Radim Bičánek odpověděl na dotazy fanoušků

Rozhovory
ST 7. 9. 2005
Z n o j m o - Středeční odpoledne si vyhradil zkušený znojemský obránce <b>Radim Bičánek</b> k odpovídání na otázky fanoušků. K počítači se dostavil se svým nerozlučným psím přítelem Dirkem, který byl stejně v pohodě jako jeho pán. Po zodpovězení dotazů se svěřil i se svými zážitky z Liberce, kde jako jediný z Orlů měl tu čest reprezentovat na úvodním turnaji Euro Hockey Tour a také prozradil, že už se těší na to, až v pátek začne nejvyšší hokejová soutěž.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Se svým reprezentačním debutem je spokojen a lituje jen posledního ztraceného zápasu: „Bylo to moc dobrý, jen je škoda, že jsme prohráli zápas s Rusama, kdy jsme tři minuty před koncem vedli a nakonec prohráli. Byla to trochu smůla.“ Nebrání se porovnat úroveň reprezentačních zápasů s českou extraligou: „Všecko bylo ve větší rychlosti. Všichni soupeři byli dobří bruslaři, všechny útočné akce byly o hodně rychlejší. To byl asi ten největší rozdíl. V tvrdosti to bylo úplně stejné jako extraliga. Možná to bylo taky tím, že je začátek sezóny a nikdo se asi nechtěl zranit.“

Turnaj se konal v zbrusu nové Tipsport aréně v Liberci. „Hala je krásná, přál bych ji každému extraligovému týmu. Je to taková zmenšená Sazka Aréna. Zázemí bylo perfektní. Používali jsme kabinu Bílých Tygrů a ta byla, řekl bych, na úrovni NHL,“ pochvaloval si.

Staronovým kapitánem orlího týmu bude Peter Pucher a asistenty se stali Jiří Dopita a právě Radim Bičánek. „Jediná změna bude asi v tom, že mě nebudou rozhodčí od sebe odhánět, že chcou mluvit jenom s kapitánem nebo asistenty. Budou muset mluvit i se mnou,“ komentuje s úsměvem svoji novou funkci a přibližuje, jak probíhala volba: „Nebyl jsem tady, ale bylo mi řečeno, že to určili trenéři po dohodě s hráči.“

Příchodem Jiřího Dopity získala znojemská kabina další osobnost. Častou otázkou bylo, jaký bude vztah mezi ním a dlouholetým lídrem Peterem Pucherem. „Tam žádný problém není. To jsou jenom spekulace v novinách. Neviděl jsem, že by byla nějaká rivalita. Dopi je super chlap a jak řekl pro media, nemusí mít céčko, aby mohl něco v kabině říct. Ostatně tam bude víc lídrů, kteří v kabině něco řeknou,“ dává nahlédnout do zákulisí týmu. Obavy, že by tolik vůdčích osobností mohlo přerůst trenérovi přes hlavu, jednoznačně odmítá: „Pan Hořava se nenechá, ten si udělá pořádek. Dokáže nás pěkně seřvat, on je hokejový šílenec, on si dokáže udělat pořádek.“

Fanoušci již netrpělivě očekávají první ostrý zápas a stejně jsou na tom i hráči. „Nálada je velice dobrá, moc se těšíme na pátek. Doufám, že se nám podaří vyhrát první zápas doma,“ doufá řízný bek.

Odpovědi Radima Bičánka naleznete ZDE.