Penalty rozhodly o vítězství fan clubu v Hostan Cupu

Fanclub
ST 12. 1. 2005
Z n o j m o - Středeční podvečer ve sportovní hale v Husových sadech patřil třetímu ročníku Hostan Cupu v sálové kopané, jehož se zúčastnila už tradičně mužstva znojemských plavců, fan clubu Znojemských orlů a hokejistů znojemského extraligového týmu. Turnaj pořádají sami fanoušci a ti se stali i vítězi celého turnaje, když na penalty porazili Znojemské orly 2:1 a oplatili tak hokejistům loňskou porážku. Výsledky ovšem nejsou důležité, šlo především o zábavu, legraci a pohodu.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Znojemským plavcům se v turnaji nikdy příliš nevede, nevyhrávají a i letos skončili poslední. Květoslav Svoboda však nevěší hlavu a věří, že úspěchy se dostaví: „Rok od roku se lepšíme, tak doufám, že příští rok to bude zas o něco lepší.“ O tom, že by se ale na další ročník nějak zvlášť připravovali, neuvažuje: „Nehodláme nějak speciálně trénovat, není to náš sport,“ sděluje s úsměvem a dodává, „je to ale bezva si takhle zahrát.“

Stejně jako znojemský plavec byl i spokojený brankář Petr Přikryl, který ve fotbale nastoupil do útoku a v utkání proti plavcům vstřelil hattrick. „Bylo to fajn, bylo to super na zpocení. Takový akce by se měly pro lidi dělat častěji.“
Několik minut před koncem utkání mezi hokejisty a fan clubem dostal Orly do vedení Karel Plášek, v dramatickém závěru se fan clubu podařilo vyrovnat a nakonec vyhrát celý turnaj v penaltovém rozstřelu. Z tohoto byl znojemský útočník roztrpčen: „Špatný, měli jsme vyhrát. Letos to bylo pozdějji, vždycky to bývalo před Vánocemi. Neměli jsme správně načasovanou formu,“ vidí příčinu porážky Plášek.
A ani Milan Toman nevidí výhru fan clubu zaslouženou: „Myslím si, že lepší nevyhrál, protože druhý gól fan clubu byl neregulérní, to musím zdůraznit!“ Na turnaji hájil branku hokejistů a bylo na něm, když rozhodovaly penalty. „Penalty z tý blízkosti se chytají špatně. Ale je to aspoň sranda.“ S výsledkem je však smířen: „Furt vyhrávat se nedá, to je vidět i na naší letošní sezóně.“

Hráč vítězného týmu fan clubu Pašík se svěřil se svými pocity: „Vyhráli jsem a to je to hlavní, spokojenost je velká.“ Co říká na stížnost hokejistů, že druhá branka fan clubu byla neregulérní? „To nevím, ale ten čtvrtej gól Karla Pláška, tak to byla ruka, taky neregulérní gól.“
Jeho slova potvrzuje i prezident znojemského fan clubu Hurvajs: „Ano, ten čtvrtej gól dal Karel Plášek rukou. Je to jedna jedna na neregulérnost gólů.“ Pana prezidenta trápí zraněný kotník a i když už si byl zaběhat v Gránicích, netroufl si stoupnout do brány a ujal se funkce manažera a kouče týmu fan clubu. „Měl jsem strach, že ty pohyby do boku by mému kotníku nesvědčily,“ svěřuje se svými trably s pohybovým ústrojím. Možná i jeho nepřítomnost v bráně pomohla fan clubu ke konečnému vítězství, které si Hurvajs velmi pochvaloval: „Jsem velice spokojený, i když jsme to mohli vyhrát už v základní hrací době. V poslední šestiminutovce jsme udělali nepochopitelné zkraty, chyby a dovolili jsme hokejistům jít do vedení. Pár minut před koncem jsme ale zúročili naši celozápasovou převahu, stihli jsme sice jen vyrovnat, ale pak při penaltách se ukázala naše větší zkušenost.“

Výsledky 3. ročníku turnaje HOSTAN CUP

Fan club – Plavci 5:1 (0:0)
Branky: Pydra 2, Pašík 2 – Rubáček
Po bezbrankovém poločase se vedení ujali plavci, pak ale pomohli fan clubu vlastní brankou probudit střeleckou nemohoucnost a nastartovali je tak ke konečnému vítězství.

Plavci – Hokejisti 2:5 (1:3)
Branky: Nesiba L., Nesiba T. – Přikryl 3, Rachůnek, Toman
Hokejisté nedokázali udržet do konce první půle jednoznačné vedení 3:0. Plavci v samém závěru snížili z penalty. Zkušenost hokejistů z kolektivních her ale převládla a vítězství si v druhé části hry nenechali vzít. Hattrickem se blýskl Přikryl a brankář Toman gólem přes celé hřiště.

Fan club – Hokejisti 4:4 (2:1), na penalty 2:1
Branky: Maršál 2, Pydra, Mesány – Rachůnek 2, Plášek
Svou střeleckou formu nezopakoval brankář Přikryl ani brankář Toman. Fan club však hokejistům pomohl vlastní brankou. Utkání bylo finálem celého turnaje, které lépe vyšlo fan clubu, jenž udržel pevnější nervy při penaltách. Z obou táborů zazněly nějaké stížnosti na neregulérní góly, ale rozhodčí je pánem a ten nic neviděl.

Sestavy jednotlivých týmů

Plavci – Milan Kantor, Luděk Nesiba, Tomáš Nesiba, Květoslav Svoboda, Michal Rubáček, Ondřej Čermák, Lukáš Dítě, Mička, Tomáš Melichárek

Hokejisti – Milan Toman, Karel Plášek, Václav Benák, Petr Přikryl, Ivan Rachůnek, Milan Mikulík, Ondřej Šmach

Fan club – Bárt, Adoš, Pašík, Bodlina, Maršál, Pydra, Mesány, Kuře, Jarda.

3. ročník HOSTAN CUP (12.1.2005) - konečné pořadí
1. Fan club
2. Hokejisti
3. Plavci

Fotbalové mužstvo znojemských plavců

Fotbalová mužstva znojemských hokejistů a fan clubu

Další fotografie z turnaje naleznete zde.