Přestávka přichází v nejvyšší čas

Aktuální zprávy
NE 1. 2. 2004
Z n o j m o - Po letošní sérii zápasů s Českými Budějovicemi by to mohlo vypadat, že Orli nejsou schopni zatím na suverénně poslední tým tabulky najít účinnou zbraň. Ve všech utkáních, která spolu v letošním ročníku hráli, mělo Znojmo jasně opticky navrch, puk převážnou dobu v držení, ale pouze jednou se mu podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce. V posledním utkání, kdy Budějovicím už vážně teklo do bot, získaly na znojemském ledě všechny tři body a tím podpořily alespoň teoretickou šanci na únik z barážových vod. Účelnou agresivní hrou a celoplošným napadáním se daří Jihočechům velmi jednoduše otupit ostří nejsilnější znojemské zbraně, kterou je útočný pohledný kombinační hokej. „Problém“ Budějovice si ale hráči nepřipouští, což potvrzují slova <b>Radka Hamana</b>: „Opravdu nevím, jestli máme Budějovice tak v hlavách.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku „Řekneme si, že to bude těžký zápas, to taky všichni víme, ale pak začneme tak jak na Slavii. Nekoncentrovaně, dvě tři střídání máme tlak, nedáme gól a najednou chceme hrát hokej. Zapomínáme hrát takový jednoduchý věci, s kterýma jsme uspěli, když jsme měli tu šňůru vyhraných zápasů,“ snaží se najít chyby ve hře Orlů Haman. „Nedržíme si svoje místa, lítáme nahoru dolů, chceme hrát otevřenej hokej a to nám zrovna s Budějkama nesedí. Pak na nás padne křeč, každý to chce samozřejmě strhnout, vyprovokovat a snaha spíš přebíjí to, co bychom měli poctivě dělat,“ Haman kriticky přiznává a dodává: „Jsme hrozně netrpěliví. Těžko si uvědomujeme, že na zápas máme celých 60 minut, chceme to zlomit hned. Dnešního zápasu je hrozná škoda.“

Paradoxně jediný úspěšný střelec zápasu Igor Rataj hledá příčinu neúspěchu v malém množství střel vyslaných na soupeřovu bránu. „Největší náš problém je, že vůbec nestřílíme. Měli bychom více šancí a určitě by padalo i víc branek. I z blbé střely může být šance k dorážce, ke vstřelení gólu. V průběhu druhé třetiny jsme klidně mohli dva góly dát, tím bychom se dotáhli a utkání by mělo určitě jiný vývoj,“ stěžuje si Rataj i přesto, že Znojmo v zápase soupeře přestřílelo. Po nepříznivém vývoji skóre zápasu došlo určitě k výměně názorů v kabině: „V přestávkách jsme si mnoho věcí vyříkali, tak jako vždycky, když se nám nedaří. Pak nás trenér s Jankem Pardavým přehodil, očekával od toho změnu. Musel něco zkusit. Já jsem v první lajně hrál daleko víc dozadu, daleko víc jsem bránil. Proto mě tam asi poslal,“ komentuje změny v sestavě urostlý centr.

Ze série tří prohraných zápasů v řadě si však hlavu nedělá: „Takovými změnami jako my, kdy pár zápasů po sobě vyhrajem, pak zase několik prohrajem, prochází každý mančaft. Když se vám jeden zápas nevyvede, chvíli to na vás zůstane a určitě se to musí projevit na výkonu v dalších utkáních.“ Psychický problém „Budějovice“ si tak jako Haman nepřiznává. Podobné zážitky má již ze svého dřívějšího působení ve Slovanu Bratislava: „Mně Budějovice v hlavě neleží, nemám z nich nějaký komplex. Nevím, proč s nimi neumíme hrát. Když jsem hrál ve Slovanu, byl pro nás podobný problém Skalica. Taky jsme s ní těžko vyhrávali.“

Tímto zápasem skončila první polovina poslední čtvrtiny letošního ročníku extraligy. Následuje dvanáctidenní reprezentační přestávka, která nabídne všem mužstvům extraligy poslední příležitost k obnově nejen fyzických, ale hlavně psychických sil před rozhodující fází základní části sezóny. Doufejme, že i Orlům přijde k duhu, vyprázdní si unavené a zatížené hlavy a nastoupí odhodláni rvát se o mety nejvyšší.