Fotografie z utkání proti Slavii

ST 16. 2. 2005
Z n o j m o - Mnohým skeptikům by se mohlo zdát, že naděje Znojemských orlů na postup mezi nejlepších osm týmů, které se utkají ve vyřazovacích bojích o titul, po prohraném zápase se Slavií pohasla. Není to ale pravda. Do konce základní části zbývá ještě pět kol a Znojmo právě v zápase se Slavií, která má v týmu hvězdy světového formátu jako je třeba Stümpel, Pálffy, Vašíček…, ukázalo, že umí nejen hrát důrazný hokej, že se nevzdává, ale umí dát do hry také srdíčko. Orli byli za to odměněni dobrou diváckou kulisou, která jim pomohla k téměř dokonanému obratu. Nezbývá než věřit, že se k mužstvu v závěru soutěže přikloní i tolik vrtkavé štěstí a že sezóna pro ně začátkem března neskončí.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Hned na začátku utkání chytil Robert Slávik tuto nebezpečnou střelu Jaroslava Špačka, v 7. minutě už ale slávistický bek poslal puk za záda znojemského gólmana

Haman a Toman brání svého brankáře

Obranná práce znojemského týmu

Vašíček dojíždí odražený puk

Slávisticky obránce zapichuje hůl do orlího hřbetu

Těžké chvíle zažíval znojemský gólman Robert Slávik v první třetině, čtyřikrát lovi puk ze své sítě. Zaslouží si ale obdiv, že se nenechal zlomit a po zbytek utkání již byl oporou týmu.

I znojemští střelci se zlepšili, Karel Plášek jako první z Orlů skóroval

Ke konci první třetiny podobný nájezd Vašíček proměnil, ve druhé už mu Slávik nedal šanci na překonání

Ani Vlasák proti Slávikovi neuspěl

Roman Němeček znemožnil Vlasákovi finální střelu