Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

7.10.Ladislav Kudrna: Chytání jsem si skoro vybrečel!Josef TomášK oporám Znojemských Orlů v utkání s Karlovými Vary nepochybně patřil čtyřiadvacetiletý gólman Ladislav Kudrna. Proto není divu, že právě on musel po skončení zápasu odpovídat na řadu novinářských dotazů.

Láďo, jaké to je, po tak dlouhé době nastoupit do branky v mistrovském utkání od úvodní minuty ?
"Dělat dvojku Oldovi Svobodovi není určitě jednoduché. Člověk prostě musí čekat na svoji příležitost. Všichni víte, že týmu se zatím příliš nedaří, a tak jsem se na to, že bych naskočil do zápasu od začátku, připravoval už delší dobu. Abych byl upřímný, skoro jsem si to vybrečel. Po Budějovicích, kde jsem v polovině utkání střídal Oldu, mi trenér řekl, že to se mnou proti Karlovým Varům zkusí od začátku. Tohle pro mě ale už bylo překvapení."
19.10.Dostaly nás Vary z útlumu?ZNO - KVA 5:2, 12.kolo | Josef TomášVe 12. extraligovém kole nastoupili třináctí Znojemští orli k velmi důležitému zápasu s dvanáctými Karlovými Vary. Západočeši nasbírali před tímto utkáním stejně bodů jako Znojmo (oba týmy po sedmi), a tak se vlastně hrálo zejména o to, kterému z obou mužstev se podaří odpoutat z úplného dna extraligové tabulky. Orli nakonec svého soupeře přehráli 5:2, když o výhru se zasloužila svým vynikajícím výkon zejména druhá pětka - Jakeš, Pavel Kumstát - Uram, Haman, Plch - a také gólman Kudrna, který nastoupil v dresu Orlů od začátku extraligového utkání poprvé po více než roce. Naposledy byl v zahajovací sestavě 15. září loňského roku, kdy vychytal vítězství 5:3 nad Českými Budějovicemi.
19.10.Znojmo podlehlo rozjeté PlzniZNO - PLZ 2:6, 14.kolo | Josef TomášZnojemští Orli nepotvrdili zlepšenou formu po výhře v Třinci a na domácím ledě podlehli Plzni vysoko 6:2. Přitom úvod zápasu jim vyšel dokonale a po rychlých gólech Budi a Plcha se zdálo, že domácím v cestě za třemi body již nic nestojí. Nicméně ještě v první třetině snížil Sedlák a když v úvodu prostřední části srovnal Straka, Znojmo se již „vezlo.“ Na debaklu nic nezměnilo ani střídání brankářů, kdy po čtvrté brance nahradil nejistého Kudrnu Oldřich Svoboda.
19.10.Na den na deváté příčceSPA - ZNO 2:3, 15.kolo | Michal BergZnojemští Orli dokázali Spartě oplatit porážku z úvodního měření sil na jihu Moravy, ve kterém zvítězila Sparta 3:0, a zvítězit hlavně díky dvěma brankám Marka Vorla a výborném Svobodovi 3:2 po prodloužení. Sparta naopak potřetí v řadě prohrála a klesla z první příčky v tabulce. V Paegas aréně se ještě nepředstavila nová posila Orlů, útočník Petr Folta z Havířova, po dořešení všech náležitostí bude trenérům poprvé k dispozici na pátečním tréningu. Podle sportovního manažera Orlů Rostislava Dočekala nemusí být Folta poslední posilou Znojma, případní nový hráči by se v týmu mohli objevit během týdne.
19.10.Na samotě v Paegas AréněZuzana MarcalíkováČtvrtek 18. 10. Před 18. hodinou si u Paegas Arény v Holešovicích dávají dostaveníčko fanoušci Sparty a znojemských Orlů. Dnes se hraje extraliga. Jestliže jste zažili např. 14 tisícovek lidí při předloňském utkání Sparty a Vsetína, víte, co je vzduch nad ledem chvějící se napětím a rezonance hrudní kosti se zvukem bubnů. Toho se dnes těžko dočkáte. Sčítání příchozích přes turnikety ustrne hluboko pod hodnotou tří tisíc.
20.10.Folta nenastoupíMichal BergNová posila Orlů, útočník Petr Folta, si na čtvrtečním tréningu ještě v Havířově poranil kontík a nejméně deset dnů bude mimo hru. Trenéři s ním tedy do zápasu se Vsetínem počítat nemohou. Nemoci a zranění trápí také ostatní členy Orlí sestavy.
21.10."Mimina" vybojovala bodZNO - VSE 1:1, 16.kolo | Michal BergVsetínský tým, v jehož středu hrají prim mladíci kolem Hudlera, vybojoval po zajímavém utkání ve Znojmě bod. Do vedení poslal domácí Uram, za hosty vyrovnával Vlach. Zápas nic nezměnil na jedenácté příčce Orlů v tabulce.
23.10.Obránci sestřelili panteryHAV - ZNO 2:4, 17.kolo | Michal BergTři branky po střelách od modré, výborný výkon brankáře Svobody a velká bojovnost, to byly základní kameny znojemského úspěchu na havířovském ledě. V zápase, který nepřinesl příliš pohledný hokej, sice domácí dvakrát srovnali vedení Orlů, ale v poslední třetině vstřelil Tomáš Jakeš rozhodující branku a skóre potom uzavřel novic v dresu Orlů Miroslav Barus.
23.10.Havířovské ohlasyMichal BergZápas v Havířově přinesl tři podobné branky, dvakrát se trefili od modré obránci, jednou střelu tečoval clonící útočník. Byla to náhoda, nebo si na tuto činnost dával Havířov méně pozor? "Myslím, že nám pomohlo štěstí. Střela od modré je vždy nebezpečná, ale dnes navíc pomohlo štěstí," myslí si útočník Orlů Marek Uram.
23.10.První gól Miroslava BaruseMichal BergNa prozatím jednozápasovou výpomoc angažovalo vedení Orlů zkušeného útočníka Miroslava Baruse. V Havířově však podal tento jednatřicetiletý útočník výborný výkon, který korunoval brankou v poslední minutě. Svědčila mu především spolupráce s Markem Uramem, ale i v první třetině v útoku mezi Ludvíkem a Buďou nehrál špatně. Jaký byl první zápas za Orly přímo z pohledu Miroslava Baruse?
27.10.Svoboda vychytal výhruZNO - LIT 4:1, 18.kolo | Michal BergZlepšeným výkonem ve druhé a třetí třetině dokázali Orli otočit zápas proti Litvínovu a počtvrté za sebou nepoznali hořkost porážky. Vynikající výkon podal brankář Svoboda, kterému byla navíc při třetím gólu připsána asistence.
27.10.Barus nepřijde, obranu posílí BenákMichal BergRosický útočník Miroslav Barus, který vstřelil v úterý branku v dresu Orlů v zápase v Havířově, se nakonec ve Znojmě neobjeví. Orli však získali posilu do obrany, na hostování z Plzně přišel třiadvacetiletý Václav Benák a už ve svém první zápase proti Litvínovu se uvedl dobrým výkonem.
28.10.Pardubická tvrz v Hradci nedobytaPCE - ZNO 3:1, 19.kolo | Michal BergPo čtyřech zápasech bez porážky nestačili tentokrát Orli na jednoho z lídrů tabulky a prohráli s Pardubicemi 1:3. Podle slov trenéra Pazourka si domácí aktivnější hrou po celý zápas vítězství zasloužili. Jediný úspěch Orlů zaznamenal Marek Vorel, který bodoval už v pátém zápase v řadě!
29.10.První čtvrtina zakončena výhrouMgr.Milan ŠobaVítězstvím zakončili znojemští junioři první čtvrtinu 1. ligy. Jediné kolo bylo na pořadu o uplynulém víkendu a zápas v něm juniorům podle očekávání vyšel. I dnes máme informace přímo od pramene, trenéra Karla Vaňka:
29.10.První kolo soutěže soutěže o hodinky CertinaMichal BergPrvní kolo naší soutěže o hodinky přilákalo více než padesát soutěžících. Ne všichni však dokázali zodpovědět všechny otázky, zvláště ta třetí dělala mnohým překvapivě velké problémy. Podívejme se tedy, jak měly správné odpovědi vypadat.
30.10.Doktorova injekce 2Zuzana MarcalíkováExtraligová sezóna ukrajuje už druhou čtvrtinu z letošních svých dvaapadesáti kol. Orli po počátečních potížích vyšplhali příčkami extraligové tabulky z jejího dna podstatně výše. Zajímá vás, jak hráči snášejí fyzickou zátěž při tempu pátek-neděle-úterý? Rozčilovalo vás, když znojemští v posledních sekundách ztráceli dle vás vyhrané zápasy a ptali jste se, co za tím je? Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik času a jak stráví hokejisté na cestách mezi stadióny? Obránce Orlů Jiří Heš vám ve druhém pokračování své Injekce může odpovědi na všechny tyto otázky vykreslit ze svého úhlu pohledu.
30.10.Pucherův blafák zachránil vítězstvíZNO - KLA 3:2, 20.kolo | Michal BergAž excelentní zakončení kapitána Petera Puchera ve 48. minutě rozhodlo o výhře Znojma nad Kladnem. Orli už přitom v průběhu zápasu vedli o dvě branky, vlastními chybami však o náskok přišli. Po výhře jsou Orli na sedmé příčce tabulky, Kladno zůstalo poslední.
30.10.Pohyby v kádru neustávajíMichal BergV posledním týdnu se s pohyby v kádru Orlů doslova roztrhl pytel. Po Foltovi a Bařicovi, kteří se před příchodem do Znojma zranili, přišel po týdenním dohadování z Rosic Miroslav Barus, obranu posílil Václav Benák z Plzně a ze stejného klubu přišla i poslední posila, útočník Václav Král. Tým naopak opustili Milan Buďa a Richard Kučírek.
31.10.Kladno podle fanouškůMichal BergHokej, který oku diváka příliš nelahodil, tak by se dalo vystihnout utkání Znojma proti Kladnu. Kladenské mužstvo se i dík vlastní nedisciplinovaností nesnažilo předvést hokejové umění. Na Orlech byla vidět snaha nenechat soupeři nárok na jediný bod.
Takto začal svůj popis jeden z orlích fanoušků, který se rozhodl vyzkoušet své novinářské umění a napsal pro nás komentář k zápasu Znojmo-Kladno. Jak se mu to podařilo můžete posoudit sami v pokračování textu.
2.11.Sup na hejno Orlů nestačilSLA - ZNO 2:3, 21.kolo | Lukáš Hykš - www.hc-slavia.czZnojemští Orli si odvezli z Edenu plný bodový zisk. Ve vyrovnaném utkání rozhodla chyba obránce Hejdy ve třetí třetině, kterou potrestal Miroslav Barus. Orli tak zvítězili i v druhém vzájemném utkání v této sezóně.
8.11.Správné odpovědi druhého kola soutěžeMichal BergÚčast ve druhé kole soutěže byla o něco slabší než v tom prvním, o to větší však byla úspěšnost vašich odpovědí. První otázka nedělala problémy nikomu, s dalšími dvěmi to už bylo horší.
11.11.Správné odpovědi třetího kola soutěžeMichal BergTřetí kolo soutěže o hodinky Certina z hodinářství Reich je za námi. První dvě otázky vám nedělaly žádné potíže, s tou třetí si však už mnoho z vás nevědělo rady. Který Orel hrál ve své kariéře v Nizozemsku?
12.11.Ptejte se Marka UramaMichal BergKromě pravidelné rubriky, ve které se můžete ptát vedení klubu, pro vás máme i příležitostné rozhovory s hráči a dalšími lidmi kolem znojemského hokeje. Po Tomáších Jakešovi a Lörinczovi přichází na řadu excelentní střelec a "mušketýr z Liptova" Marek Uram. Ptát se můžete do konce listopadu a pět autorů vybraných otázek obdrží pohlednici Marka Urama s jeho autogramem.
PTEJTE SE
12.11.Tři body ze čtyř možnýchMgr.Milan ŠobaSedmdesátipětiprocentní bodová úspěšnost zdobila o uplynulém víkendu znojemské juniory. Podrobnější informace o obou duelech nám poslal jako pravidelně trenér Karel Vaněk:
14.11.Další orlovtipMichal Berg
Klikni pro velký obrázek
Další vtip z pera Jiřího Jonáše, tentokrát s názvem Ornitoložka. Klikněte na miniaturu pro celý obrázek, starší vtipy potom najdete v rubrice Orlovtipy.
14.11.Předvíkendová smršťMichal BergInspirováni kolegy z plzeňských stránek, rozhodli jsme se pro vás také připravit a doufejme že i začít připravovat předvíkendové shrnutí zajímavostí a statistik, které se vážou k oběma víkendovým duelům. Díky relativně krátkému působení Znojma v nejvyšší soutěži vám můžeme připravit kompletní souhrn statistik ze všech dosavadních odehraných zápasů Znojma se Zlínem i Vítkovicemi. Tedy, jdeme na to!:)
16.11.Václavu Benákovi se ve Znojmě líbíMichaela DenkováJednou z nových tváří mezi Znojemskými Orly je Václav Benák - obránce, který do Znojma přišel z hostování v Písku. Zatím se zabydlel ve třetí obranné dvojici vedle Jiřího Heše.
16.11.Poprvé domácí výhra nad VítkovicemiZNO - VIT 3:2, 22.kolo | Mgr.Milan ŠobaS posilami na obou stranách se představili dva celky, které jsou aktuálně v první osmičce zaručující play-off. Vítkovice dokázaly dvakrát srovnat s domácími krok, ale na branku Urama čtyři minuty před koncem už zareagovat nedokázaly. Domácí podržel gólman Oldřich Svoboda a dvěma body David Pazourek, u obou branek hostů byl exvsetínský Burger.
19.11.Berani Orly poraziliZLN - ZNO 6:3, 23.kolo | Michal BergZápas Znojma ve Zlíně přinesl jako už tradičně rychlý útočný hokej a spoustu branek. Dvě třetiny z nich však bohužel skončily v síti znojemských brankářů. Znojmo tak i nadále zůstává na osmé příčce tabulky, ale na svého úterního soupeře, kterým jsou České Budějovice, ztrácí jen dva body.
19.11.Vítkovice podle fanouškůMichal BergPokračujeme v naší nepravidelné rubrice, ve které vám svůj pohled na utkání Orlů představují znojemští fanoušci. Dnes je to ask.:)