části hry ještě existovala pro hostující tým naděje, čtyři přidané branky v třetině následující ale difinitivně pohřbily šance svěřenců Miroslava Vybírala na vyrovnání. Zaskočení Znojmáci tak jen dohráli závěrečnou třetinu, ve které Villach kosmeticky upravil skóre dalšími dvěma góly na 7:0.
8.9.Trenér Fryčer: Vybudovali jsme kvalitní kádr, kluci neodflákli ani minutuLukáš CahaPříprava je minulostí. Do startu nové sezóny odtikávají poslední dny. Jak je tým na EBEL připraven? Splnily letní posily očekávání? Přečtěte si rozhovor s hlavním trenérem Miroslavem Fryčerem.
8.9.Předsezónní tisková konference Orli ZnojmoTisková zprávaVedení klubu zve na předsezónní tiskovou konferenci, která bude otevřena veřejnosti, a uskuteční se ve středu 12. září od 15 hodin v budově České spořitelny ve Znojmě.
8.9.Ani Linz na znojemskou juniorku nevyzrál! Mladí Orli si připisují další výhruLIN - ZNO 2:3, 4.kolo | Nikola KatolickáPrvní branka padla až v osmadvacáté minutě z hole Tomáše Sigmunda, Linz však brzy z přesilové hry vyrovnal. Před koncem druhé dvacetiminutovky se Znojmo ujalo znovu vedení a po dvou minutách třetí třetiny získalo dvougólový náskok. Linz ještě dokázal snížit, vyrovnat mu ale Orli nedovolili, a tak se závěrečnou sirénou získali počtvrté v řadě plný bodový zisk.
7.9.Znojemští junioři skolili Jesenici a i potřetí bodují naplnoJES - ZNO 1:3, 3.kolo | Marcela ProcházkováPřestože nám první, gólově vyrovnaná třetina, o vítězi mnohé neprozradila, od 20. minuty už bylo vše jinak. Dvě vstřelené branky ze strany hostujícího týmu představovaly pro Jesenici nedosažitelný náskok. Svěřenci Miroslava Vybírala tak zvládli na výbornou i třetí utkání nového ročníku EBYSL.
6.9.Bartoš kapitánem: Těším se, snad budeme lidi bavitZVO - ZNO 4:9, 0.kolo | Lukáš PeroutkaOrli vstoupí do nové sezóny Erste Bank Eishockey Ligy s novým kapitánem. Dlouholetý majitel "céčka" na dresu Jiří Beroun s aktivní kariérou skončil, na jeho místo trenéři zvolili Davida Bartoše. „Je to pro mě velká čest," neskrývá šestadvacetiletý znojemský odchovanec.
5.9.Orli si zastříleli, Zvolenu udělili devítku!ZVO - ZNO 4:9, 0.kolo | Petra MatůšováVysoké vítězství si odvážejí hokejisté Znojma z hodonínského ledu, kde si pohráli s účastníkem slovenské nejvyšší soutěže. Zvolen zasypali hned devíti góly, a přestože se soupeř snažil vzdorovat, podařilo se mu jen snížit na konečných 4:9.
4.9.Poslední test! Orli jdou na loňského semifinalistu slovenské extraligyZVO - ZNO 4:9, 0.kolo | Lukáš CahaPříprava na novou sezónu je téměř u konce. Znojemští hokejisté vyzvou v posledním zápase před ligou slovenský Zvolen. Utkání je na programu ve středu od 17:30 v Hodoníně.
4.9.Turnaj nám vyšel, byla to dobrá prověrka, chválí po finálové účasti Jakub StehlíkLukáš Peroutka, Foto: Lukáš KlimekPříprava před novým ročníkem Erste Bank Eishockey ligy míří nezadržitelně do finiše. Orli si v uplynulém víkendu zahráli na tradičním Tatranském poháru ve slovenském Popradu, kde se probojovali až do finále. "Týmy i zápasy byly kvalitní," pochvaluje si obránce Jakub Stehlík.
4.9.V novém ročníku mezinárodní EBYSL junioři poměří své síly se čtrnácti týmy tří národnostíNikola KatolickáStejně jako v loňském roce i v novém ročníku mezinárodní EBYSL budou znojemští junioři bojovat ve skupině B spolu šesti maďarskými celky. Příští zápas odehrají mladí Orli již tento pátek 7.9. od 15:30.
2.9.O vítězství v Tatranském poháru proti PopraduPOP - ZNO 4:1, 0.kolo | Lukáš PeroutkaPo dvou vítězstvích nad Košicemi a francouzským Gapem stojí Orli při své premiérové účasti na Tatranském poháru ve finále. Soupeřem jim v něm v neděli od 19:00 bude domácí tým a pořadatel HK Poprad.
2.9.Znojemští junioři vstoupili do nové sezóny vítězně, v přestřelce porazili Innsbruck 5:4ZNO - INS 5:4, 1.kolo | Nikola KatolickáMladí Orli vstoupili do nové sezóny EBYSL výhrou! Znojemští si již v první třetině vybudovali dvougólový náskok. Hosté se ale nevzdali a na začátku třetí periody vyrovnali. Orli se brzy dostali zpět do vedení, když v padesáté minutě vsítili dvě rychlé branky, kterými si zajistili výhru v úvodním zápase nové sezóny.
2.9.Druhý zápas, druhá výhra. Znojemští junioři porazili BudapešťBUD - ZNO 0:1, 2.kolo | Nikola KatolickáV druhém zápase nového ročníku EBYSL Znojemští porazili Budapešť jednogólovým náskokem z šesté minuty. Hned zkraje zápasu poslal Orly do vedení Jan Ludvík. Domácím se nepodařilo překonat znojemského brankáře Kocáka, který si ze zápasu odnesl čisté konto, a pomohl tak znojemské juniorce k druhé výhře.
2.9.Orli ve finále Tatranského poháru podlehli Popradu a skončili druzíPOP - ZNO 4:1, 0.kolo | Jakub PrchalNa první branku se v Popradu čekalo až téměř do konce druhé třetiny, když udeřili domácí. Po dalším rychlém gólu na začátku třetí části Orli sice dokázali snížit, na další dvě trefy Popradu už ale odpověď nenašli. Znojemští tak na Tatranském poháru skončili těsně pod vrcholem.
31.8.Znojmo zdolalo houževnatý Gap a zahraje si finále!GAP - ZNO 2:4, 0.kolo | Lukáš PeroutkaOrli v utkání s předloňským francouzským mistrem a bývalým účastníkem Ligy mistrů prohrávali po dvou třetinách 1:2, ale byli aktivnější a v závěrečné části rozhodli třemi góly o svém triumfu. Na Tatranském poháru se tak v neděli od 19:00 představí ve finále!
30.8.Orli vstoupili do Tatranského poháru vítězně! Košice porazili v prodlouženíKOS - ZNO 3:4, 0.kolo | Nikola KatolickáZnojmo se třikrát v zápase ujalo vedení, minutu před koncem třetí třetiny ale Košice vyrovnaly, když potrestaly chybu ve znojemské rozehrávce. Zápas se přesunul do prodloužení, ve kterém bylo nařízeno trestné střílení, to bekhendovým blafákem zakončoval Allan McPherson a rozhodl o vítězství Znojma.
29.8.Dva zahraniční soupeři ve dvou dnech! Začíná Tatranský pohárKOS - ZNO 3:4, 0.kolo | Tomáš TeplýZajímavé zpestření přípravy čeká na znojemské Orly. Ti zamíří do Popradu, kde se uskuteční již 71. ročník turnaje o Tatranský pohár. Čeká na ně obtížná zkouška v podobě dvou zápasů během dvou dnů. Ve čtvrtek se utkají s Košicemi a v pátek s francouzským týmem Gap.
27.8.Hráči hrají i trénují naplno. Klobouk dolů před nimi, kvituje trenér FryčerMarcela ProcházkováPřesto, že se tým musí vypořádat s každodenním cestováním na tréninky do Telče, je hlavní trenér Miroslav Fryčer s přípravou na novou sezónu spokojený.
24.8.Nezkousl bych, kdyby mě syn někde předběhl. Pořád se musím udržovat, přiznává BerounLukáš CahaJiří Beroun patří bezesporu k největším osobnostem znojemského hokeje. Na jihu Moravy působí dlouhých patnáct let. Loni se rozhodl aktivní hráčskou kariéru ukončit, avšak u Orlů zůstává. Přijal nabídku na post asistenta trenéra.
23.8.Přetahovanou ve Zlíně ztratilo Znojmo minutu před koncemZLN - ZNO 3:2, 0.kolo | Lukáš PeroutkaVelmi vyrovnaný duel sehráli znojemští hokejisté na ledě Zlína. Po vydařeném nástupu do třetí třetiny, kdy skórovali Bartoš a Luciani, dokonce ještě šest minut před koncem vedli o gól, Berani ale vyrovnali a o vítězství rozhodli brankou minutu před koncem.
22.8.Toulky extraligou gradují. Před slovenským turnajem vyzvou Orli zlínské BeranyZLN - ZNO 3:2, 0.kolo | Lukáš CahaPříprava na novou sezónu běží kvapem dál a na znojemské Orly čeká v pořadí již čtvrté utkání. Jejich soupeřem budou extraligoví PSG Berani Zlín. Duel startuje v 17:30 na území Valachů.
21.8.Orlům se ztrátu dotáhnout nepovedlo. V Hradci uspěli domácíMOU - ZNO 4:2, 0.kolo | Tomáš Teplý, Petr ŠatalíkZnojemští hokejisté nezačali svůj další přípravný duel vůbec dobře, když v Hradci prohrávali po první třetině 0:3. Brankou Braese ve vlastním oslabení a přesnou trefou Mrázka se jim ale povedlo duel ještě zdramatizovat. Domácí ale v poslední desetiminutovce přidali rozhodující gól a vyrovnání nepřipustili. Orli si následně alespoň zlepšili chuť při samostatných nájezdech, kdy rozhodující branku vsítil Lattner, který se stal rovněž nejlepším hráčem utkání.
20.8.Příprava pokračuje, Znojmo zavítá do Hradce KrálovéMOU - ZNO 4:2, 0.kolo | Petra MatůšováZnojemští hokejisté již vyhlíží svůj třetí přípravný duel a stejně jako v předchozích případech i tentokrát poměří síly s českým protivníkem. Loňský extraligový semifinalista z Hradce Králové hostí Orly na svém ledě v úterý od 17:00.